שיטפונות | צילום: מאור קינסבורסקי פלאש90
שיטפונות | צילום: מאור קינסבורסקי פלאש90

שיטפונות בזק בנחלי הדרום – רוסיה החלה לחסן מפני הנגיף | סיכום חדשות השבת

"שירביט, זה הסוף!": ההדלפה מחברת הביטוח נמשכת | בחיזבאללה טוענים: רחפן שלנו נכנס לשטח הגליל - וחזר בשלום | שיטפונות בערבה ובאזור ים המלח | סיכום חדשות השבת

שיטפונות בזק בנחלי הדרום – רוסיה החלה לחסן מפני הנגיף | סיכום חדשות השבת

"שירביט, זה הסוף!": ההדלפה מחברת הביטוח נמשכת | בחיזבאללה טוענים: רחפן שלנו נכנס לשטח הגליל - וחזר בשלום | שיטפונות בערבה ובאזור ים המלח | סיכום חדשות השבת
שיטפונות | צילום: מאור קינסבורסקי פלאש90
שיטפונות | צילום: מאור קינסבורסקי פלאש90

רוסיה החלה לחסן נגד קורונה

בעוד שהרשויות ברוב העולם המערבי – מלבד בריטניה – מקפידות על זהירות למרות השאיפה שלהן לזרז את ההליך כמה שיותר, ברוסיה החלו כבר הבוקר בהזרקת מנות החיסון הראשונות נגד קורונה של החיסון "ספוטניק V" במסגרת מבצע החיסונים ההמוני שעליו הכריז השבוע הנשיא ולדימיר פוטין. לפי הרשויות במוסקבה, רק בחמש השעות הראשונות למבצע החיסון הבוקר הגיעו יותר מ-5,000 איש למוקדי החיסון השונים. לפי שעה הרשויות מגבילות את גיל המתחסנים לעד 60, ואוסרות על מי שסובל ממחלות רקע ומנשים הרות לקבל את הזריקה.

החיסון הרוסי, המכונה בשמו המסחרי "ספוטניק V", עורר לא מעט חשש בקרב מומחי בריאות במערב, לאור המהירות הרבה שבה פותח והעובדה שקיבל אישור רגולטורי עוד לפני השלמת הניסויים הקליניים שנועדו לבחון את בטיחותו ואת יעילותו. בחודש שעבר טענה היצרנית הרוסית, "גמאליה", כי לחיסון יעילות של כ-92%. החיסון הזה, כמו אחרים שפותחו בעולם, ניתן בשתי זריקות נפרדות בהפרש של 21 ימים.

רעידת אדמה בין טורקיה לקפריסין הורגשה בישראל

רעידת אדמה בעוצמה של 5.3 דרגות שהתרחשה בצהריים בין טורקיה לקפריסין, כ-61 ק"מ מדרום לאנטליה, הורגשה גם על-ידי רבים בישראל. לפי המכון הגאופיסי בטורקיה, עומקו של הרעש כ-82 ק"מ. המכון הגיאולוגי בישראל עדכן כי מוקד רעידת האדמה היה במרחק של 436 ק"מ מנהריה.

שיטפונות בערבה ובאזור ים המלח

הגשמים בדרום גרמו היום לשיטפונות בזק בנגב ובערבה. עשרות מטיילים נחלצו או חולצו בשלום לאחר שהגיעו על אף האזהרות. איש לא נפגע. זרימה חזקה נרשמה בנחלים רבים במדבר יהודה, ובפרט באזור ים המלח. המשטרה הודיעה אחר הצהריים כי כביש 90 נחסם לתנועה בשני הכיוונים בקטע שבין מחסום דרגות למלונות ים המלח עקב הצפה על הכביש.

חזאי ynet דני רופ מציין כי נכון לשעות אחר הצהריים נרשמה רגיעה. מחר צפוי גשם מקומי ובימים שאחרי – התחממות. שבר ענן מעל הערבה התיכונה גרם לשיטפונות במכתש הקטן, נחל מזר, נחל סיף, נעל גוב, נחל צין, נחל פרס, נחל נקרות, נחל נמיה, נחל מסור, נחל תמר וצפית.

