בנימין ליפקין בטור כואב | “הרופאים אומרים שאין ברירה, חייבים להרדים אותי”

"תעשו עוד מאמץ קטן למנוע את החולה הבא. אנחנו מתגלגלים אל תוך קטסטרופה איומה, לא פחות מזה" עורך המבשר בנימין ליפקין זועק בטור מיוחד

בנימין ליפקין בטור כואב | “הרופאים אומרים שאין ברירה, חייבים להרדים אותי”

"תעשו עוד מאמץ קטן למנוע את החולה הבא. אנחנו מתגלגלים אל תוך קטסטרופה איומה, לא פחות מזה" עורך המבשר בנימין ליפקין זועק בטור מיוחד
IMG-20210119-WA0056

התחלואה הגבוהה בציבור החרדי לא פוסחת גם על בית שמש. לשולחן המערכת הגיע סיפורו המחריד של הרה”ח ר’ נפתלי ברנשטיין הי”ו, מחשובי קהילת ה’מתמידים’ בעיר, בתפילה ותקוה שעוד ישוב לאיתנו הראשון ויוכל לספר על כך בעצמו בסייעתא דשמיא.

את הסיפור אנו שומעים מפיו של העסקן הרפואי, יו”ר ארגון החסד ‘עזרת אחים’, המעניק לבית שמש מעטפת רחבה מאוד של פעילות חסד בימי שגרה, וביתר שאת בתקופת הקורונה.

מקודם

ר’ יעקב, השווער רוצה לראות את ההיתר הוראה?

מקודם

סבלנות או כאן ומיד? התשובות למשקיע המתחיל>>>

מקודם

הגיע הזמן להיות חכם- מדריך חובה למשקיע המתחיל>>>>

מקודם

לקול זעקות השבר: הילדים סירבו להיפרד מאימם • תיעוד קורע לב

“את הרב נפתלי ברנשטיין אני מכיר כבר שנים רבות”, מספר הרב קאפ בשיחה עם ‘המבשר’. “הוא מתגורר לא רחוק ממני, ברח’ אמרי אמת, בקריה החרדית בבית שמש.

“לפני כשבוע וחצי קיבלתי ממנו טלפון. הוא ביקש שאבוא לבדוק אותו, כי הוא נדבק בקורונה ומצבו אינו טוב. מיהרתי להגיע יחד עם רופא שנכנס הביתה, בדק אותו באופן מיידי, וקבע שהוא זקוק לחמצן בזרימה גבוהה.

“בחסדי שמים זכיתי להצטייד בתקופת הקורונה בקרוב ל־100 מחוללי חמצן, ולמרות העומס הגדול והביקוש האדיר בימים אלו הצלחנו לארגן לו מחולל חמצן.

“מאז, מדי יום ואפילו כמה פעמים ביום הייתי בקשר אתו ועם המשפחה שלו. דאגנו להם למזון מבושל, תעסוקה לילדים, פינוי האשפה מהבית על ידי מתנדבים, וכל מה שרק אפשר כדי לעזור ולסייע, כשכל הזמן הדגש הוא כמובן על מצבו הבריאותי של ר’ נפתלי הי”ו.

“אבל לצערי המצב החמיר והתדרדר, עד שבמוצאי השבת האחרונה, הגיע הרופא ואמר שאין מנוס וחייבים לאשפז אותו.

“בבית החולים הדסה כבר אין מקום למאושפזים חדשים. המחלקות מלאות עד אפס מקום ולכן פונה ר’ נפתלי לבית החולים איכילוב בתל אביב, כשאני כל הזמן בקשר ובודק ומוודא אתו ועם עסקני הרפואה והגורמים הרלוונטיים לוודא שהוא מקבל טיפול מהיר ובעזרת ה’ גם יעיל.

“אבל אחרי פחות מ־24 שעות, בערבו של יום ראשון השבוע, התקשר אלי ר’ נפתלי, כשהוא מבקש ממני למסור למתנדבי ‘עזרת אחים’ את תודתו העמוקה על כל מה שהם עשו למענו.
“אמרתי לו, נפתלי, מה קרה? מה עכשיו אתה מודה לנו? בוא תתמקד עכשיו בעצמך, תחלים ותחזור לאיתנך בעזרת ה’, ואחר כך תבוא ותודה למי שאתה רוצה…


“אבל אז הוא אמר לי משהו ששבר אותי לרסיסים: ‘בעוד כמה דקות אני כבר אהיה מורדם ומונשם’, הוא אמר לי בשארית כוחותיו כשהוא מתנשף אל תוך הטלפון. ‘הרופאים אומרים שאין ברירה, חייבים להרדים אותי, ואני מרגיש שאני חייב להתקשר להודות לך באופן אישי ובאמצעותך גם לכל המתנדבים בארגון שלך, על כל מה שעשיתם למעני ועל כל מה שאני בטוח שעוד תעשו למען המשפחה שלי… ובעזרת ה’ אחרי שאחלים אבוא להודות לך פעם נוספת’.

