נדבק בנגיף סגרה”ע י-ם אברהם בצלאל: “תחושה קשה, בסוף זה פגש גם אותי”

בצלאל מספר שככל הנראה נדבק במניין מצומצם בו התפלל בראש השנה, “אני לא רואה מקום אחר שבו יכולתי להידבק, למרות ששמרנו על כל ההנחיות”, לדבריו, “גם מי שמקפיד אינו חסין”. הוא מתאר את ההרגשה לאחר שנדבק: “חלש מאוד, חום, שיעולים וכאב בעצמות”

סגן ראש העיר ירושלים ומחזיק תיק חינוך, אברהם בצלאל שנמצא היום (ג) חיובי לנגיף הקורונה מספר על התחושות הקשות והחשש מהידבקות משפחתו בנגיף וקורא לציבור להישמע להוראות, “יש פה מגיפה קשה וחייבים להתעורר”.

בצלאל מספר שהחל להרגיש חולשה וכאבים בעצמות במהלך התפילות ביום כיפר אולם סבר כי מדובר בתופעות של הצום, “בכל אופן אני צם, אז חשבתי שהכאבים בפרקים מגיעים מהמאמץ שבתפילה והצום יחד, בהמשך התחיל גם שיעול”. “הבן שלי משבת לא הריח, כמובן שהוא נשאר בבית ושמר על בידוד, לאחר שהרגשתי את התסמינים, החלטתי שבמוצאי יום כיפור כשהבן שלי הלך לבדיקה, אני גם ייבדק, רק כדי לשלול את האפשרות שאני חולה”.

סגרה”ע אומר שככל הנראה נדבק במניין מצומצם בו התפלל בראש השנה, “אני לא רואה מקום אחר שבו יכולתי להידבק, למרות שבמניין שבו התפללתי שמרו על כל ההנחיות כולל הקפדה על מרחקים ומסיכות כל התפילה”. הוא מציין שנהג להקפיד בחומרה על הכללים ובכל אופן הוא נדבק, “חייבים להקפיד על הכללים, אבל גם מי שמקפיד אינו חסין”.

בצלאל שפעיל מאוד בעירייה, נפגש עם אנשים רבים במהלך עבודתו, אך לדבריו הוא הקפיד מאוד על ההנחיות כך שרק בודדים ייכנסו לבידוד. לדבריו, סגני רה”ע יוסי דייטש וישראל קלרמן יצטרכו להיכנס לבידוד בשל העובדה שישבו לצדו במועצת העיר. כמו כן, הוא נפגש בישיבת הסיעה עם חבר המועצה שמואל מרציאנו ששוהה כעת בחו”ל. הוא אומנם נפגש עם סגן ראש העיר צביקה כהן, אך בשל העובדה שהוא כבר חלה בקורונה, ככל הנראה הוא לא יצטרך להיכנס לבידוד.

הוא מתאר את ההרגשה לאחר שנדבק: “ההרגשה לא כל כך טובה, אני חלש מאוד, בשעות האחרונות עלה לי החום, ואני חווה תופעות כמו שיעולים וכאב בעצמות”. בצלאל מוסיף, “התחושה שאתה עדיין לא יודע האם המשפחה והילדים שלך נדבקו או לא היא כשלעצמה קשה, זה מצב לא נעים שאף אחד לא רוצה לעבור אותו”.

“הטלפון לא מפסיק לצלצל, אנשים ממשיכים לפנות כדי שאדאג להם לפינוי למלונית כאילו שאני לא נמצא במצב הזה, בתפקיד הזה אין באמת חופש…”, לדבריו, “הקב”ה נתן לי להרגיש איך שהאנשים שפונים אליי מרגישים כדי שאדע מה הם צריכים”. לגבי האפשרות שהוא עצמו יתפנה למלונית הוא אומר כי זה תלוי בתוצאות הבדיקות של בני משפחתו, “האמת שהתלונות על המלוניות לא עושות חשק להתפנות לשם אבל נראה איך הסיפור התפתח.

המסר של בצלאל מעביר הוא שחייבים להקפיד בחומרה על ההנחיות כמו שמרנן ורבנן חברי מועצת חכמי התורה בראשותו של רבינו הגדול מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן שליט”א אשר הורו בנחרצות “לקיים את כל התפילות במחרב הפתוח, ואין לקיים כלל התפילות במקומות סגורים.

הנצפים ביותר
הראשון לציון רבי יצחק יוסף  צילום: דוד כהן/פלאש90

איים על הראשון לציון הגר”י יוסף ונעצר

דרעי בישיבת הסיעה השבוע צילום: יונתן סינדל/פלאש 90

מנדלבליט בדרך ל’דיל מקל’ עם דרעי

אדם רוכב על אופניו צילום: יוסי זמיר/פלאש90

בדרך להביא את הרך הנולד מבית החולים האבא נפצע קשה

17 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

שוקי סלומון מארח את ניסים בלאק – שיר החתונות

האדמו”ר רבי יאשיהו פינטו מגיע לארה”ב

אֵליקָם בוּטָה חוזר עם להיט אחדות חדש – חביבי

סיכומו של מוצ”ש: החדשות בקצרה

ישראל תזרוק 80,000 חיסונים בעלות 6 מיליון ₪

צלבי קרס רוססו על בית כנסת בבני ברק

החיזוק היומי – “מזל טוב” • צפו:

א שבת מיט גרשי אורי, מקהלת נגינה ובני ברנדסדורפר!

בגלל המתיחות: חרדים הותקפו בדרכם לשמעון הצדיק

אחמד טיבי ומיכל רוזין הגיבו בחריפות להתקפה על החרדים

שר הבריאות עדכן את ראה”מ על פיצוץ במגעים עם האוצר

בנט החליט להתעלם ממספר החולים במצב קשה