פרוש וזייברט צילום: אהרון קרוהן / Flash90
פרוש וזייברט צילום: אהרון קרוהן / Flash90

המבשר’ ו’המחנה החרדי’ במאמר משתף: “העיניים נשואות קדימה”

לקראת ישיבת ועדת השמונה של אגודת ישראל: 'המבשר' ו'המחנה החרדי' במאמר מערכת משותף תחת הכותרת "העיניים נשואות קדימה"

המבשר’ ו’המחנה החרדי’ במאמר משתף: “העיניים נשואות קדימה”

לקראת ישיבת ועדת השמונה של אגודת ישראל: 'המבשר' ו'המחנה החרדי' במאמר מערכת משותף תחת הכותרת "העיניים נשואות קדימה"
פרוש וזייברט צילום: אהרון קרוהן / Flash90
פרוש וזייברט צילום: אהרון קרוהן / Flash90

העיניים צופיות היום באגודת ישראל אל ישיבת ועדת ה־8 של אגודת ישראל שתתקיים אי”ה היום הזה, יום חמישי, בבני ברק.

הישיבה מתקיימת לאחר שביום שלישי השבוע כבר ישבה הועדה ודנה בעניינים שעל הפרק.

בישיבה נפרסו דרישות שעלו ובאו בתקופה האחרונה, הטיבו לנמק את הסיבות, האלמנטריות והבסיסיות, העומדות ביסוד הדרישות שמטרתן המוצהרת היא לחדש את ימי אגודת ישראל כקדם, לנער אותה ולרענן את שורותיה, ובעיקר: לאחד וללכד כאחד את כל קהילות הקודש המתייצבות וחוסות תחת דגלה של אגודת ישראל, התנועה הקדושה והקדומה.

הן אמת כי בכל מערכת מסועפת ורבת שותפים יש ויכוח מעת לעת. הויכוח כשלעצמו אינו גורע, כי אם מוסיף ומשבח. הדיונים, ככל שהם אמיתיים ומנסים להגיע למקום של שלום ושלוה, הרי הם מבורכים ויש בהם טעם לשבח. במקום לטאטא ולהחביא מוקשים כאשר בסופו של דבר הם עלולים חלילה להביא לידי פיצוץ בלתי מבוקר ובלתי נעים, מעדיפים לשים את הדברים על השולחן כדבר איש אל רעהו, לדון בהם יחד, לראות עין בעין כיצד אפשר לדלג על מהמורות, ללכת איש לקראת רעהו ולחבר את כל השותפים לכדי שולחן אחד עם מטרה אחת.

הרצון הראשוני של ‘לכתחילה’ הוא לדון בדברים בחדרי חדרים. בצורה מכובדת ומכבדת. בייחוד ראוי כך לתנועה קדושה שיסדוה ראשונים כמלאכים זלה”ה. אלא שלעתים, בלית ברירה, יש להציף את הדברים, כדי שיזכו לאוזן קשבת ולדיון הגון, כמתבקש.

המבשר' ו'המחנה החרדי' במאמר משתף: "העיניים נשואות קדימה"

כעת – העיניים נשואות קדימה. אין כל ענין לדוש בעבר. המבט היום הוא אל האופק הקרוב והרחוק. רצוננו לראות את התקוה קורמת עור וגידים, לממש ולמשש את השינויים הנדרשים, להווכח כי לא פסו אמונים מהתנועה האגודאית.

התקווה היא כעת, לאחר שנפגשו ליד שלחן הדיונים, ביום השלישי והיום – ביום החמישי, שלא נצטרך עוד לדון בנושאים אלו בפומבי, וכי הדיון כמו ההחלטות יהיו ברוח של לכידות, של הבנה ורגישות לצדק ולערכי ההוגנות.


בנקודה זו חשוב לציין כי לפני למעלה מעשור יצאה כבר “החלטת ועדת השישה של אגודת ישראל שהתקבלה פה אחד” שנכתבה ונחתמה על ידי נציגי הסיעות ביום שלישי כ”ו בכסלו תשס”ט, לפיה: “אגודת ישראל חוזרת ומחליטה שהמקום השישי ברשימת יהדות התורה שייכת לחסידות בעלזא, ואין מנהלים משא ומתן עם שום גורם אחר על המקום הזה ברשימה משותפת”.

הידיעה הברורה שהדרישות שהועלו מקורן בהיגיון וביושר – היא הנותנת תקווה כי אכן תתקבלה על דעת ועל לב כל הנוגעים בדבר. הרי הבסיס והמכנה המשותף של הדרישות שמצויות כעת על שולחן הדיונים האגודאי עיקרן הוא שיתוף כוחות, ליכוד שורות ואיגוד קהילות. כזו היא הדרישה האמורה לעיל, לכבד את עדת חסידי בעלזא כראוי, וכך גם הדרישות להציב במקום החמישי ברשימה נציג אגודאי שייצג קהילות נוספות במרחבי אגודת ישראל וכך גם להקים ועדת כספים פעילה ומשותפת עם נציגי הסיעות שתתנהל בצורה שקופה – כל אלו הן דרישות שחוש הצדק וההגיון הצרוף תומכים בהן ללא היסוס.

מקודם

ההלם הוא נוראי: ביום בהיר מצאו עצמם 15 ילדים יתומים מאב אהוב

מקודם

“עזרו לי לקיים את הצוואה של אמא” חני קרויזר בפוסט מרגש!

מקודם

מימוש זכויות רפואיות קל ופשוט – אנחנו נדאג לך עד למימוש זכותך, למה אתם מחכים?!≥

מקודם

תחפושות לפורים? זהירות – המבחר עצום!