“אמרתי לו שלא ידבר ככה, ושאני והוא עוד נרקוד ביחד ונחגוג את ההחלמה שלו בסעודה גדולה עם הרבה חברים וידידים, אבל לא היה לו זמן להקשיב לי כל כך בגלל שהרופאים דחקו בו ורצו כבר להרדים אותו.

“אחר כך התברר לי שהוא התקשר גם למשפחה, דיבר עם רעייתו ועם כל אחד מעשרת ילדיו, הודה להם על מה שעשו בשבילו וביקש סליחה על כל מה שפגע אם פגע וכדומה.


“החזקתי את הראש בין שתי הידיים ופרצתי בבכי”, מספר הרב קאפ. “ר’ נפתלי יעקב בן פריידל, אב לעשרה ילדים, הוא חבר שלי, אני מכיר אותו. אין לו שום היסטוריה של מחלות רקע. הוא לא מבוגר, בן 50 בסך הכל, אב לעשרה ילדים, פעיל מאוד, כביכול לא אליו התכוונו כשאמרו שצריך להיזהר מקורונה… התכוונו לקשישים והחולים, האנשים בקבוצות הסיכון…”.

הרב קאפ קורא לציבור: “תעירו ותעוררו את כל הסביבה שלכם. זה מזעזע את הלב, אני שומע כל כך הרבה מקרים, בדיוק עכשיו שמעתי על עוד יולדת שהורדמה והונשמה שעות לאחר שילדה תינוקת קטנה.

“רבותי, אם אתם לא מרגישים טוב, שלא תעזו לצאת מהבית. אתם עלולים להרוג מישהו חלילה וחס. אם מישהו מבני ביתכם לא מרגיש טוב, תישארו בבידוד. אל תניפו יד בביטול, אל תזלזלו. נפשות רבות כבר נאבדו מאתנו, ומי יודע כמה מתוכן אבדו רק בגלל זלזול וחוסר הבנה של חומרת המצב ל”ע.

“ב”ה מבצע החיסונים כבר בשיאו, כרבע מתושבי ישראל כבר התחסנו. הבה נחכה עוד קצת עד שהחיסון יהיה ממש נחלת הכלל, ואז נוכל בעז”ה לחזור לשגרה ולחגוג את נס ההצלה”.

• הטור פורסם הבוקר בעיתון ‘המבשר’

3.8 4 votes
דרג כתבה זו

כך תגדילו את ההכנסה שלכם

25 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
View all comments
איש שדוגל בשוויון חברתי...
1 חודש לפני

כואב הלב עד דמעות.

יהודי עם שכל ישר
1 חודש לפני

מרגש עדמדמעות תמשיכו להתפלל על ברנשטיין איש צדיק קבלו קבלה טובה בבקשה.

👎👎👎👎👎
1 חודש לפני

ה’ ישמור ויציל “מנה מגפה מנחלתך”

צבי
Reply to  👎👎👎👎👎
1 חודש לפני

עצור מגיפה, לא מנע.

ירין
1 חודש לפני

ועדיין מסתובבים רוצחים 🤺🤺עם שטריימלים…. חלק עם קניטש.. חלק עם חליפות קצרות..
שבשביל ספק פיקוח נפש נוסעים על אופנועים בשבת!!! וכל השבת עם מירסים פתוחים… אבל שזה מגיע לעצמם… ממש פיקוח נפש….שישרף העולם…
גועל נפש של מיעוט אוכלוסיה אגואיסטית….
בושה שהם שייכים +- לזרם שלי😥😥

א"ב
Reply to  ירין
1 חודש לפני

תסביר

ירין
Reply to  א"ב
1 חודש לפני

אנשים שעושים חתונות המוניות…
אנשים שחושבים שהקורונה זה ציונים (עציצים)…
אנשים שהם “נגד” חיסונים כי אהבל אחד אמר שמחדירים שם צ’יפים…
אנשים צעירים שלא סופרים את העולם כי הם צעירים…
אלהם התכוונתי…

שירי😊
Reply to  ירין
1 חודש לפני

צודק עכשיו אתה כתבת לעניין

שבי
Reply to  ירין
1 חודש לפני

כי אם לאהוב אחד את השני…….

