כינוס הרכזים שע”י איחוד בני הישיבות – מחוז ירושלים • גלריה

כינוס הוקרה רב רושם למען הרכזים הפעילים של איגודי בני הישיבות בירושלים, בהשתתפות מרנן ורבנן שליט”א, ראש העיר משה ליאון, כל חברי מועצת העיר ירושלים של דגל התורה, ורכזי ארגון איחוד בני הישיבות – מחוז ירושלים

בכינוס הוקרה מיוחד למען פעילי איגודי בני הישיבות בירושלים, הובעה הערכה עצומה על פעילותם היוצאת מגדר הרגיל, בפרט בתקופה קשה זו בה אנו נמצאים, כשחושך יכסה ארץ, והעולם מתמודד עם נגיף הקורונה וכל השלכותיו.
את המעמד פתח הגאון רבי ישראל מאיר דרוק שליט”א ר”י תפארת ישראל, יד ימינו של רשכבה”ג מרן שר התורה שליט”א, שהרעיף שבחים על נדיבות הלב של רה”ע משה ליאון, ובפרט על רגישותו הרבה בכל הנוגע לבני הישיבות.
בפתח דבריו סיפר על מעשה נפלא, שהיה עם בחור שרצו להוציאו מהישיבה ברוסיה, בטענה שהוא אינו מבין את הנלמד, ומכיון שמכסת המקומות קבועה, עדיף להביא אחר במקומו שמבין. לפני שהוציאו אותו, טען אותו בחור ואמר להגנתו, לפני שנים הייתי בבית קפה, והקומוניסטים נכנסו באמצע ועצרו את כל הנמצאים שם בחשד לריגול. אני, כך סיפר אותו בחור, טענתי להגנתי שאיני שייך להם כלל. אולם הם לא שהו לדבריו כלל, והכו אותו מכות נמרצות, תוך כדי שצעקו לו: אם אתה איתם, אתה שייך להם! כך סיפר הבחור למשגיח, והוסיף: אני לא יודע ללמוד, אבל כשאני יבוא לפני בי”ד של מעלה, אומר להם, אני הייתי בישיבה משמע אני שייך להם! למרות שאינני מבין כלום.


וכאן פנה הגרי”מ דרוק שליט”א אל ראש העיר וחברי המועצה ואמר: תאמצו את סיפור זה לחייכם, אם אתם עם ‘האיחוד’ משמע אתם שייכים להם!


שהרי בשביל מה זכתה רחל יתר משאר האבות ואמהות? היא נגבה את הדמעות של לאה, מי שמנגב דמעות של השני, הקב”ה מנגב את הדמעות שלו ושל ילדיו. ‘איחוד בני הישיבות’ בכל אתר, מנגב דמעות של הורים לבחורים, כמה הם מצילים! אני מדבר מנסיון הן בתור ראש ישיבה והן בתור רב קהילה. דרך מעשיהם, איחוד בני הישיבות מצילים בחורים מרדת שחת, ואיתם אנחנו צריכים להיות.


והוסיף עוד לספר, שבעת ביקורו של מרן שר התורה שליט”א בביתו, בחוה”מ סוכות אשתקד, הביע את רצונו שמעמד הסיומים של איגוד בני הישיבות בשכונת גבעת שאול, שהיה אמור להתקיים בעת הזו, שיעשה בפניו דוקא, וכך הוה, למרות שכל רגע יקר לו עד למאוד, אבל לייקר את הבחורים זה חשוב מאד. ומאוד שמח על הנעשה למען בני הישיבות ביומי דפגרא.


בסיום דבריו בירך את ראש העיר שימשיך בפועליו הרבים להרבות כבוד שמים, בתמיכתו בציבור בני התורה בכלל ובני הישיבות בפרט.


את המשא המרכזי נשא הגאון רבי שרגא שטיינמן שליט”א, ראש ישיבות אורחות תורה, שהרחיב לבאר על גודל הזכויות של העוסקים בצרכי ציבור באמונה, וגודל שכרם. כמו”כ הוסיף ברכה על ראשי האיחוד שנטלו על עצמם עול גדול שכזה להוסיף נדבך חשוב ונחוץ בפעילות למען בני הישיבות, והרבה ברכה מיוחדת לכלל האברכים המתמסרים בלב ונפש למען בני הישיבות במסגרת האיחוד, שימשיכו בפעילותם להרבות כבוד שמים ובזכות זה ירוו רוב נחת ובריאות.