.גם בערבה התיכונה ירדו כמויות גשמים גדולות, ומהמועצה האזורית נמסר כי בתוך עשרים דקות בלבד נמדדו בעין יהב 9.1 מ"מ של גשם. נדב אילון מיחידת החילוץ ערבה תיכונה סיפר כי מתנדבי היחידה הוציאו מטיילים ממסלולים כמו נחל צפית, המכתש הקטן, נחל נקרות, נחל פרס, נחל צין ונחל תמר.

בן החשוד ברצח גנב הרכב: "זה יכול היה להיות הוא בשק הגופות"

בפוסט זועם שפרסם ברשתות החברתיות הבוקר, כתב בן שיף, בנו של אריה שיף (70) מערד – החשוד ברצח באדישות לאחר שירה למוות במוחמד אלאטרש בעת שזה ניסה לגנוב את רכבו – כי "זה יכול היה להיות הוא שגומר בשק גופות".

"אבא שלי הוקפץ משנתו באמצע הלילה ונתקל בחוליית רעולי פנים, לא אחד ולא שניים, חולייה שלמה של פושעים רעולי פנים שלא יהססו לתקוף אדם מבוגר באישון לילה", כתב הבן שיף, בפוסט שאותו הפנה ל"כל גיבורי המקלדת והמזגן שמברברים על כן סכנת חיים או לא", כלשונו.

מקודם

החלומות השחורים מכל: היא נשארה לבד, אלמנה וחסרת כל, ומי יעזור לה?

מקודם

הגאון הרב יעקב הלל מבקש למען כלה יתומה: "אתפלל על התורמים בלי נדר"

מקודם

"הקופה מלאה, הזוכה לוקח את הכול!": הגרלה מסקרנת יוצאת לדרך

מקודם

עדות מצמררת מאוסטרליה: "הפרופסור הטיח בי באדישות נשארו לך כמה חודשים לחיות"

שיף נחשד תחילה בהמתה בקלות דעת, אך בעקבות סרטון ממצלמת אבטחה שתיעד את האירוע שהתרחש בלילה שבין שבת שעברה ליום ראשון, הורתה הפרקליטות למשטרה להחמיר את סעיף העבירה שבה הוא חשוד לרצח באדישות.


בחיזבאללה טוענים: רחפן שלנו נכנס לשטח הגליל – וחזר בשלום

בחיזבאללה פרסמו אמש תיעוד מרחפן שלטענתם צילם בשטח הגליל. לפי הארגון, הרחפן אף חצה לתוך שטח ישראל ולא זוהה. בהודעה מטעם חיזבאללה שפורסמה שלשום נטען כי במהלך היום השני לתרגיל "חץ קטלני" של צה"ל בצפון, שהתמקד לטענתם במניעת חדירה של כטב"מים לשטח ישראל, הצליחו בחיזבאללה להחדיר מל"ט ריגול מעל שמי הגליל – וזה שב לבסיסו בלבנון ללא תגובה ומבלי שנחשף.

ערוץ אל-מנאר של חיזבאללה שידר אתמול בערב קטע וידאו שבו רואים לטענתו מרחוק את בסיס בירנית, ומקום נוסף שלפי טענת הארגון משמש כ"מפקדה סודית" באזור חוות שבעא.

"שירביט, זה הסוף!": ההדלפה מחברת הביטוח נמשכת

גל נוסף של מסמכים אישיים מלקוחותיה של חברת הביטוח "שירביט" הודלף הבוקר על-ידי ההאקרים מקבוצת BlackShadow. זאת לאחר שהמועד שדרשו לתשלום כופר כפול – של 2 מיליון דולר בביטקוין – חלף. "אנחנו עושים מה שאמרנו", כתבו הבוקר הפורצים. בהמשך איימו: "שירביט… הסוף!". קבוצת ההאקרים שפרצה לשירביט, BlackShadow, מאיימת למכור בקרוב את כל המידע שאספה לכל דורש – אך בשלב זה חברת הביטוח לא מתכוונת לשלם. בכיר בצוות ניהול המשבר בשירביט טען כי מתקפת הסייבר נגד החברה נעשתה במטרה לגרום נזק למערכת הפיננסית של מדינת ישראל – אך יש גם מי שמפקפק בכך, וטוען שהחברה מנסה להסיר מעצמה אחריות ולמנוע פגיעה במוניטין שלה.

