טרגדיה נוראה

מחריד: ”דבורה בת השלוש מתחננת לראות את אבא שנפטר”

הוא הותיר אחריו חמישה ילדים רכים כשהקטנה שבהם רק בת שלוש שמתחננת לראות את אבא שהלך ואיננו. הרב שלמה שפירא היה אברך משכמו ומעלה אך אז נגזרה הגזירה והוא השיב את נשמתו ליוצרה לאחר שנת יסורים קשה ונוראה. כעת ברגעים הקשים הללו אנחנו חייבים להתייצב לימין המשפחה [מקודם]

טרגדיה נוראה שכזו לא נשמעה כבר זמן רב במחוזותינו. אברך צעיר, בשיא פריחתו, הסתלק לבית עולמו לאחר שנת יסורים קשה ונוראה. הרב שלמה שפירא ז”ל תושב אחוזת ברכפלד שבעיר מודיעין עילית היה אברך משי. אדם משכמו ומעלה שעסק בתורה באופן מעורר השראה.

כעת ברגעים הקשים הללו אנחנו חייבים להתייצב לימין המשפחה≤≤

הוא הקים את ביתו על אדני התורה והיראה יחד עם רעייתו שתחי’, חמשה ילדים הוא זכה להביא לעולם כאשר את כל כוחותיו הוא מקדיש לחינוכם הטוב. יראת השמים ודרך הארץ שהוא השריש בהם היו מן המופלאות. מידי יום הוא היה משכים קום ויוצא לכותלי הכולל שם הוא שקד על התורה והיראה עד לשעות המאוחרות של הלילה.

הכל היה נראה מעולה, אבל אז בתקופת פורים תשפ”א, התבשר הרב שלמה שפירא בבשורה האיומה. הרופא הביט בו במבט חמור סבר והסביר לו כי הוא סובל מהמחלה הקשה והנוראה ל”ע. החיים השתנו בבת אחת. במקום ללכת ללמוד בכל בוקר הוא היה מתרוצץ בין כותלי בתי החולים. עוד טיפול ועוד טיפול. עד שהגוף התרגל וכבר לא הגיב לטיפולים הקשים.

מצבו הלך והידרדר במהירות, בני משפחתו: רעייתו וחמשת ילדיו הרכים היו מגיעים לבקרו באופן תמידי. והוא כאבא מסור ואוהב היה מעמיד פנים כאילו הוא לא סובל כאבים נוראיים, כאילו מצבו הרבה יותר טוב ממה שבאמת. ילדיו היו עומדים שם מסביב למיטתו ומחזיקים בידיו חזק חזק לא רוצים שאבא יעזוב אותם.

כעת ברגעים הקשים הללו אנחנו חייבים להתייצב לימין המשפחה≤≤

רק במהלך השבת האחרונה ”שבת שובה” קוותה רעייתו שהוא עוד ישוב הבייתה בריא ושלם. אבל אז בפתע פתאום נגזרה הגזירה והוא, אברך המשי, כליל המעלות, אב אוהב וצעיר הסתלק לעולם שכולו טוב, מותיר כאן את רעייתו האלמנה שתחי’ ואת חמשת ילדיו שבורים ורצוצים. אבלים ובוכיים.

תנסו להיכנס לראש של האלמנה הצעירה שכעת צריכה לגדל חמישה ילדים יתומים לבד לבד כשהקטנה שבהם רק בת שלוש. תנסו להיכנס לראש של ילד בן תשע שיודע שיותר הוא לא יראה את אבא. תנסו לדמיין את ההרגשות הנוראיות שמציפות את ביתם החשוך. זהו זה, אבא איננו.

האלמנה והיתומים מתחננים לעזרה, הם מבקשים שדווקא בשעה הקשה הזו נעמוד לצדם ונעזור להם. ואנחנו? אסור לנו להתעלם מהם. אנחנו חייבים בכל הכח לעמוד שם לצדם ולעזור להם לעבור את התקופה הזו. לעזור להם לשרוד שלא יקרסו, שלא יטבעו חלילה בגלים הגבוהים והמאיישים. זה הרגע שלנו לעשות מעשה ולהציל את האלמנה וחמשת ילדיה הרכים. הצטרפו עכשיו.

כעת ברגעים הקשים הללו אנחנו חייבים להתייצב לימין המשפחה≤≤

הנצפים ביותר
פינוי הסוכה הלילה//צילום: שמחה כהן,המחדש

מהומה לילית ב’בית ישראל’: סוכת המריבה פונתה בכוח

Screenshot_20210919-062944_Twitter

לאחר חילופי אש: שני המחבלים האחרונים נתפסו בג’נין

IMG-20210917-WA0056

בניינים בבני ברק מפונים עקב חשש קריסה

אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

איבדתם שליטה בהוצאות בעקבות הקורונה? עזריאל מנס – מנהל פיתוח במסילה בשיחה מאירת עיניים

אין חזרה לבתי ספר אחרי סוכות ללא בדיקה שלילית

הצצה אל תוככי ‘סיעור מוחות’ – בית הספר הותיק שמצמיח את הבוגרות המבוקשות ביותר בתחומי העיצוב, המדיה והפרסום

כל מה שרציתם לדעת על ניתוח בריאטרי

הוארך מעצר המחבלים: גילויים חדשים בפרשה

יום נוסף של עלייה בחולים קשה

שמחת בית השואבה בירושלים לפני יובל שנים

עופות ופליימוביל: הכולל שלא שכח גם הילדים

התלוננה על הסוכה ואיבדה את הבית הפרטי שלה

ממצא מפתיע בשומרון: מטבעות וכלי חרס מתקופת בית המקדש השני

“אסור להעסיק מלצרים חילונים באולמות ומסעדות”

בנט ברך את כוחות הביטחון: “תם ונשלם, מבצע מרשים”