סין סיפקה לשליט צפון קוריאה חיסון • כותרות הקורונה מכל העולם

הקורונה מסביב לעולם: ארדואן הכריז על סגר כללי בטורקיה • בדנמרק נאלצים לחפור מחדש בכדי לקבור את עשרות אלפי החורפנים • נשיא ברזיל: "לא הולך להתחסן לקורונה" • ובנתיים בישראל: משרד הבריאות מודה שאפליקציית ''המגן'' כשלה
חדשות העולם // צילום: משה שי, נאצר איותיה, יוסי זמיר, יונתן סינדל, חיים שוחט - Flash 90 | עריכה: אבי וולפסון - המחדש
חדשות העולם // צילום: משה שי, נאצר איותיה, יוסי זמיר, יונתן סינדל, חיים שוחט - Flash 90 | עריכה: אבי וולפסון - המחדש

רופאים ישראלים יצאו לסייע באיטליה. משלחת חירום של משרד הבריאות תצא למחוז במדינה שבו היתה התפרצות גבוהה של הנגיף.

הסוכנות האירופית לתרופות: נוכל לאשר את חיסוני פייזר עד סוף החודש, את החיסון של מודרנה נוכל לאשר ב12 בינואר 

מחקר סרולוגי במגזר החרדי: כ-40% התגלו כבעלי נוגדנים לקורונה. במדגם המייצג השתתפו 907 בני אדם, מכל הגילאים, כולם תושבי הריכוזים החרדיים.

בדיון בוועדת חוץ וביטחון של הכנסת, משרד הבריאות מודה שאפליקציית "המגן" כשלה ומציג חלופה פולשת לפרטיות עוד יותר. הטכנולוגיות שאותן ייפתח המשרד כוללות יישומון חדש בשם הרמזור, מטרת היישומון היא לספק מידע לגבי מצב הקורונה בכל יישוב, בשלב השני, היישומון יספק מידע לגבי מספר האנשים שנמצאים בו־זמנית בכל עסק כדי למנוע צפיפות. בשלב השלישי, עסקים יציגו קוד סריקה (QR) בכניסה, וכל אזרח שירצה להיכנס לשטחם יחויב בהתקנת היישומון. בכוונת הממשלה לחייב את האזרחים להתקין את היישומון בחקיקה. לדבריה של רונה קייזר, מנהלת מערכות מידע במשרד הבריאות, היישומון יושק בעוד כשישה שבועות – סביב מועד פקיעת תוקפו של חוק איכוני השב"כ. המודל המוכר ביותר לשימוש בסריקה של קוד QR נעשה בסין — שם כל אזרח נדרש לסרוק בכניסה למקומות רבים קוד QR, באמצעות יישומון שכולל מידע על מצבו הבריאותי של האזרח. גם בניו זילנד אימצו גישה של סריקת קוד QR, אולם שם אין חובה להתקין אותו. על פי נתונים של עמותות פרטיות בישראל, 45% מקרב תושבי ניו זילנד התקינו את היישומון.

רשת CNN: מסמכים רשמיים של ממשלת סין חושפים: כך הוסתרה התפרצות הקורונה מהעולם. לפי המסמכים, בסין חיכו זמן לא מבוטל לפני שעידכנו בכך את שאר העולם. עוד נחשף במסמכים כי סין הסתירה גם את מספרי התמותה וההדבקה האמיתיים בשטחה מהמגפה. פרופסור דאלי יאנג, מומחה לענייני סין מאוניברסיטת שיקגו, אמר בריאיון ל-CNN כי "אם סין הייתה שקופה יותר וגם נחושה יותר בתגובה שלה, זה בבירור היה מועיל לעולם כולו". בדוח שנכתב בחודש מרץ ניתן לראות שלרשויות בסין לקח 23 ימים בממוצע, מהרגע שאדם גילה תסמיני קורונה, ועד שאובחן כחולה.

סגן שר הבריאות: נטיל עוצר לילי בחגי דצמבר כדי להפחית את ההתקהלויות ולשלוט בתחלואה 

פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות: "כמה עשרות אלפי חיסונים ראשונים יגיעו לישראל בסוף ינואר תחילת פברואר 2021. לפני שנחסן את הציבור, החיסונים ייבדקו ע"י משרד הבריאות. פיתוח החיסון הישראלי נמשך, כדי שתהיה לנו את האופציה לחיסון עצמאי משלנו". פרופ' גרוטו הוסיף: "עדיין מוקדם לדבר על סגר נוסף, אבל אם נלך לעוד סגר, זה יקרה בסוף ינואר, עם קבלת החיסונים הראשונים".


חוקרים גרמנים מציגים מחקר לפיו יתכן שרוב מקרי המוות מקורונה נבעו ממחסור בויטמין D 

הבריטים הזללנים ביותר בקורונה מכל אירופה: סקר שנערך באירופה מצביע על כך שהבריטים זללו יותר ושתו יותר מאזרחי 10 מדינות אירופאיות אחרות. במהלך הסגרים צרכו הבריטים יותר "אוכל מנחם" ואלכוהול מאשר במדינות אירופה האחרות.

סין סיפקה לשליט צפון קוריאה קים ג'ונג און ולבני משפחתו חיסון נסיוני לקורונה – עפ"י מקורות מודיעין יפני 

בעקבות העלייה בתחלואה: המל"ל יבחן עצירה מיידית של הטיסות לטורקיה 

נשיא ברזיל: "לא הולך להתחסן לקורונה". בולסונארו פרסם הצהרה ברשתות והביע עמדה נחרצת נגד החיסונים: "זו זכותי". מנגד, מושל סאו פאולו איים להשתמש בחיסון סיני ללא אישור מהרגולטור

ארדואן הכריז על סגר כללי בטורקיה. הנשיא הטורקי הכריז על החמרה קשה של הגבלות הקורונה על האוכלוסייה במדינה • "אין לנו ברירה אלא להשתמש באמצעים קשים", אמר

בדנמרק נאלצים לחפור מחדש בכדי לקבור את עשרות אלפי החורפנים שהומתו ו'יצאו' מקבריהם. מאות חורפנים מתים הגיחו ממעמקי האדמה שם נקברו כפי הנראה בגלל שהגז ששימש להרוג אותם גרם להם להתנפח ו'לצוף' מחדש. כעת עמלים להשיבם לקבורה מחשש להידבקות של האוכלוסיה בקורונה מחדש.

4.3 3 votes
דרג כתבה זו

מקודם

מה הקשר בין שמחה גרידינגר אריאל שרון והטכניון?>>>>

מקודם

למה לעבוד קשה בשביל כסף?

מקודם

מתפללי ביה"כ בית ישראל: "המשיך ללמוד למרות הגידול בראשו"

מקודם

השנה זוכים פעמיים- גם מקיימים את ההבטחה וגם זוכים בטיסה>>>>

הנצפים ביותר
1 תגובה
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
View all comments
מההה
12 ימים לפני

יפה!!!!

כתבות נוספות

השרים החרדים דרעי וליצמן השתתפו בטקסי יום הזיכרון

בני ברק: פעוט בן 4 חודשים נחנק בביתו – מצבו בינוני

בנט: "גודל השעה מחייב וויתורים גדולים" • האזינו

המשטרה ממליצה: עליה כמעט שגרתית למירון

הגר"ש גרוס: אין חיוב מעשר כספים על כרטיסי משרד הפנים 

בדרכו לתאונה אחרת: צביקה לבל נפצע בינוני

המונים רכשו את התמונה של ר' ישעיה וזכו בסגולה הנוראית

המיוחד
חדש בפוליטיקה