בכל אופן, ככותרת הדברים, כעת העיניים נשואות קדימה, מביטות הלאה. על הדברים להגיע לידי סיום נאות כבר היום. הדרישות שלמעשה כבר עלו ובאו לפני כשנתיים, חובה שימצאו היום את פתרונן. אסור להכנס למרתון של ישיבות שאחת מכריזה על השניה.

הדרישות הן מינימאליות ומוגדרות מאד, והיום, יום חמישי ח’ שבט תשפ”א, הוא היום לסיים את הפרק הזה, ולהתחיל בתנועתנו ימים חדשים, מלכדים ומאחדים.

משיכת זמן בעת הזו, היא מתכון מובטח לשבירת אמון, חלילה. אין להשאיר את ההחלטות למועד אחר. היום הדברים צריכים להסתיים בכי טוב. טענה, ככל שתושמע, שאין כעת זמן לקבל החלטות, אין בה צדק. גם כי לכל מה שצריך ורוצים יש זמן, ועדיין הזמן לפנינו עד להגשת הרשימות. וגם כי היה די זמן והותר מאז עלו הדברים לדיון לפני כשנתיים. כעת הוא הזמן לחתום את הדיונים ולהציג החלטה ברורה וצודקת.

הציבור האגודאי רוצה לראות את מרכיבי התנועה, נציגיה, פרנסיה וחבריה, מתלכדים יחדיו אל דגלה של אגודת ישראל, אשר יסדוה ארזי הלבנון גדולי הדורות, זכותם יגן עלינו.

ויעשו כולם אגודה אחת לעשות רצונך בלבב שלם.

4 4 votes
דרג כתבה זו

בנינו לכם וובינר שיעשה לכם סדר בכסף רוצים לעשות כסף גם בשעה שאתם ישנים?

11 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
View all comments
חיקי
1 חודש לפני

עושה שלום במרומיו הוא יעשה שלום עלינו
מה שהיה הוא שיהיה

יאיר
1 חודש לפני

אליכם נציגי הציבור האגודאי. איני מבטל לרגע את ענין המיקומים, זה מובן וצודק וכ’ו. אך דעו לכם רבותי. דברים משתנים בציבור שלנו. ישנם המונים בציבור שלנו שנמאס להם מהמריבות שלכם. מהתככים שלכם. מזה שאתם חושבים שאנחנו בכיס שלכם(ואתם צודקים ) התחושה לעתים שאתם מזלזלים באינטליגנציה שלנו(ואתם צודקים) אתם חושבים שאנו לא רואים לא שומעים לא חושבים! רבותי. יש לכם טעות קשה. הסיבה שאנו מצביעים ג זה רק בגלל(אך ורק) בגלל הציות לגדולי ישראל ומתוך הבנה שאתם נציגנו צריכים להיות שם עבורנו כדי להלחם!! עבורנו. להלחם ולא להתכבד….!!!!!! אם הציבור יראה שמה שמעניין אתכם זה כבוד אישי…שררה…קומבינות… הוא ימאס בכם!!! נמאס… להמשך קריאה »

משה
Reply to  יאיר
1 חודש לפני

כאילו מישהו משם קורא את זה טיפש

חרדי
Reply to  משה
1 חודש לפני

העיקר שהציבור ידע הוא לא כותב את זה בשביל שהם יראו!!

יאיר
Reply to  משה
1 חודש לפני

בסדר…אבל למה “טיפש”?
נו טוב…כל אחד וסגנונו…

מישהי
1 חודש לפני

חחחח….מי ילך לבחור בכלל..אחרי הקורונה הזאת שהראיתם לנו שאתם לא שווים כלום..שומכלום…כלום לא הועלתם לנו…למה אתם מצפים בדיוק???

מישהי
Reply to  מישהי
1 חודש לפני

א. לקחת לי את השם
ב. עצניקית או סאטמרית לא משנה העיקר הוא שלא רק שאת עושה עבירה בזה שאת לא מצביעה כי בזה את עוזרת לשונאי הדת את גם מנסה להחטיא שאת כותבת את הדיעה העקומה שלך בפומבי!!!
ג. הכי טוב להצביע ש”ס שם אין מחלוקות אריה דרעי נמצא שם ויש לו סייעתא דשמיה מבורכת בזכות מרן ובזכות כל הצדיקים שאומרים להצביע לו!!!!!!

יהודה
1 חודש לפני

אם כזה שלום מי צריך מחלוקת ????

אשכנזי מאוכזב😒
1 חודש לפני

זהו!!!! אני מצביע רק לש”ס ג’ דואגים רק לכסא שלהם!!!

חיים
Reply to  אשכנזי מאוכזב😒
29 ימים לפני

חחחחח.ממש הפוך

נורמלי
Reply to  אשכנזי מאוכזב😒
18 ימים לפני

ומה ש”ס?????????
לא עושים כלום…
רק ג’
מי דואג לתקציבים ???
מי דואג למענקים???
מי דואג לנוער הנושר????
מי עובד בכנסת????( גילו שהחברי כנסת שכמעט ולא הפסידו ימים בכנסת הם חברי הכנסת של יהדות התורה.. )
מי דואג לפטורים???
מי עוזר לנו ???
מי נלחם בשבלנו???
מי שומר על שלושת השלמויות????
מי ימני????
רק ג’ המלגה החרדית ביותר שבאמת עוזרת לכלל עם ישראל לא רק לציבור שלה ( ש”ס)
אלא לכלל ישראל !!!
רק ג’ בקלפי

אתר המחדש מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל:

news@hm-news.co.il

אתר המחדש מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל:

news@hm-news.co.il