מרן שה"ת במילים מרטיטות

“שנה טובה ומתוקה ויצאו זכאי בדין”: היום האחרון לזכות לגזירה הנדירה

גזירתו ההיסטורית של רשכבה”ג מרן שר התורה הגר”ח קנייבסקי שליט”א כי התורמים שפ”ד ש”ח ל’קופת העיר’ יזכו לשנה טובה ומתוקה מעוררת הדים רבים בעולם כולו. אך כעת זהו ההזדמנות האחרונה כי בעוד יממה בדיוק השערים ינעלו ולא יהיה ניתן יותר להצטרף ולהיות מאלה שיזכו לגזירה הזו • אל תחמיצו [מקודם]

בין כסה לעשור, ימי קודש מרטיטים, כולנו מחפשים עוד זכויות בכדי לזכות לשנה טובה יותר, לשנה בריאה יותר. ובעצם: לזכות לשנת חיים טובים. השנה החולפת הוכיחה לנו כמה תפילות אנו זקוקים בכדי לזכות לשנת חיים טובים. האסונות הנוראים שפקדו אותנו בשנה החולפת גרמו לכולנו לעשות הכל, כולל הכל, בכדי לקרוע שערי שמים בימים אלה ולעורר רחמים לזכות לשנה טובה יותר.

אבל נדמה שכזו זכות טרם הייתה. רשכבה”ג מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט”א יוצא באופן חסר תקדים במכתב נדיר בו הוא מורה כי התורמים שפ”ד ש”ח ל’קופת העיר’ יזכו לשפ”ד ימים של השנה הבאה עלינו לטובה שתהיה שנה טובה ומתוקה ו”בוודאי יצא זכאי בדין”.

במכתבו הנדיר כותב מרן שר התורה: “בס”ד, ערב ראש השנה שנת השמיטה תשפ”ב. אחר שבשנה שהייתה לקינו בעווה”ר ברוח ובגשם בכמה וכמה עניינים, ויש השואלים במה להתחזק, כדי ששנת תשפ”ב תעבור בשלום ובשלווה – הנה תשובה ותפילה וצדקה מעבירין את רוע הגזירה, כדאמרי’ בר”ה ט”ז ב’ עיי”ש”.

הזדמנות אחרונה אל תחמיצו≤≤

מרן שר התורה מפרט את הדברים שמוטלים עלינו לעשות לקראת השנה החדשה: “בתשובה, ראוי לכאו”א להתחזק בתורה ובמניעת ביטולה, ובשנת השמיטה יש  לקבוע מידי יום ביומו חק ולא יעבור לימוד שתי הלכות בהלכות שביעית ובזה ינצלו מכל הצרות”.

“בתפילה, ראוי להקפיד על כוונתה וזמנה, ולומר בעשי”ת כל יום לפחות י’ פרקי תהילים. ובצדקה, לחמול על דל, והתורמים שפ”ד שקלים לקופת העיר יזכו לשפ”ד ימים של שנה טובה ומתוקה, כי הצדקה לקופת העיר זו הצדקה המהודרת ביותר לקרוע בה את רוע הגזירה”.

רשכבה”ג מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט”א מסיים את מכתבו הנדיר במילים מרטיטות: “והעושה כל הנ”ל – בוודאי יעבירו ממנו רוע הגזירה ויצא זכאי בדין”. אתם מצליחם להבין את המשמעות של המכתב הזה? מרן שר התורה משרטט לכם במדויק מה מוטל עליכם לעשות בכדי לזכות לשנה טובה יותר, מה לעשות בכדי לעבור את שנת תשפ”ב בשלום ובשלווה.

"שנה טובה ומתוקה ויצאו זכאי בדין": היום האחרון לזכות לגזירה הנדירה

הזדמנות אחרונה אל תחמיצו≤≤

זה לא נתפס, רשכבה”ג מרן שר התורה יישב וכתב על גבי גיליון את הדברים אשר נעשה, בתשובה ובתפילה, אבל אז מוסיף מרן שר התורה עוד מספר שורות נוראיות בו הוא גוזר בגזירה חסרת תקדים כי התורמים שפ”ד ₪ ל’קופת העיר’ יזכו לשפ”ד ימים של שנה טובה ומתוקה. יש לכם גזירה או סגולה בטוחה מזו?

ואם לא די בזה מרן שר התורה הגר”ח קנייבסקי שליט”א מוסיף כי “והעושה כל הנ”ל – בוודאי יעבירו ממנו רוע הגזירה ויצא זכאי בדין”. זה דבר שעוד לא היה, כזו גזירה טרם נראתה. מרן שר התורה גוזר בכתב יד קודשו כי מי שיעשה את המוטל עליו יזכה להעביר ממנו את רוע הגזירה ולצאת זכאי בדין. מילים היסטוריות ונדירות לכל דבר ועניין.

כעת זה הרגע האחרון שלנו, כי היום ומחר אלו הם הימים האחרונים שניתן עוד להצטרף ולזכות בגזירה הנדירה הזו של רשכבה”ג מרן שר התורה הגר”ח קנייבסקי שליט”א. לא נותר לנו עוד הרבה זמן אנחנו חייבים לעשות את הצעד הפשוט הזה בכדי לזכות לשנה שלמה של שנה טובה ומתוקה. הצטרפו עוד עכשיו בטרם תפספסו את ההזדמנות ההיסטורית הזו.

הזדמנות אחרונה אל תחמיצו≤≤

הנצפים ביותר
פינוי הסוכה הלילה//צילום: שמחה כהן,המחדש

מהומה לילית ב’בית ישראל’: סוכת המריבה פונתה בכוח

Screenshot_20210919-062944_Twitter

לאחר חילופי אש: שני המחבלים האחרונים נתפסו בג’נין

IMG-20210917-WA0056

בניינים בבני ברק מפונים עקב חשש קריסה

אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

ללא יד ורגליים: סיפורו הנדיר ומעורר ההשראה של החתן

זמני מעמד ברכת הכהנים בכותל המערבי: הכניסה ללא תו ירוק

איבדתם שליטה בהוצאות בעקבות הקורונה? עזריאל מנס – מנהל פיתוח במסילה בשיחה מאירת עיניים

אין חזרה לבתי ספר אחרי סוכות ללא בדיקה שלילית

הצצה אל תוככי ‘סיעור מוחות’ – בית הספר הותיק שמצמיח את הבוגרות המבוקשות ביותר בתחומי העיצוב, המדיה והפרסום

כל מה שרציתם לדעת על ניתוח בריאטרי

הוארך מעצר המחבלים: גילויים חדשים בפרשה

יום נוסף של עלייה בחולים קשה

שמחת בית השואבה בירושלים לפני יובל שנים

עופות ופליימוביל: הכולל שלא שכח גם הילדים

התלוננה על הסוכה ואיבדה את הבית הפרטי שלה

ממצא מפתיע בשומרון: מטבעות וכלי חרס מתקופת בית המקדש השני