רישיונות ומסמכים שהודלפו מחברת שירביט

כמו כן, מניתוח שיחת המשא ומתן שפרסמו הפורצים אתמול, מתחזקת ההערכה שישראלים מעורבים בתקיפה. מומחים מציינים כי המבנה התחבירי של ההאקר מזכיר את השפה העברית, וכי הוא לא הגיב למילים ברוסית שנועדו למשוך אותו בלשון. לטענת הבכיר בשירביט, הגורמים הממשלתיים שמלווים את החברה מסכימים שמטרת התוקפים אינה לקבל את דמי הכופר, "אלא לזרוע בלבול, פחד ואי-בהירות בתוך המערכת הפיננסית בישראל". שלשום בשעה 09:00 החל האולטימטום שהציבו התוקפים לחברת הביטוח: 24 שעות להעביר סכום של 50 ביטקוין (מיליון דולר). לאחר שפג האולטימטום, עלה המחיר ל-100 ביטקוין, ואם החברה לא תעביר את הכספים עד יום שישי ב-09:00 – המחיר עולה ל-200 ביטקוין. לאחר היום השלישי, טענה קבוצת ההאקרים, המידע שהשיגה יימכר.

פסל בדמות מפגין הוצב בירושלים – והוסר באישון לילה

מפגינים הציבו אמש פסל בשם "גיבור ישראל" בכיכר פריז בירושלים, מוקד ההפגנות הראשי נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בחודשים האחרונים, ובו נראית דמותו של המפגין שצולם בשיא המחאה כשהוא מחזיק דגל ישראל בזמן שזרם מים אדיר מתותח מים של המשטרה פוגע בו. הפסל עשוי ברונזה במשקל 6 טונות ומתנשא לגובה של 5.5 מטרים. בינתיים, גם הערב צפויות הפגנות נגד נתניהו.

שלג ראשון באתר החרמון, גשם לפרקים – וברקים: תחזית מזג האוויר

היום חלה ירידה בטמפרטורות וגשמים מלווים בברקים יורדים מדי פעם. גם מחר, יום ראשון, צפוי לרדת גשם מקומי, בעיקר בצפון ובמישור החוף. מיום שני מזג האוויר יתייצב והטמפרטורות יעלו במעט.

בלילה ירד שלג ראשון באתר החרמון. הבוקר גילו עובדיו שכבת שלג דקה, של כ-3 סנטימטרים, במפלס העליון באתר, בגובה של 2,040 מטר. הטמפרטורות במפלס העליון צנחו ל-0.

סיכום חדשות השבת: הכתבה פורסמה באתר ווינט

1.3 3 votes
דרג כתבה זו

יתמות עגולה: "בגיל 16 מצאתי את עצמי יתומה מאב ואם"

3 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
View all comments
מחברת חשבון
1 חודש לפני

על כל כתבה נגיב בצורה שונה………..
1 – 😊😊😊😋😋😋
2 – 😫😫😫😞😞😞
3 – 😔😔😔🤐🤐🤐
4 – 💦💦💦😃😃😃
5 – 🤔🤔🤔😒😒😒
6 – 😂😂😂😶😶😶
7 – 😌😌😌😦😦😦
8 – 👾👾👾😬😬😬
9 – 😄😄😄😗😗😗
פיוו……..חשבתי זה יותר קצר אבל…..אבל אם התחלתי אז כבר עדיף לסיים….לפעמיים אני משועמם אני יודע חחחח

איש
Reply to  מחברת חשבון
1 חודש לפני

חחחחחחח 😂😂😂😂😁😁😁

מאמין שמאמין
Reply to  איש
1 חודש לפני

וואלה יורד שלג אני נוסע לבלות שם

אתר המחדש מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל:

אתר המחדש מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: