צה"ל: "כל מערכת שתופעל נגד המטוסים שלנו – תושמד במהרה"

חיל האוויר תרגל עימות מול ארגון הטרור, בתרחיש שהחל באירוע דומה למקרה שהתרחש רק לפני כשבועיים. החיל תרגל אלפי תקיפות נגד הארגון הלבנוני ואף תקיפת מטרות בסוריה. מפקד בסיס רמת דוד: "ערוכים לתת מכת אש מאוד חזקה
מטוסי F35
מטוסי F35

חיל האוויר קיים בשלושת הימים האחרונים תרגיל פתע בשם "ורד הגליל" שהחל ביום ראשון בשעה שבע בבוקר וצפוי להסתיים היום (שלישי) בערב.

התרגיל החל בפגיעה של טיל קרקע-אוויר שירה חיזבאללה לעבר מטוס של חיל האוויר. מטוס נפגע, אם כי לא הופל, ובישראל הוחלט להגיב ובעוצמה.

לאחר כמה ימי קרב, כך על פי התרחיש, החליטה ישראל לצאת למערכה מול חיזבאללה בלבנון. יש לציין כי לא מדובר בתרחיש מופרך, כפי שראינו לפני כשבועיים כאשר חיזבאללה שיגר טיל קרקע-אוויר לעבר כלי טיס מאויש מרחוק של חיל האוויר. אז, לעומת בתרגיל, הכלי לא נפגע וצה"ל בחר שלא להגיב להתגרות.

חיל האוויר כולו לוקח חלק בתרגיל המלחמה הגדול, והשתתפו בו בין השאר גם מטוסי קרב, מערך כלי הטיס הבלתי מאוישים וכמובן מערך ההגנה האווירית, שנדרש להגן על מדינת ישראל מפני ירי אלפי רקטות ביום.

במהלך התרגיל, נערך חיל האוויר לתקיפה של כ-3,000 מטרות ביום בין השאר להשגת עליונות אווירית בלבנון מול טילי קרקע-אוויר. כמו כן, תרגל החיל פגיעה במערך הטילים והרקטות של חיזבאללה בביירות ובדרום לבנון, כמו גם הגנה מפני טילים, רקטות ואפילו טילי שיוט.

אחד מבסיסי חיל האוויר המתורגלים הוא בסיס רמת דוד, בפיקודו של אלוף-משנה ג'. כבסיס הצפוני ביותר של חיל האוויר רמת דוד הוא אחד הבסיסים הפגיעים ביותר, אך גם הבסיס שיכול להגיב בצורה המהירה ביותר לאירועים בצפון.


"אנחנו ערוכים לתת מכת אש מאוד חזקה. נכון, גם הצד השני מאיים, אבל כל בר דעת מבין שאין מה להשוות בין כוח האש שלנו לכוח האש של הצד השני", הסביר ג'.

"מי שבצד השני מבין שההתאוששות מהמלחמה הבאה תהיה אחרת בסדר גודל. גם אנחנו נחטוף יותר, אבל היום מה שיש לבנו ברמת האיכות, המודיעין והמטרות הוא דרמטית גדול יותר ממה שהיה לנו בעבר", הוסיף ג' וציין, "ממש לא קל להשבית את בסיס רמת דוד. יש לנו הרבה גיבויים, כמה מסלולי טיסה, מערכות תקשוב, חשמל, ועוד".

במהלך התרגיל, שכאמור מדמה מלחמה בלבנון, נערך חיל האוויר להתמודד גם עם איומים מסוריה. "כשאנחנו טסים בלבנון, אנחנו מאוימים גם ממערכות ההגנה האווירית של חיזבאללה, אבל גם מאלו של סוריה. הם עלולים לירות לעבר המטוסים שלנו גם אם הם פועלים בלבנון, בין אם מחישוב שגוי ובין אם מתוך החלטה, שאני מעריך שסבירותה נמוכה יותר, אם כי לא בלתי אפשרית", ציין ג'.

על האפשרות שגם מערכת ה-S-300 הרוסית המוצבת בסוריה תפעל נגד חיל האוויר במקרה של עימות בצפון, אמר הקצין כי "חיל האוויר נערך גם לכך. כל מערכת שתופעל נגד מטוסי חיל האוויר תושמד במהרה".

יצויין כי במהלך התרגיל גייס חיל האוויר כמה מאות אנשי מילואים, שכ-85% מהם התייצבו מעכשיו לעכשיו.

5 2 votes
דרג כתבה זו

מקודם

ילדים טהורים עומדים בפני חומה שרק אם נשבור אותה ביחד הם יזכו לחיים בריאים

מקודם

מֵאִיגָּרָא רָמָא לְבֵירָא עַמִּיקְתָא: אנשי עסקים התורמים – הפכו לפתע להיות מהמקבלים 

מקודם

ר' יעקב, השווער רוצה לראות את ההיתר הוראה?

מקודם

ראש העיר י-ם משה ליאון: "השילוב בין חשיבות העיר למאפייני התקופה מביא לנו מרחב ציבורי נקי"

הנצפים ביותר
1 תגובה
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
View all comments
Shlomo
1 חודש לפני

עוד פעם כוחי ועוצם ידי ???
שמענו את זה כ'כ הרבה
המיצרים לא יעזו לתקוף !
לעולם לא יירו טילים מעזה !
ובלבלבלה
'סוס מוכן ליום קרב ולה' הישועה'

כתבות נוספות

צפו: צעקות לעבר נתניהו בזמן נאומו בהר הרצל

הפרקליטות לבג"ץ: "אין סיבה שלא להטיל את המנדט על נתניהו"

תושב מאה שערים מסרב לעטות מסכה וישאר במעצר

השרים החרדים דרעי וליצמן השתתפו בטקסי יום הזיכרון

בני ברק: פעוט בן 4 חודשים נחנק בביתו – מצבו בינוני

בנט: "גודל השעה מחייב וויתורים גדולים" • האזינו

המונים רכשו את התמונה של ר' ישעיה וזכו בסגולה הנוראית

המיוחד
חדש בפוליטיקה