המשרד להגנת הסביבה: המכלית היוונית לא קשורה לזיהום הזפת בישראל

צוות חוקרים ביצע אתמול ביקורת על מכלית בשם Minerva Helen בנמל פיראוס שביוון, במסגרת החקירה לאיתור הגורם האחראי לאירוע הזפת החמור שאירע בחופי ישראל. בתום ביקורת מדוקדקת, מקצועית ומקיפה שבוצעה על ידי מפקח המשרד להגנת הסביבה ומפקח מטעם רשות הספנות והנמלים הישראלית, האונייה נשללה באופן סופי כמקור הזיהום
אזרחים מנקים את חופי הים מזיהום הזפת. אילוסטרציה // צילום: פלאש 90
אזרחים מנקים את חופי הים מזיהום הזפת. אילוסטרציה // צילום: פלאש 90

המשרד להגנת הסביבה הודיע הבוקר (ראשון) כי המכלית היוונית Minerva Helen לא קשורה לזיהום הזפת החמור בחופי ישראל. בימים האחרונים פורסם כי נבדק חשד שזו המכלית שגרמה לזיהום, טענה שהוכחשה על ידי בעלי הספינה.

צוות חוקרים בהובלת המשרד להגנת הסביבה ביצע אתמול ביקורת על מכלית בשם Minerva Helen בנמל פיראוס שביוון, במסגרת החקירה לאיתור הגורם האחראי לאירוע הזפת החמור שאירע בחופי ישראל. בתום ביקורת מדוקדקת, מקצועית ומקיפה שבוצעה על ידי מפקח המשרד להגנת הסביבה ומפקח מטעם רשות הספנות והנמלים הישראלית, האונייה נשללה באופן סופי כמקור הזיהום.


עוד נמסר כי החקירה בוצעה בשיתוף פעולה מלא עם הרשויות ביוון, כמקובל במקרים אלה, והגעת הצוות המיוחד מטעם המשרד להגנת הסביבה תואמה מראש יחד עם משרד החוץ ושגרירות ישראל ביוון – כל זאת, תוך שמירה על סודיות החקירה. משמר החופים היווני אף הוא לקח חלק בבדיקת האונייה. יודגש, כי בשום שלב לא ביצענו תיאום כלשהו עם האונייה, בעליה או מי מטעמה, אלא רק עם הרשויות ביוון, כמקובל.

המשרד איתר עם תחילת האירוע כעשר אוניות פוטנציאליות שעשויות להיות חשודות, ומאז הרחיב את מעגל האוניות החשודות לעשרות. עד כה שלל המשרד, גם בסיוע של גורמים בין-לאומיים שביצעו ביקורת על מספר אוניות, כעשר אוניות העשויות להיות המקור לזיהום הזפת. המשרד ממשיך לבדוק גם את יתר האוניות החשודות, ויעדכן בהמשך עם התקדמות החקירה.

3.3 3 votes
דרג כתבה זו

מקודם

מֵאִיגָּרָא רָמָא לְבֵירָא עַמִּיקְתָא: אנשי עסקים התורמים – הפכו לפתע להיות מהמקבלים 

מקודם

ר' יעקב, השווער רוצה לראות את ההיתר הוראה?

מקודם

לחתן את כולם בכבוד? איתנו זה אפשרי כל הפרטים≥≥≥

מקודם

מתפללי ביה"כ בית ישראל: "המשיך ללמוד למרות הגידול בראשו"

הנצפים ביותר
1 תגובה
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
View all comments
שפוי
1 חודש לפני

מדברים שזה היה פיגוע אירני

כתבות נוספות

ביהמ"ש קבע: המנדט שייך ליהדוה"ת ולא לליכוד

שפע ליועמ"ש הכנסת: "להכניס בסדר יום הכנסת הקמת ועדה מסדרת"

צפו בעימות דרמטי על החיסון: "צריך פסיכיאטרים"

הצעת חוק: מזרק מציל חיים יוצב בכל מסעדה

דיווח: סער וסמוטריץ' נפגשו בימים האחרונים

פרוש: נתניהו הבהיר כי לא הוסרו ההגבלות על ל"ג בעומר