אסון מירון

מכתב מיוחד מרבני הקרן למען היתומים והפצועים

“אחרי שהעברנו מענק ראשוני של למעלה משני מליון ש”ח, נתברר שעדיין חסר סכומי כסף אדירים כדי לעמוד בנטל השיקום והעזרה לאלמנות וליתומים” [מקודם]

מכתב מיוחד מרבני הקרן למען היתומים והפצועים ממירון שהוקמה בהוראת רשכבה”ג מרן שר התורה שליט”א
“אחרי שהעברנו מענק ראשוני של למעלה משני מליון ש”ח, נתברר שעדיין חסר סכומי כסף אדירים כדי לעמוד בנטל השיקום והעזרה לאלמנות וליתומים”

מכתב מיוחד מרבני הקרן למען היתומים והפצועים

“ביום ל”ג בעומר עש”ק אמור הטיל עלינו רשכבה”ג מרן הגר”ח קניבסקי שליט”א לעמוד בראש קרן מיוחדת לנפגעי האסון הנורא במירון”, פותחים את מכתבם רבני קרן מירון הגאון הגדול ר”ש שטיינמן שליט”א, הגרש”א שטרן שליט”א והגר”ש גלאי שליט”א, כשהם מתארים את סדר השתלשלות הדברים עוד בשעות הראשונות כשהעולם היהודי עצר את נשימתו בכאב ודמע, “ובס”ד בני ישראל נתבעים ונותנים, ובמהלך השבוע האחרון העברנו מענק ראשוני לכלל המשפחות היושבות שבעה בארץ ובחו”ל, בסך כולל של למעלה משני מיליון ש”ח, להוצאות ראשוניות”.

לצדקה עבור המשפחות לחצו כאן≥≥≥


רבני הקרן מוסיפים ומעידים: “אין לשער את גודל העידוד והכח שנתן מענק זה למשפחות האבלות, שראו שעמך בית ישראל עומדים לימינם בעת דחקם, אשרי חלקם של כל המשתתפים במצווה זו שקיימו בממונם ‘יתום ואלמנה יעודד'”.


“במהלך השבוע ניסינו לעמוד על צרכי המשפחות”, מספרים הרבנים שליט”א, “ונפגשנו עם חלקם, ונתברר שעדיין חסר סכומי כסף אדירים כדי לעמוד בנטל השיקום והעזרה לאלמנות וליתומים, ואנו פונים לאחינו בני ישראל שכל אחד ואחד יתן לקרן שעל ידי קופת העיר, שכוללת את כל משפחות הנספים, ללא יוצא מן הכלל, לכל הפחות סך 430 ש”ח שנקבע ככופר נפש על ידי רשכבה”ג מרן שה”ת שליט”א, וכל הנותן 3000 ש”ח הרי הוא כמציל נפשות”.


לסיום כותבים הרבנים שליט”א, “כל הכספים שנכנסים לקרן מחולקים על ידינו באופן הגון ונכון ובשים לב לצרכי המשפחות ברכת שמיים תחול על כל התורמים והמסייעים להתברך בשפע ברכה והצלחה ברוח וגשם”.


המכתב המיוחד ובו דו”ח הביצוע הנדיר מרבני הקרן שליט”א מדבר בעד עצמו, ומספר על הצורך העצום שקיים בהקמת קרן לאסון בקנה מידה גדול כל-כך רח”ל, כאשר כ-60 יתומים ו-18 אלמנות מתחלקים בתרומות הציבור, עובדה שכדאי לזכור אותה בעת ההשתתפות בקרן.


המספרים המחרידים שלא נשמעו מעולם, ממשיכים להדיר שינה מעיניהם של מרנן ורבנן גדולי הדור שליט”א, ומוסיפים להעסיק את ‘קופת העיר’ קופת הצדקה של גדולי הדור. המוני בית ישראל מוסיפים להירתם ולתרום לקרן אסון מירון, אלא שהצרכים המרובים המיועדים לכל משפחות היתומים וצרכי הפצועים, דורשים עדיין היענות נוספת מהציבור הרחום.


המוני בית ישראל מוסיפים ונרתמים בימים אלו כפי קריאתו המיוחדת של רשכבה”ג מרן שר התורה שליט”א לרגל האסון בו הוא כותב:

מכתב מיוחד מרבני הקרן למען היתומים והפצועים

“ואין אנו יודעים חשבונות שמים, וכל אחד ואחד מחוייב לשוב בתשובה שלמה לפני ד’, ותשובה ותפלה וצדקה מעבירין את רוע הגזירה, בקשנו מ”קופת העיר” לפתוח קרן עבור משפחות ההרוגים והפצועים, וכל אחד ואחד לא יפחות כופר נפש מסך 430 שקל כמניין “נפש” והנותן סך 3000 ש”ח הרי הוא כמציל נפשות ושכרו רב מן השמים, ובצדקה עבור המשפחות יכופר לעם ישראל ולארץ בדם אשר שופך בה”.


יצויין, כי בהוראת הגרש”א שטרן שליט”א ניתן לקיים את הכופר נפש גם מכספי מעשר. עוד נמסר מ’קופת העיר’ כי לשאלתם את רשכבה”ג מרן שר התורה שליט”א בשם הרבים על סך של 430 ש”ח כופר נפש, האם מוטל על כל אחד ואחד או רק על ראש המשפחה, ואמר: “יכול להיות שכל אחד ממש צריך לתת”.

לצדקה עבור המשפחות לחצו כאן≥≥≥

לשותפות בקרנות שנפתחו לצרכיהם הפרטיים של כמה מהמשפחות, ניתן להשתתף עבור משפחת הגאון רבי יהודה לייב רובין זצ”ל שנקטף באסון מירון בגיל 27, והותיר אחריו 3 יתומים רכים, לחצו כאן≥≥≥


עבור משפחת הגאון רבי אלעזר גולדברג זצ”ל שנקטף באסון מירון בגיל 37 והותיר אחריו 4 יתומים, לחצו כאן≥≥≥

לתרומות לקרן משפחת גפנר, לחצו כאן≥≥≥

הנצפים ביותר

המצלמות והמיקרופונים נשארו פתוחים והחיכוכים במרצ נחשפו

המחדש בעולם // צילומים: פלאש 90 • עיבוד: אבי וולפסון - המחדש

הקדשה של טראמפ נמכרה בסכום עתק, ספינה נמצאה מתחת האדמה • חדשות מהעולם

מכונת אקמו ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים שערי צדק /// צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

בבית החולים: שירי השבת הפריעו והערבים זרקו כסאות

אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

יורש העצר האמירתי הזמין את בנט לביקור רשמי ראשון

תקיפת בן גביר; מיקי לוי: “אני מגנה בתוקף את האלימות”

דאגה בסלבודקה: בחורים טיילו בצפון וחלו ב’עכברת’

הגאונים נפגשו: הגר”ש מחפוד עלה למעונו של הגר”מ ברנדסדורפר

תיעוד: שמחת החתונה לנכד ראש ישיבות באר יהודה

מהומה בביה”ח: עודה תקף את בן גביר בפתח חדר המחבל

צה”ל חסם אתרים סמוך לרצועת עזה מחשש לירי

חיים ישראל – הלב יודע

מתנת הממשלה לאבו מאזן: יוסדר מעמדם החוקי של אלפי פלסטינים

יו”ר ועדת הפנים מפעיל סנקציות ומאיים בבחירות

נהג רכב בן 40 נהרג בתאונת דרכים בכביש 1

זכותך לדעת מתי מגיע לך כסף