"כל חייך ברחת מכבוד ועכשיו נתפסת" ר' מיכל זילבר שליט"א בהספד מרטיט לחתנו.

עם צאת החג פורסמה הידיעה הקשה על פטירתו של תושב שכונת עזרה הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל, אב ל-12 ילדים ש-9 מתוכם טרם נשאו.

הרב חיים טודרוס זצ"ל היה מדמויות ההוד של שכונת עזרת תורה הירושלמית. במשך כל חייו שקד על התורה כשרעייתו מרת ציפורה שתחי' עוסקת בקירוב רחוקים ומחנכת מוערכת בבית הספר 'שובו'.

לפני כשנה וחצי חלה במחלה הנוראה ואושפז בבית החולים הדסה הר הצופים. ביום תשעה באב, כשהגיעה הבשורה הקשה לביתו, פרצו בני המשפחה בבכי  קורע לב ואמרו כי הם מפחדים להישאר לבד אך הוא ניחם אותם באומרו: "יהודי אף פעם לא לבד"

לסיפור המלא הקליקו כאן>>> 

מייד עם תוצאות הבדיקות הוכנס הרב גולדבלט לניתוח ראש קשה כאשר הצוות הרפואי צופה כי נותרו לו חודשיים בלבד לשרוד. כחודש לאחר שחלה נולדה בתו הקטנה חני (1.5) כשהאושר והפחד משמשים בערבוביה.

נפשו החזקה לא עמדה בפני חולי הגוף ומצבו הידרדר במהירות. תושבי השכונה מספרים על אברך משי שישב בכיסא גלגלים ולמד ללא הפסקה מתוך מחלתו עד שאיבד יכולת ריכוז.

כשנשאל איך מרגיש עם זה שאינו יכול ללמוד יותר השיב באמונה פשוטה: " יהודי עושה מה שה' רוצה. כשהוא רצה- למדתי, ועכשיו כשהוא רוצה- איני יכול ללמוד."


את הכל קיבל באהבה אבל דבר אחד ייסר אותו ללא הפסקה: הצער שנגרם לאשתו ולילדים בגלל המחלה. משפטים כמו: "איך  אני יכול להקל עלייך? אני כל כך מצטער על הכאב שאת עוברת" היו דבר בשגרה ולרגע יכלו לטעות מי החולה והבריא בתמונה.

מתפללי בית הכנסת בעזרת תורה הכירו ר' טודרוס חדש, כזה שמגיע על כסא גלגלים מחובר להרבה צינורות אבל עדיין מקפיד לא להפסיד זמן תפילה. בשביעי של פסח התפלל במניין וחזר הביתה באפיסת כוחות, הוא פונה לבית החולים שם נפטר בצאת החג.

ר' חיים טודרוס הותיר 9 יתומים בבית, כשהקטנה בת 1.5. במשך תקופת מחלתו סירב לקחת הלוואות או עזרה והתנהג באצילות נפש, משנפטר נשארה משפחתו עם  חלל עצום וקופה ריקה.

מגבית מיוחדת נערכת על ידי קופת ועד הרבנים לעזרת היתומים והאלמנה שנותרו בבית ורבני הקופה מבקשים בכל לשון:

"מדובר בטרגדיה של ממש בואו נוכיח לילדים הרכים שאבא שלהם צדק: יהודי לא נשאר אף פעם לבד…!"

לתרומה הקליקו כאן>>>

מקודם

הגר"ש גלאי רעד מבכי: "כך תיפסק מידת הדין"

מקודם

קרבה שנת השבע: קיימו מצוות שמיטה בהידור ע"י רכישת יחידת קרקע שתירשם על שמך בטאבו

מקודם

הופכים את זיכרון הלימוד לחוויה שלא נגמרת

מקודם

הוידיאו שעם ישראל לא נשאר אדיש לו, ואלפים בכו בעקבותיו

הנצפים ביותר
כתבות נוספות

פגיעה ישירה בבית בשער הנגב; אין נפגעים, נזק כבד למקום • צפו בתיעוד:

היום! מעמד היסטורי בהשתתפות שישים גדולי וצדיקי הדור • אתם חייבים שהילד שלכם יהיה שם!!!

צפו: ערבים רגמו אוטובוס באבנים ברמלה

מסביר פיקוד העורף בראיון: ככה תשמרו על עצמכם

"הפנים שלו האירו" הדקות האחרונות של יוסף גרינבוים

צפו: תושב הצפון נכנס בטעות לכפר ערבי וחולץ

תעצמו את העיניים ותתחילו לדמיין: דופלקס שמשתרע על 140 מ"ר שלכם…

המיוחד

הגר"ש גלאי רעד מבכי: "כך תיפסק מידת הדין"

במעמד נורא הוד שהתקיים תחת הכאב העצום בו שרויה האומה היהודית בכל רחבי העולם, נשאו רבנים דברי התעוררות • "אף אחד לא יודע חשבונות שמים, על מה שארע ביום הזה של ל"ג בעומר, יום של שמחה שבו פסקו תלמידי רבי עקיבא למות" [מקודם]