עבר הווה ועתיד

שיחה מרתקת: סולל נתיב לפתרון מצוקת הדיור

קבוצת נתיב – פיתוח ויזמות בנדל”ן הינה אחת מחברות יזמות הנדל”ן הוותיקות והמובילות בישראל ● החברה עוסקת כבר למעלה משלושים שנה ביזמות פרויקטים לבניה למגורים ולמסחר ● פגשנו את מייסד ומנכ”ל החברה ר’ שמחה גריידינגר לשיחה מרתקת על עבר הווה ועתיד [מקודם]

ספר לנו קצת על קבוצת ‘נתיב’

“לפני 30 שנה הקמתי את החברה שפעלה בייזום פרויקטים למגורים ברחבי הארץ. במסגרת פעילות החברה יזמתי גם פרויקטים המותאמים גם לציבור החרדי במטרה לפעול ולפתח מקומות מגורים ראויים מחוץ לגבולות בני ברק וירושלים ובכך לסייע ולפתור את משבר הדיור שרק הולך ומחריף עם השנים”. פותח ר’ שמחה “ולכן הלכתי והשקעתי דווקא במקומות שבהם המחירים עדיין שפויים כך שגם זוגות צעירים יוכלו לעמוד בהם. בחרתי בפינצטה מקומות שיש להם עתיד מבחינת התפתחות ותנופת בניה כך שההשקעה בדירות שבנינו שם היא משתלמת וכדאית גם להמשך החיים.

בעצם נוצר מצב שבו אדם יכול לרכוש דירה בקבוצת נתיב – פיתוח ויזמות בנדל”ן, ובמעמד קבלת המפתח היא כבר שווה פי שניים!”

“המודל הזה של “קבוצת נתיב” של השקעה במקומות זולים שמתפתחים במהירות, עובד בהצלחה כבר שנים רבות” מספר ר’ שמחה גריידינגר “בפרויקטים השונים שלנו ברחבי הארץ, הנכס משביח ובסיום הבניה הדירה שווה 50% יותר ואף למעלה מזה. אמנם מחירי הקרקע עולים בהתמדה ויחד איתם עלויות הבניה, מנהל מקרקעי ישראל דורש יותר במכרזים. אך אנו יודעים למצוא את המקומות הנכונים, בהם ייווצר ביקוש רב בשנים הקרובות”.

“לא קל למצוא את המקומות הללו” מוסיף ר’ שמחה “מצד אחד צריך אזורים בהם ישנם אדמות זמינות מטעם המדינה ומצד שני צריך מקום נוח עם גישה לערים הגדולות. אנחנו מבינים ללב הציבור החרדי, שהמדינה מציעה לו פתרונות בערים נידחות בקצה הארץ, מתוך חוסר הבנה של צרכיו הבסיסיים. ולכן ‘קבוצת נתיב פ’ עושה עבודת קודש ומוצאת את האיזון בין מקום טוב וקרוב מצד אחד למחירים שפויים שניתן לעמוד בהם מצד שני”.

מה מיוחד בפרויקט החדש שהחברה שלך בונה ברמת בית שמש ד’ המכונה ד5 ?

“הפרויקט הזה הוא העתיד של קבוצת נתיב  ושל הדיור החרדי בשנים הבאות” מתרגש ר’ שמחה “בדרך כלל במכרזי משרד השיכון ומנהל המקרקעין, מוצע מגרש שכביש הגישה אליו נסלל על ידי משרד השיכון, את בית הספר בונה העירייה או קבלן מטעמה וכך נבנית שכונה כשהקבלן בונה רק את בנייני המגורים והחצר הצמודה. בפרויקט הגרנדיוזי ברמת בית שמש ד5 אנו מקימים את כל התשתיות העירוניות עבור שכונה בסדר גודל התחלתי של 1000 יח”ד. כולל מדרכות, כבישים, מבני ציבור, טיפת חלב ועוד. בניה בצורה הזו מוזילה עלויות בצורה משמעותית ומבטיחה קיצור תהליכים ומהירות בניה גבוהה יותר ביחס לכל מקום אחר”.

“לסיכום” מסיים ר’ שמחה גריידינגר “ממרום  גילי ושנות הניסיון שלי בנדל”ן בכלל ובדיור חרדי בפרט אני ממליץ לכל אדם שמעוניין לקנות דירה להשקעה או למגורים. שלא יתפתה ויקרע את עצמו עם משכנתא לכל החיים, אלא יחפש ויזהה הזדמנויות במקומות לא מאד יקרים שיש להם עתיד. כך שההשקעה תחזיר את עצמה והנכס ישביח תוך זמן קצר”.

לתיאום פגישה השאירו פרטים ונחזור אליכם<<<

הנצפים ביותר
הראשון לציון רבי יצחק יוסף  צילום: דוד כהן/פלאש90

איים על הראשון לציון הגר”י יוסף ונעצר

דרעי בישיבת הסיעה השבוע צילום: יונתן סינדל/פלאש 90

מנדלבליט בדרך ל’דיל מקל’ עם דרעי

אדם רוכב על אופניו צילום: יוסי זמיר/פלאש90

בדרך להביא את הרך הנולד מבית החולים האבא נפצע קשה

1 תגובה
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

גורם ישראלי בכיר: פעולת טרור של איראן נגדינו

סיכומו של שישי: החדשות בקצרה

פרשת עקב עם הרב ישראל דרעי

בת 8 במצב בינוני לאחר שנפגעה מרכב בנתיבות

שריפה ליד קבר רבי מאיר בעל הנס בטבריה

המאוול השבועי עם הפייטן ר’ יחזקאל מזרחי | מקאם חוזאם • צפו

נקבע מותה של בת ה-4 שטבעה בבריכה בתחילת השבוע

הארונות מאסון המטוס יובאו לקבורה לפני שבת

נתניהו התחסן ותקף את שרת החינוך

מה גרם לזוג הזה לאגור כמויות אדירות של אשפה?

בזכות מנהרה נדירה: כפר מבודד הפך ליעד תיירותי שוקק

ח”כ ארבל קורא לבחון את התנהלות מפלגת העבודה