יוקם בית חולים עבור ערביי עזה

אחרי שבוע שבו הוצתו 100 שריפות בעוטף עזה כתוצאה מבלוני תבערה, ראש הממשלה אישר להקים בית חולים שדה ענק ליד מחסום ארז.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אישר להתחיל את שלב המדידות להקמת בית חולים שדה בינלאומי ענק בשטח של 40 דונם עם 16 מחלקות שונות ליד מחסום ארז, שינוהל על ידי צוות רפואי בינלאומי.

בעיתון "ידיעות אחרונות" דווח כי בית החולים יוקם במימון ארגון פרטי אמריקאי והוא אמור להבטיח שיפור משמעותי ומענה שלא ניתן כיום ברצועת עזה לחולים פלסטינים.

ביום חמישי האחרון, אחרי שבוע שבו הוצתו 100 שריפות בעוטף עזה כתוצאה מבלוני תבערה שהופרחו משטח הרצועה, החל משא ומתן בין החמאס לנתניהו באמצעות מתווכים, שבסיומו הגיעו להבנות רגיעה חדשות.

בישראל דרשו לעצור את הפעילות האלימה ונתנו לחמאס אורכה של 48 שעות ליישום מלא של הריסון בשטח. בשישי שוגרו בלוני תבערה אך הציפייה של המתווכים היא שהחל מהיום ישרור שקט מוחלט על גבול הרצועה.


על פי הדיווח ב"ידיעות אחרונות", אם בימים הקרובים יישמר השקט בגבול – ההסדרה תעבור לשלב הבא שלה שיכלול פרויקטים משמעותיים. המשך השקט יוביל גם לדיאלוג בסוגיית השבויים והנעדרים הישראלים בעזה, במטרה לכלול אותו כחלק משלב ההסדרה השני.

שריפה בעוטף עזה

ביום שישי אישר גורם ישראלי כי בהמשך לפנייה של האו"ם ומצרים, ישראל תאפשר את הגדלת מרחב הדיג והעברת הדלקים לרצועת עזה. זאת לאחר התחייבות של חמאס להפסיק את האלימות נגד ישראל. הגורם הוסיף כי אם חמאס לא יעמוד בתנאים – ישראל תחזיר את הסנקציות.

יו"ר מפלגת כחול לבן בני גנץ שביקר ביום שישי בעוטף עזה ונפגש עם חקלאים ששדותיהם נשרפו, תקף את ראש הממשלה: "נתניהו ממלא בהליום את בלוני האש חמאס. השבוע היו מאה שריפות, אפשר את זה לראות בשחור בעיניים, ולצערי גם בשחור בלב של התושבים. ההסכם מוכיח שחמאס מכתיב לנתניהו מה לעשות".

"השקט חייב לחזור, השחור חייב להיעלם, והתקווה צריכה לפרוח – אצלנו כל הזמן, ומותר גם בצד השני. כשאין שקט צריך להילחם, כשיש שקט צריך לקדם את המציאות האלטרנטיבית של תקווה. כשצריך, מתקדמים", אמר 

0 0 vote
דרג כתבה זו

מקודם

מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו>>>>

מקודם

לעבור את ערב פסח בשלום: כללים והנחיות למניעת אסונות

מקודם

שבוע המפתח: רבי ישעיה מקרעסטיר עם סגולה מבהילה לפרנסה

מקודם

לחתן את כולם בכבוד? איתנו זה אפשרי כל הפרטים≥≥≥

הנצפים ביותר
1 תגובה
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
View all comments
ימיני בדם!!!!!
1 שנה לפני

חכו חכו בסוף יזרקו עלינו טילים מהבית חולים והבית חולים הזה יהיה מחסה של המחבלים!!!!!!!!!!

כתבות נוספות

תושב מאה שערים מסרב לעטות מסכה וישאר במעצר

השרים החרדים דרעי וליצמן השתתפו בטקסי יום הזיכרון

בני ברק: פעוט בן 4 חודשים נחנק בביתו – מצבו בינוני

בנט: "גודל השעה מחייב וויתורים גדולים" • האזינו

מוגן: המשטרה ממליצה: עליה כמעט שגרתית למירון

הגר"ש גרוס: אין חיוב מעשר כספים על כרטיסי משרד הפנים 

המונים רכשו את התמונה של ר' ישעיה וזכו בסגולה הנוראית

המיוחד
חדש בפוליטיקה