מכתב חשוב

”וַאֲנִי עַרֵב“: מרן הגר”ח קנייבסקי באמירה נדירה

מכתב כזה עוד לא היה בהיסטוריה כולה: רשכבה”ג מרן שר התורה הגר”ח קנייבסקי שליט”א יוצא במכתב נדיר הקורא לבוא לעזרת החתנים והכלות היתומים שעתידים להינשא בחודשים: חשון וכסלו, כאשר הוא גוזר בגזירת מדה כנגד מידה כי התורמים יזכו שתשרה שמחה בביתם בקרוב ממש [מוקדם]

מאה ושמונה חתנים וכלות שהתייתמו מהוריהם עתידים להינשא בשעה טובה ומוצלחת במהלך החודשים: חשוון – כסלו. מדובר בעשרות יתומים אשר נמצאים כפסע לפני היום המאושר והשמח בחייהם, אלא שעננה כבדה מרחפת עליהם, ועתידם לוט בערפל.

זה מספר חסר תקדים, מאה ושמונה חתנים וכלות שעומדים ממש לפני היום הגדול של חייהם, יום בו הם ייכנסו אל תחת החופה ויקימו את ביתם על אדני התורה והיראה, אלא שאין להם ולו פרוטה שחוקה להוצאות הנישואין. פשוט אין להם מאומה, דבר שמעיב עד למאוד על השמחה הגדולה שצפוייה להיערך במהלך החודשיים הקרובים.

צפו בדבריו של מרן שר התורה

לחצו כאן לסיוע ליתומים הרבים>>>

תנסו לדמיין אותם, את היתומים הללו, שעברו כל – כך הרבה בחיים, הם איבדו את אביהם או אימם, סבלו סבל בלתי נתפס, וכעת סוף סוף הם עתידים להקים את ביתם, לפתוח דף חדש בחייהם הקשים, אלא שהם פשוט לא יכולים, אין להם את היכולת. אין להם כסף לנדוניה, אין להם כסף להוצאות החתונה, אין להם כסף לכלום. נורא ואיום.

קול זעקתם של מאה ושמונה החתנים והכלות הגיע עד לשולחנו של רשכבה”ג מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט”א אשר באורח חסר תקדים הוציא מכתב מיוחד בו הוא יוצא בגזירה נוראה כי התורמים יזכו ”שתשרה שמחה בביתם בקרוב ממש”.

”וַאֲנִי עַרֵב“: מרן הגר"ח קנייבסקי באמירה נדירה
לשון המכתב

וזה לשון המכתב: “בס”ד ר”ח מרחשוון תשפ”ב. התורמים תתר”פ ש”ח עבור ק”ח יתומים אומללים הנישאים בס”ד בחודשים חשון כסלו תשפ”ב בודאי יזכו מדה כנגד מידה שתשרה שמחה בביתם בקרוב ממש”. המכתב לא מסתיים בכך, רשכבה”ג מוסיף עוד שני מילים שמרעישות בעולם כולו: “ואני ערב”.

אתם מצליחים להבין את המשמעות הזו? רשכבה”ג מרן שר התורה הגר”ח קנייבסקי שליט”א גוזר בגזירה של מידה כנגד מידה כי התורמים שיזילו את הסכום הנדרש מכיסם יזכו שתשרה שמחה בביתם בקרוב ממש. ואם לא די בכך מרן שר התורה לוקח אחריות חסרת תקדים וכותב ”ואני ערב”. דבר כזה עוד לא היה בהיסטוריה כולה.

זה משהו חסר תקדים, משהו שאתם חייבים לעשות, כי הרי מי לא רוצה לעשות שמחה בביתו בקרוב ממש, מי לא רוצה למצוא זיווגים לילדיו, מי לא רוצה להיפקד בפרי בטן, כולנו רוצים, כולנו זקוקים. כעת זה הרגע שלנו, לפתוח את הכיסים, להעניק את הסכום הנדרש ליתומים ולזכות בגזירה ההיסטורית שמרן שר התורה הגר”ח קנייבסקי שליט”א כותב עליה כי הוא ערב. הצטרפו כעת.

לחצו כאן לסיוע ליתומים הרבים>>>

הנצפים ביותר

המצלמות והמיקרופונים נשארו פתוחים והחיכוכים במרצ נחשפו

המחדש בעולם // צילומים: פלאש 90 • עיבוד: אבי וולפסון - המחדש

הקדשה של טראמפ נמכרה בסכום עתק, ספינה נמצאה מתחת האדמה • חדשות מהעולם

מכונת אקמו ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים שערי צדק /// צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

בבית החולים: שירי השבת הפריעו והערבים זרקו כסאות

אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

שמחת הבר מצוה ב’באר חיים’

לאחר שהותקף ח”כ בן גביר הגיש תלונה במשטרה

עצר לגעור בנהג ‘הממהר’ להפתעתו היה זה שר החוץ

“מועצת החכמים” של רע”מ מטילה וטו על חוק הקנאביס

על אף הפגיעה בנשות הציונות הדתית חוק המעונות צפוי לעבור

מתוך האלבום החדש נפתלי קמפה בקליפ בכורה – ‘חושב על ירושלים’

הרמטכ”ל אביב כוכבי ביקש לפרסם ספר שכתב בימי כהונתו

הקלטה מתוך ישיבת סיעת הליכוד חושפת מרמור, בקרב הח”כים

מרן ראש הישיבה בפתח שיעורו: להתפלל על ר’ ברוך מרדכי

שער שכם: שוטרים הותקפו באבנים, אוטובוס נרגם • שוטר ביצע ירי • צפו:

שדרן הרדיו תקף בבוטות את ח”כ פינטו -“טוב שאת חירשת” • צפו:

“יש לנו אלטרנטיבות” – ברע”מ תוקפים את איילת שקד