המופת שמסעיר את עולם החסידות

סיפור מופת שמגיע למערכת 'המחדש' מספר על יהודי שחוה קשיים בקניית דירה לביתו שנישאה תרם למוסדות ע"ש ר' מרדכי מנדבורנה, ונושע. • כל הפרטים

המופת שמסעיר את עולם החסידות

סיפור מופת שמגיע למערכת 'המחדש' מספר על יהודי שחוה קשיים בקניית דירה לביתו שנישאה תרם למוסדות ע"ש ר' מרדכי מנדבורנה, ונושע. • כל הפרטים
bnb

סיפור מופת שמגיע למערכת 'המחדש' לרגל ההילולא של הרה"ק ר' מרדכי מדנבורנה וכך מספר היהודי; שמי צ.ק. ואיני משתייך כלל לחסידות נדבורנה. אכן. סבי היה 'אונגערישער איד' ברמ"ח ושס"ה ומשום כך יצא לו להיוות אצל הגה"ק ר' מורדכ'לה מנדבורנה בחיי חיותו, אך בזה מסתכם הקשר ביני לבין נדבורנה. וכך הוא מספר:

"משפחתי אינה קשורה כלל וכלל לחסידות נדבורנה. לפני תקופה התחתנה בתי הגדולה ונכנסה לגור בדירה שכורה באופן זמני, אך לאחר זמן קצר נאלצה לחפש דירה אחרת.
באותה עת דיבר עם חתני ידיד טוב והציע לו להכניס אל תוך ביתו ברכה בתרומה של הוראת קבע למען רשת הכוללים ומפעלות החסד 'דבר חיים'.
חתני אשר יש לו לב טוב ב"ה, נענה לבקשתו אך התנה זאת בתנאי קודם למעשה. "אני איני נותן הוראות קבע" אבל אני מוכן להתחייב על סכום אותו אשתדל לשים בצד כל חודש ואני אתרום אותו בכל תקופה את הסכום שיצטבר לצורך המצווה החשובה, כשבעז"ה אשים בתא מיוחד בארנק את סכום הכסף של אותו חודש". ואכן מאז אותו היום הוא הוא התחייב על סכום הגון, בשמעו על סגולת הדברים.
"היה זה לאחר מספר חודשים שבתי ובעלה טרחו לחפש דירה חלופית ולא מצאו, התעניינו אצל מתווכים, חיפשו במודעות רחוב, ובכל פעם שהיו באים לסגור חוזה על הדירה שמצאו לאחר טרחה ויגיעה רבה, היה המשכיר מתחמק מסיבות שונות וסוגר חוזה עם אדם אחר שהוסיף לו על דמי השכירות. הלחץ עליהם גבר מיום ליום, היה עליהם לפנות את הדירה ודירה אחרת לא הייתה בנמצא"
יום אחד חוזר חתני מודאג. הוא יודע כי מחרתיים הוא צריך לפנות שוב את דירתו בפעם השניה. אך דירה מתאימה עדיין לא נמצאה. והנה נופלות עיניו על התא בארנק, כשהוא מזהה כי ב"ה התא כבר התמלא דיו והצטבר שם סכום מכובד במטרה להעביר את המעות אל היעד, כשטרדות הזמן עיכבוהו מלבצע את מחשבתו.
והנה אומר הוא לעצמו, אולי אם אשתדל להעביר את הכסף ליעדו, אזכה ויסתייע בידי למצוא דירה… תוך כדי דיבור הוא מרים טלפון אל ידידו אשר ביקש הימנו לחתום על ה'הורא"ק'. והידיד מעדכן אותו כי הוא בכלל לא צריך לטרוח, שכן הוא ישלח אליו שליח לאסוף את הכסף. אך חתני אינו מסתפק בזה. הוא כבר החליט לעשות 'למען המטרה הזאת – ומעבר'.
אני רוצה לקחת את זה לבד. הוא מכריז. יותר ממה שהם צריכים את הכסף. אני זקוק כעת לישועה.
והוא לוקח אוטובוס ופונה אל עבר משרדי הרשת בכדי להעביר את הסכום ליעדו. הכסף מגיע ליעדו… ולמותר לספר שיום אחרי הוא מצא את דירת חלומותיו… אבל איך? כאשר יצא מהמשרד לאחר התרומה, הוא פנה אל תחנת האוטובוס הסמוכה, והנה על קיר התחנה מפורסמת מודעה על דירת 3 חדרים במחיר טוב. במרכז ירושלים.
התברר כי המשכיר כבר תקוע עם הדירה הזאת 3 חודשים!!!
בדיוק הזמן שחתני התחיל לאסוף את הכסף.

המשכיר גר בחו"ל.


ואין לו כח וזמן להתעסק עם זה. המחיר היה יקר מידי. אבל עכשיו הוא מוכן לרדת. כי אנשים לא רוצים לשכור את הדירה בגלל שהיא אינה צבועה יפה… (!)
לחתני ב"ה ידיים טובות (חוץ מהידיים הטובות שאוסופות חסדים).
תוך יום אחד שידרג את הדירה הזו. צבע אותה מהמסד עד הטפחות והוא מתגורר שם כבר באושר ועושר כבר כמה שנים. המשכיר מרוצה על השוכר ששומר על הבית, השוכר מרוצה מהמחיר הטוב שהוא משלם על דירה במרכז העיר. והכל בא על מקומו בשלום. והכל בזכות השקעה קטנה. איין טריט פאר יענעם.

לישועה הפרטית שלך, כנסו עכשיו>>>

4.1 9 votes
דרג כתבה זו

6 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
View all comments
ליגה אחרת🥇🏅🥇🏅
2 חודשים לפני

אם אני הראשון שמגיב איך יכול להיות שזה מהשלוש הנצפים ביותר???
תבינו את התשובה!!!!!!

Sos
2 חודשים לפני

תעשו מדור מיוחד להתרמות..

נתן
2 חודשים לפני

שקוף שזה ממומן…

בשורות טובות
2 חודשים לפני

למה לעשות כותרות ללא תוכן די לעלמא דשיקרא הזה לעשות מצדיקים קדושי עליון קרדום לחפור בה לצרכי תרומות וכו

אשר
2 חודשים לפני

"ניצול" זה קוד המשחק.
אנשים במצוקה ומנצלים זאת לצרכים כאלו ואחרים.
גם המסיון של הנצרות מנצל אנשים במצוקה ומעבירם על דתם-על הדרך.
זה נוגע לכל קופות הצדקה ה"נקיות וטהורות" ביותר.
זה נוגע לכל הגבאים שמסתובבים סביב ה"אור"..
זה גם נוגע ללב…

שרה
2 חודשים לפני

המופת שמסעיר את החסידות?! קראתי שוב את הכותרת לאחר שקראתי את הסיפור להיות בטוחה שלא טעיתי.

אתר המחדש מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל:

אתר המחדש מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: