מתווה גלנט: "קפסולה לבידוד תידרש רק במקרה של שני חולים"

לנוכח מספר המורים והתלמידים הגבוה שנמצאים בבידוד, השר יואב גלנט מבין שיש צורך בצעד שישנה את התמונה. הפתרון שבכוונתו להציע למשרד הבריאות: הקפסולה תידרש לבידוד - רק במקרה של שני חולים. עוד בכוונתו לקדם את הפחתת מספר ימי הבידוד
שר החינוך יואב גלנט - אבשלום שושני / פלאש 90
שר החינוך יואב גלנט - אבשלום שושני / פלאש 90

ההצעה החדשה של שר החינוך שמנסה לשנות את התמונה: למעלה מ-91 אלף תלמידים וקרוב ל-10 אלף עובדי הוראה נמצאים היום (שני) בבידוד, והשר יואב גלנט מבין שיש לקדם מהלך בנושא כדי שהלימודים לא יפגעו – כך דיווחה יעל אודם.

בעקבות מספר המבודדים הגבוה בבתי הספר, בכוונתו של גלנט להציע למשרד הבריאות להחיל בידוד על הקפסולות במערכת החינוך, רק במקרה שבו ישנם שני חולים מאומתים באותה הקפסולה. בהצעתו נסמך שר החינוך על הנתון שלפיו ב-80% ממקרי התחלואה ישנו מאומת אחד בלבד בקפסולה ולא יותר מכך.

על כן, במקרה שהצעתו תתקבל, אותו חולה ייצא לבידוד בביתו ובה בעת ניתן יהיה להמשיך וללמד בבית הספר – במקום להחזיר קפסולה שלמה ללימודים בבית. לצד זאת, בכוונתו של גלנט לקדם את צמצום מספר ימי הבידוד, שעומד כיום על 10 ימים – כדי לאפשר את רצף הלימודים עד כמה שניתן, לאחר שנפגע השנה כתוצאה ממגפת הקורונה.


מוקדם יותר היום פרסמנו כי תוכניתו של שר החינוך גלנט לחזרה של כיתות י"א-י"ב ללמידה בכיתות מלאות במקומות שבהם אחוזי המתחסנים גבוהים, סוכמה היום בינו לבין לשר הבריאות, יולי אדלשטיין. על פי הסיכום, המשמעות היא שלא יהיו קפסולות – ותלמידים ומורים יוכלו לעבור בין הקפסולות הקיימות.

סיכום נוסף שהושג בין גלנט לאדלשטיין: כל רשות שתעבור בין יום רביעי ליום ראשון שאחריו מצבע אחד (אדום/כתום) לצבע אחר (ירוק/צהוב/כתום מוחרג) תוכל לפתוח את הלימודים כבר באותו יום ראשון. המשמעות: הרשויות לא יחכו מרביעי לרביעי, אלא יוכלו להתחיל באופן מיידי את שבוע הלימודים. החלטה זו נוגעת לכל הכיתות בבתי הספר, ותאפשר פתיחה נרחבת יותר של בתי ספר ברשויות שונות.

בנוסף לכך, שר הבריאות אדלשטיין עדכן את ח"כ גפני כי התקבלה החלטה ובאם צבע הרמזור השתנה לטובה יומיים ברציפות, בהחלטת מנכ"ל משרד הבריאות וראש הרשות העירונית להורות על פתיחת מערכת החינוך מידית. "קורא לממשלה ולראשי הערים לקבל את ההחלטה המושכלת ולפתוח את הלימודים לאלתר בשכונות בהם צבע הרמזור השתפר כדי שהתלמידים יוכלו לחזור ללימודים כבר מחר בבוקר", אמר גפני.

0 0 vote
דרג כתבה זו

מקודם

סובלים מכפייתיות? זה שווה לכם הרבה כסף>>>>>

מקודם

ברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

מקודם

"כל חייך ברחת מכבוד ועכשיו נתפסת" ר' מיכל זילבר שליט"א בהספד מרטיט לחתנו.

מקודם

"באהבתה ישגה תמיד": שורות הספד אחר מיטתו של הרב גולדבלט זצ"ל

הנצפים ביותר
1 תגובה
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
View all comments
רק אני קובע פה!
1 חודש לפני

מה הבדיחה הזו???
אז בוא נגיד שרק אם יש 2 חולים מאותה משפחה הם יצטרכו בידוד..
וכך נוריד את מספר המבודדים..
בכלל בוא נוותר על הבידוד
בדיחה גרועה

כתבות נוספות

אש: "מעריך שלא נראה הדבקות גם אחרי הסרת המסיכות"

צפו: הרב יוסל קרויזר נעצר על ידי יחידת הכלבנים

ביהמ"ש קבע: המנדט שייך ליהדוה"ת ולא לליכוד

שפע ליועמ"ש הכנסת: "להכניס בסדר יום הכנסת הקמת ועדה מסדרת"

צפו בעימות דרמטי על החיסון: "צריך פסיכיאטרים"

הצעת חוק: מזרק מציל חיים יוצב בכל מסעדה