🎙🎙🎙
Reply to  א"ב
1 חודש לפני

מה קורה לכם אנשים תפסיקו להתווכח
תפסיקו לשפוט אנשים תפסיקו

משה
Reply to  ירין
1 חודש לפני

איזה שם זה ירין , והוא כותב בושה שהם שייכים לזרם שלו ,לא נראה שהוא בזרם בכלל

בן של מלך
Reply to  משה
1 חודש לפני

כן לזרם החרדי היהודי שומר מצוות בשבילנו זה אותו זרם כל יהודי שומר מצוות בטוח לא דילג על הנאמר בתורה..”ונשמרתם מאוד לנפשותיכם”

נעמה
Reply to  משה
1 חודש לפני

מטומטם
זה מה שמעניין אותך איזה שם הוא בחר לעצמו

נפתלי קמפה
1 חודש לפני

מזעזע יש לי צמרמורות בכל הגוף, אני לא מבין למה צריך להנשים ,סתם הורגים אנשים אני בטוח שהרבה מפה מסכימים איתי מי שמסכים איתי שיתן לי לייק

משועמם
Reply to  נפתלי קמפה
1 חודש לפני

גם דביל יחריש… לחכם יחשב…
תשלח לי מייל שלך אני יוציא לך תעודה עם חתימה של נוטריון שאתה אהבל עם רמת משכל של זבוב…

One women
Reply to  משועמם
1 חודש לפני

הוא צודק רוב המטופלים שהורדמו הגוף לא הצליח להתמודד ונפטרו ואלה שנתנו להם להתמודד עם הנגיף ללא הרדמה יצאו בסופו של דבר מכלל סכנה עד שהחלימו לגמרי ב”ה

משועמם
Reply to  One women
1 חודש לפני

נוציא תעודות עם שם: …………..
ת”ז: ……………..
נכניס גם אותך לתעודה שאני עומד להנפיק… רק תשלח לי מייל שלך…
הכנס יערך אחרי הקורונה..

אני
Reply to  משועמם
1 חודש לפני

משועמם אמיתי

נפתלי קמפה
Reply to  משועמם
1 חודש לפני

אני שמעתי המון סיפורים מקרוב על אנשים שהיו עם קורונה והיו במצב שהם מצליחים להתמודד עם הנגיף ולמרות זאת אמרו להם שהולכים להנשים אותם ובסוף ההנשמה רק הרגה אותם

דוד לוי
1 חודש לפני

סוף סוף התעוררו שם בהמבשר, ובמקום לדווח על קלגסים המסתובבים ברחובות הערים החרדיות בנשקים שלופים, פנו לעסוק בדבר האמתי והנוראי המתרחש במחוזותינו.
מעניין מה יכתבו שם על תופעת החתונות ההמוניות בב”ב, בבית שמש, ובירושלים, ובכל אתר ואתר בו מתגוררים אנ”ש וד”ל. וכן מעניין כיצד יתייחסו שם לתופעת ההודעות באידיש ובשפה תלמודית הקוראות וקורצות ומרמזות להפרת כל הנחייה בריאותית שהי.
ואולי גם יעזו בהמבשר להוקיע את כל הידוענים ההזויים המכחשים למציאות

אפי
1 חודש לפני

זה לא אותו כוץב טור ואותו עיתון שתקף את האכיפה וטען שהכל מזימה נגד החרדים? תהיו גברים ותכתבו טעינו! טעינו שהמשכנו ללכת בלי מסכות ושאנחנו ממשיכים להתנהג כאילו אין קורונה..

🎙🎙🎙
1 חודש לפני

מה קורה לכם אנשים
תפסיקו לשפוט אנשים
תפסיקו להתווכח
צריך להתאחד
להתפלל
בקשו ישועה דחוף כולנו אחים
מה זה משנה איך קוראים פה לכל אחד. ………
סכ”ה פירסמו פה עובדה מאוד מאוד כואבת ומלחיצה……………
שהשם ישלח רפואה שלימה לכל החולים ושלא היו רשימות של חולים לא קשים ולא קלים
אפילו שיש לכל אחד דעה אחרת ….אנחנו במצב חרום
תגידו את פרק “יושב בסתר ”
אחות יהודיה של כולכם

חוחיחשלי
1 חודש לפני

איפה אתה שמגיב פה עם שם”סדר עולמי חדש”
וכן ההוא העצניק בשם “אנו”
מה יש לכם להגיד!!!!!!

חנה
1 חודש לפני

כתוב ונשמרתם מאוד לנפשותכם לא לגופיכם הנפש יותר חשוב מהכל

יהודי
1 חודש לפני

התקשורת החרדית אשמה לא פחות במה שהיא מפרסמת תמונות מאירועים של כל מיני ציבורים ללא מסכות וריחוק, גם מתרפה במלאכתו חבר הוא לאיש משחית

אתר המחדש מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל:

news@hm-news.co.il

אתר המחדש מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל:

news@hm-news.co.il