לאור הפרסומים

אברכים רבים תוהים כיצד ניתן לשלב עבודה

כטוען רבני יחד עם לימודי הכולל, האם אין כאן בעצם עבודה בעיניים? – כל הפרטים [מקודם]

בתקופה האחרונה ובמיוחד בחודשים האחרונים קיימת מגמה בקרב אברכי הכולל של שילוב בין לימודי הכולל ולימודי טוען רבני, יצאנו לבדוק את המספרים והאם הטענה שהלימודים אינם פוגעים בסדרי הכולל אכן נכונה.

מנתונים של מכון תורת המשפט עולה כי בשנה האחרונה הצטרפו למכון מעל 150 אברכים, כאשר רובם המוחלט הינם אברכי כולל שמנצלים את שעות בין הסדרים ללימודי טוען רבני, המקצוע היחיד כמעט בעולם התורני שמאפשר לאברך להישאר בעולמה של תורה בד בבד עם הרגשת סיפוק אדירה ופרנסה מכובדת לבית.

ביקשנו מהרב מ. ל. מחשובי האברכים באחד מהכוללים בבני ברק לענות לנו על כמה תשובות שעניינו אותנו מאוד, התשובות היו מפתיעות אפילו יותר.

שלום, לבקשתך אנחנו לא כותבים את שמך המלא, מה הסיבה? האם אתה מתבייש בלימודים?
מ. ל. בכלל לא, אני יכול להפתיע אתכם ולומר שראשי הכולל דווקא עודדו אותי לעשות את הצעד הזה. אני פניתי לאחד מהאברכים הוותיקים בכולל וציינתי בפניו את הקשיים שלי בפרנסה, בעיקר לאחר שאשתי פוטרה מהעבודה שלה בעקבות הקורונה ומאז אני מפרנס יחיד בבית, בשלב כלשהוא כבר חשבתי שלא תהיה לי ברירה אלא לעזוב את הכולל, האברך אתו התייעצתי הוא זה שהציע לי לבדוק את הפרסום של מ.ל.מ וללמוד להיות טוען רבני, חששתי מאוד מהתגובה של ראש הכולל אך הוא מאוד עודד אותי לכך, רק ביקש שלא תהיה לזה שום השפעה על זמני הכולל.

איך זה באמת השפיע על לימודי הכולל?
מ.ל. בהחלט שזה השפיע, אבל רק לטובה… ואסביר, מאז שהתחלתי ללמוד את הלכות חושן משפט במכון מ.ל.מ. הלימודים רק עזרו לי וחידדו את הראש שלי בלימודי הכולל, הנה אתה יכול לראות (מראה לנו את המבחנים שלו) שבמבחנים האחרונים קבלתי ציונים הרבה יותר גבוהים מפעם, גם שיטת הלימודים של מ.ל.מ. עוזרת לי לסכם את הנלמד בכולל בצורה הרבה יותר טובה.

להרשמה לחצו כאן≤≤≤

ומה תעשה כאשר תתחיל לעבוד בתחום, האם זה לא ישפיע עליך?
אני יכול להגיד שלפני שהתחלתי ללמוד את זה דברתי עם כמה תלמידי חכמים שמשלבים היום את לימודי הכולל ועבודה כטוען רבני והם אומרים שבגלל אופי העבודה שנמצאת בעיקר בבתי הדין ניתן לעשות את זה בצורה שלא תשפיע כמעט על הסדרים, אבל ברור לי שגם נדרש ממני משמעת עצמית חזקה מאוד ואני מקווה בעז”ה לעמוד בזה.
חשוב לציין גם כי העבודה עצמה היא לימוד ומחייבת ידיעת הסגויות בחושן משפט ואבן העזר, כך שגם מי שיוצא מהכולל על מנת לעבוד כטוען רבני, גם הוא בעצם נשאר בעולם התורה.

האם אתה ממליץ לכל אחד לעשות את זה?
לכל אחד? בוודאי שלא. הלימודים מתאימים רק לבעלי אופי חזק, שברור להם שהעבודה לא תשפיע על לימודי הכולל, גם אל תשכח שלא כל אחד מתקבל ללימודים, רק כאלה שיש להם ראש טוב ורצון להישאר בעולם התורני, אבל מי שהוא חושב שזה לא יפריע לו, אני בהחלט ממליץ לו לעשות את הצעד הזה.

מה ההבדל בין מ.ל.מ. לחברות אחרות שמכשירות אברכים ללימודי טוען רבני?
אני חושב שהייחודיות העיקרית של מ.ל.מ. זה היחס הפרטני שכל אחד מקבל, הדאגה לכל אחד והקידום האישי זה משהו שלא ראיתי אצל אברכים במקומות אחרים, לא לחינם אלה שלומדים במ.ל.מ . מתקבלים הכי מהר לעבודה בתחום.
איך נרשמים ללימודי טוען רבני?

להרשמה לחצו כאן≤≤≤

הנצפים ביותר
WhatsApp Image 2021-09-14 at 19.03.38

דרמה בבית ישראל: עימותים בניסיון להרוס סוכה מסוכנת

הרב אלכסנדר שטרנבוך | צילום: קול הלשון

הסתפק אם לומר קדיש על הנפטר עד שהציפור באה להודיע

שר התורה: האם בעל תשובה יכול ללמד כיתה בחיידר?

אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

בן 30 נעדר בחוף לא מוכרז בכינרת

ישראָלי’ק בש עם מחרוזת ניגונים סוערים: “ליובאוויטש טאנץ”

“למה השם”: ‘פישל’ מסכם את אסונות תשפ”א בסינגל דומע

המוואל השבועי: טובי הפייטנים לקראת פרשת האזינו

מחריד: ”דבורה בת השלוש מתחננת לראות את אבא שנפטר”

שר הדתות מתן כהנא נפגש עם הגרש”מ עמאר והגר”ד לאו

במיוחד מקוריאה: מאות אלפי בדיקות מהירות נחתו בנתב”ג

דרישה מהנדל: למנוע את מינוי רוזנטל לחבר במועצת הרשות השנייה

מבצע ‘יד ביד’: החל מבצע האשפוזים הביתיים של חיל הרפואה

658 מאושפזים בבתי החולים, מקדם ההדבקה בירידה

במהלך בניית סוכה: חרדי נפצע קשה כשנפל מסולם

בכירי מערכת הבריאות: “זרקא ראש קשה, משליט טרור”