"חכו לי עד שאחזור" המשפט האחרון שאמר דוד קרויס לילדיו

מאות מנחמים פוקדים את בתי האבלים של הרוגי מירון וסיפורים מצמררים מתחילים לצוף בימי השבעה. אחד מהם הוא המשפט המצמרר שהורה הרב קרויס לילדיו בטרם נרמס למוות: "חכו לי עד שאחזור" [מקודם]

משפחת קרויס המתגוררת בירושלים עלתה עם שלושת ילדיה הגדולים למירון בליל ההילולא, כשהגיעו להר הם נפרדו וזו היתה ברכת השלום האחרונה שקבלה  סערי מבעלה. 

האם פנתה לעזרת נשים והילדים הגדולים נצמדו לאבא, כשראה את העומס חשש להיכנס יחד אתם וחיפש מקום בטוח: "אתם תחכו לי פה רק ל-2 דקות, תשתדלו לא לזוז כדי שאדע למצוא אתכם חזרה" הוא שם אותם בנקודת תצפית גבוהה שלא יאבדו בין ההמון ונכנס ל-2 דקות של תפילה רותחת אצל רשב"י.

פתאום הם רואים קטסטרופה, אנשים נופלים כמו בדומינו, צעקות ודם. הם מבוהלים עד מוות, רוצים לברוח אבל נשארים מאובנים למקום: "אבא אמר שלא נזוז ואם נברח איך ימצא אותנו אחר כך?"

עוברת שעה של נצח, העיניים הטהורות שלהם רואות את הטרגדיה של החיים, נחשפות לזוועה שאדם בן שישים לא נחשף והם עדיין מחכים לאבא.

לתמיכה בילדים הקליקו כאן>>>

"חכו לי עד שאחזור" המשפט האחרון שאמר דוד קרויס לילדיו
צילום: המשפחה

האם שפונתה על ידי כוחות השיטור מההר ניסתה ליצור קשר עם בעלה ללא הצלחה, לאחר שעות מורטות עצבים התקשר אליה מספר לא מוכר, על הקו היה פרמדיק מותש: "גברת קרויס, יש פה 3 ילדים שממתינים במתחם הציון, הם לא רוצים לזוז כי הם מחכים שאבא יחזור, בואי לאסוף אותם בבקשה"


המחזה שראתה סערי לא ישכח מזיכרונה לעולם, על ההר ישבו שלושה ילדים חיוורים, שותקים בהלם, מותשים מההמתנה הארוכה. האזור מסביב כבר היה ריק ורק ריח המוות עוד ריחף באוויר.

היא אספה אותם אל חיקה ופנתה בצעדים כושלים לאוהל של זק"א שם התבשרה כי בעלה ככל הנראה אינו בין החיים.

כעת, היא פונה מכיסא האבלים כשהדאגה העצומה מונעת ממנה לעכל את האבל:

" קוראים לי סערי ואני אמא לתשעה ילדים, יצאתי עם בעלי למירון לשמוח ביום ההילולא וחזרתי הביתה לבד לילדים יתומים. אני לא קולטת את זה, אני אלמנה בת 35 !?? 

יש לי 3 ילדים שהם בחינוך מיוחד וצריכים הרבה תמיכה רגשית, היה להם אבא מאוד חם שנתן להם המון אהבה, אני מתחננת תעזרו לי שאני לא אקרוס, שאני אוכל להמשיך להיות אמא לילדים, שיצליחו לגדול שמחים למרות האסון."

לתרומה הקליקו כאן>>>

מקודם

כך תשיגו דירה חדשה בלב בני ברק!

מקודם

עברתם את התקופה המאתגרת ונשארו סימני דיכאון? מומחי שלכם כאן עבורכם>>>>>

מקודם

קמפיין ענק לשמו ולזכרו של צדיק יסוד עולם בעל הישועות משה זי"ע

מקודם

הופכים את זיכרון הלימוד לחוויה שלא נגמרת

הנצפים ביותר
כתבות נוספות

פגיעה ישירה בבית בשער הנגב; אין נפגעים, נזק כבד למקום • צפו בתיעוד:

היום! מעמד היסטורי בהשתתפות שישים גדולי וצדיקי הדור • אתם חייבים שהילד שלכם יהיה שם!!!

צפו: ערבים רגמו אוטובוס באבנים ברמלה

מסביר פיקוד העורף בראיון: ככה תשמרו על עצמכם

"הפנים שלו האירו" הדקות האחרונות של יוסף גרינבוים

צפו: תושב הצפון נכנס בטעות לכפר ערבי וחולץ

הגיע הזמן להפסיק לשלם כפול על הביטוח

המיוחד

הגר"ש גלאי רעד מבכי: "כך תיפסק מידת הדין"

במעמד נורא הוד שהתקיים תחת הכאב העצום בו שרויה האומה היהודית בכל רחבי העולם, נשאו רבנים דברי התעוררות • "אף אחד לא יודע חשבונות שמים, על מה שארע ביום הזה של ל"ג בעומר, יום של שמחה שבו פסקו תלמידי רבי עקיבא למות" [מקודם]