צילום נתי שוחט פלאש 90

איך נשארים בעולמה של תורה ומתפרנסים בשפע?

מהפכה בעולם הכוללים: מאות אברכי כולל נרשמו ללימודי טוען רבני במסגרת לימודי בין הסדרים, במ.ל.מ. נערכים עם תכנית לימודים מתאימה שתאפשר למאות הבוגרים לסיים את כל הלימודים תוך שנה וחצי בלא לפגוע בסדרי הכולל. [מקודם]

במהלך השנים האחרונות, הצטרפו עשרות רבות של אברכים יראי שמים לשוק הטוענים הרבניים, המקצוע היחיד שמאפשר לאברך להישאר בעולמה של תורה בד בבד עם הרגשת סיפוק אדירה ופרנסה מכובדת לבית.

טוען רבני מוסמך לייצג לקוחות בבתי הדין הרבניים בעיקר בדיני משפחה, המעמד של טוען רבני מקביל לעורך דין בבית המשפט להבדיל והמשכורת הממוצעת של טוען רבני עומד על כ-15,000 ₪ בחודש על דיונים לא רבים. המחסור העצום בטוענים רבניים, יחד עם המגמה של התחזקות בקרב ציבור שומרי תו”מ בהליכה לדיני תורה, תורמים לביקוש עצום לטוענים רבניים.

לפרטים נוספים לחצו כאן≤≤

בחודשים האחרונים גבר הביקוש ללימודי טוען רבני בקרב אברכי הכולל המעוניינים להתפרנס ממקצוע מכובד אך כזה שישאיר אותם בעולם התורה, תוכנית הלימודים של מ.ל.מ בנויה בצורה מיוחדת על מנת שלא תפריע לאברך בלימודי הכולל, כאשר תוך שנה וחצי בלבד בלימודי בין הסדרים ניתן לצאת עם תעודה מוכרת של טוען רבני, וזה בזכות שיטת הלימודים המיוחדת של מ.ל.מ, המרכזת ומסכמת את כל תכני הלימודים, תוך זמן קצר ובבהירות רבה.

תכנית הלימודים של מ.ל.מ. למשרת טוען רבני כוללת חלקים נרחבים בחושן משפט ובאבן העזר וכן את תקנות בתי הדין, נושאים מרתקים ומאתגרים הקשורים לעולם התוכן של כל יהודי. השיעורים מוגשים על ידי דיינים ורבנים מהשורה הראשונה בעולם המשפט היהודי וכוללים סיורים בבתי הדין והכשרה מעשית שמביאה בכל שנה עוד ועוד רבנים, דיינים וטוענים רבניים.


בשיחה עם כמה מבוגרי מ.ל.מ, כאלו שמשמשים היום כטוענים רבנים מובילים, עולה כי הייחודיות העיקרית של מכון תורת המשפט היא היחס הפרטני שכל אחד מהמשתתפים מקבל, כאשר מלבד ההכנה הממוקדת לבחינות המשולבת יחד עם פרקטיקה מעשית מהנעשה בבתי הדין, ישנו דגש חזק מאוד על הקידום האישי של האברך והתאמתו לתפקיד שבעז”ה יכהן בו לאחר תום הלימודים.

לפרטים נוספים לחצו כאן≤≤

יצוין, כי על מנת לשמור על הרמה הגבוהה ובידיעה כי בוגרי מ.ל.מ מתקבלים בהרבה יותר קלות לשוק הטוענים הרבניים, מכון תורת המשפט מקפידה על כמה תנאי סף לקבלה לקורס, מלבד 3 שנות לימוד לאחר גיל 18 בישיבה גבוהה או כולל אברכים. תהליך הקבלה מותנה בתלמיד ירא שמים ובן תורה ובראיון ובדיקת התאמת הלומד לרוח המכון. אם אתה חושב שהנך עומד בתנאים, הנך מוזמן לפנות כבר עכשיו בלינק המצורף ולהבטיח את מקומך בעולם המשפט היהודי, חילך לאורייתא!

לפרטים נוספים לחצו כאן≤≤

הנצפים ביותר
תקיעת שופר צילום נתי שוחט / פלאש 90

בשישי הקרוב: להתענות ולא לצאת מהבית שלא לצורך

צילום: עיתון הדרך

הגר”ש כהן: מי שישתף פעולה עם הממשלה לא יראה ברכה

IMG-20210615-WA0010

אשת מקצוע בישרה לכלה: החתן נהרג בתאונה קשה

אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

בתגובה לבלוני התבערה: צה”ל תקף בצפון הרצועה

החדשות בקצרה: סיכומו של יום חמישי

מיהו משה גפני? האיש הכי קרוב אליו מדבר

ידון באתגרים הביטחוניים: הרמטכ”ל ימריא לביקור בארה”ב

ישראל לחמאס: אם הפרחת הבלונים לא תיפסק – נצא לסבב נוסף

התרומה היחודית והמשמעותית של המתנדבים החרדים למשטרת ישראל