במהלך הערב, הציג הרה”ג ר’ ישראל ליוש שליט”א, מראשי ארגון ‘דרשו’ ו’אחינו’, תוכנית חונכים מיוחדת בשם ‘מסילות בלבבם’, שאמורה לצאת בקרוב לאור עולם, ופנה לראש העיר בקריאה: שימו לב אל הנשמה, שימו לב לכל בני הישיבות המתעלים דרך הפעילות הברוכה של איחוד בני הישיבות ברחבי ירושלים.


לאחריו נשא דברים רה”ע משה ליאון, שהרחיב על פעילותו הרבה למען בני התורה בעיר ירושלים, והוסיף בנדיבות לבו על רצונו להמשיך במעשיו אלו ואף להגביר את מתן התמיכה, לקראת שנת הכספים הבאה.


כהשלמה לדברים שנאמרו על רוחב לבו של רה”ע, הוסיף הרב אליעזר ראוכברגר, מ”מ רה”ע ומחזיק תיק תכנון ובניה בעירית ירושלים, ופירט בדקדוק רב במה דברים אמורים, כמה טורח ויגיעה של רה”ע למען בני התורה ובני הישיבות בירושלים, באופן שאין לזה אח ורע באף עיר בארץ. והוסיף והציג בפני רה”ע את כל הרכזים מכלל שכונות ירושלים, שהם אבן היסוד בכל שכונה, ואין פעילותם מסתכמת בעזרה לבני הישיבות בלבד, אלא רגישים לכל המתחולל בתוככי שכונתם, מהחל ועד כלה. והם האוזן הקשבת לכל מצוקה ובעיה.


את מסכת הנואמים, סיים הרב דוד בלומנשטוק, מחזיק תיק תרבות תורנית, שאף הוא שיבח את רה”ע על נדיבות לבו למען בני הישיבות, ופירט את התוכניות האמורות לצאת לאור עולם בתקופה הקרובה. ובירך את הפעילים על התמסרותם למען בני הישיבות.


עוד השתתפו במעמד, סגן רה”ע, הרב ישראל קלרמן, מחזיק תיק משאבי חינוך. הרב אלחנן גרוסבוים, מחזיק תיק רווחה והרב דוד זוהר, מחזיק תיק תחבורה.


עם סיומו של ערב ההוקרה המיוחד, הודו האברכים מקרב לב לנציגי הציבור בעיריית ירושלים, ובראשם הרב אליעזר ראוכברגר, הרב ישראל קלרמן, והרב דוד בלומנשטוק, על התגייסותו של כל אחד ואחד מהם בתחומו למען פעילויות איגודי בני הישיבות וכן הודאה מיוחדת לאיחוד בני הישיבות בא”י, בראשות הרב יהודה ויספיש שליט”א, על שהעניק להם יום מיוחד שכזה. ואשר בזכותו יוכלו להמשיך ביתר שאת בעשייה המבורכת למען בני הישיבות.

הנצפים ביותר
עיריית בני ברק // צילום: אבי וולפסון

צפו בישיבת המועצה בבני ברק, התושבים יזכו לקבורה חינם?

התשובה של סאטמר לגזירת החד פעמי של ליברמן

צילום מסך 2021-10-21 181435

הרבי מחב”ד, הגר”ח גרינמן, ומרן הגרא”מ שך זצ”ל התבטאויות וסיפורים

1 תגובה
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
רחלי
10 חודשים לפני

אין על נני גרוסבוים!!
פשוט מלאך

אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

פרשה ושירה עם שימעלה והגיטרה

בן 72 נמצא מוטל בביתו ללא רוח חיים במצב ריקבון

פייזר: החיסון לבני 11-5 יעיל ב-90.7%

המשטרה מבקשת את עזרת הציבור באיתור נעדר חרדי

שר הביטחון הכריז על שישה ארגונים ערבים ביו”ש כארגוני טרור

הפגישה התארכה: ראה”מ בנט ישאר לשבת ברוסיה

המוואל השבועי לפרשת וירא עם פרלמנט הפייטנים הירושלמי

בני ברק: ילד רץ לכביש ונפגע מרכב חולף

בחסדי שמים: הגרב”מ אזרחי שוחרר לביתו

משתתפי ההלוויה פרצו בריקודים בהוראת הנפטר

בן גביר: “נשאר רק להכריז על היום כיום אבל לאומי”

עקדת יצחק – אצל כל אחד מאיתנו • צפו