ח"כ יעקב ליצמן כותב לגולשי 'המחדש': "הזהות החרדית עומדת היום למבחן"

הראשונים שסובלים מחוסר יציבות פוליטית הם קבוצות המיעוטים, ובראשם הציבור החרדית. שכן גם בימים כסדרם עליו להיאבק על זכויותיו הבסיסיות, בעוד שלכלל הציבור זה מגיע כמובן מאליו. רק בנתינת ביטוי לעוצמת הציבור החרדי והנהגתו הרמה בידי מנהיגי הדור שליט"א, נוכל לשמר את מקומנו ולפעול למען חיזוק קדשי ישראל. למען חיזוק הזהות החרדית ועצמתנו נצביע היום כולנו ג' בקלפי.
שר השיכון יעקב ליצמן // צילום: אוליביה פיטוסי - פלאש 90
שר השיכון יעקב ליצמן // צילום: אוליביה פיטוסי - פלאש 90

כוחו של ציבור בלכידותו, בעצמתו ובנאמנותו להנהגה הרוחנית. מאז הקמת המדינה נאבק הציבור החרדי על מקומו, זכויותיו ויכולתו לנהל חיי תורה ומצוות כפי אורחות חייו משנים עברו לאורך כל הדורות. בכך ברבות השנים הפך הציבור החרדי למייצג את היהדות האותנטית, המסורתית, זו ששומרת על ציביונה היהודי של המדינה, שמגינה על ערכים חשובים, כמו גיור יהודי, שבת בפרהסיה, כשרות וטהרה, הלכה ועולם התורה.

כיום, המאבק שלנו למען שומרי התורה והמצוות בארץ ישראל, אינו מאבק פוליטי גרידא, אלא שימוש בכלים פוליטיים להשגת מטרה חשובה זו והיא הגנה על חומות הדת מפני ניסיונות פגיעה בה מכל הכיוונים והמפלגות.

למותר להסביר כי חיזוק הנציגות החרדית ובראשה רשימת יהדות התורה שסימנה ג' בקלפי, היא חיזוק והכרה בזהות החרדית, שמאגדת את כולנו, כל אשר בשם חרדי יכונה, ללא הבדלי קהילות ושבטים, ללא קשר בין חסידויות וקבוצות, כולנו חרדים באותה מידה לגורל העם בארצו לכולנו אחריות ומחויבות לשמור על צביון המדינה ומסורת אבות.

במצב הנוכחי בו אין יציבות פוליטית מזה מעל שנתיים ואזרחי ישראל נדרשים לעבור סבבי בחירות שוב ושוב ללא הכרעה, הראשונים שסובלים מכך הם קבוצות המיעוטים, ובראשם הציבור החרדית. שכן גם בימים כסדרם עליו להיאבק על זכויותיו הבסיסיות, בעוד שלכלל הציבור זה מגיע כמובן מאליו.

לא כל שכן בעיתויי משבר מתמשך, שום דבר לא בטוח ולאף אחד אין דרך להבטיח את צרכי הציבור החרדי, שב"ה גדל ומתפתח בצורה מעוררת השתהות, ואלו דברים שהנציגות החרדית נדרשת להיאבק עליהם וכפי שהוכיחה למשל בשמירה על עולם התורה והישיבות, מאמצי יהדות התורה הצליחו לשמר את המגיע לנו, בסייעתא דשמיא.


לעומת זאת, מצוקות רבות בראשם מצוקת הדיור הקשה, שמדירה שינה מרבבות משפחות חרדיות, לא הגיעה לפתרונה, בשל חוסר היכולת לקדם וליישם תכניות דיור שגיבשנו, מחוסר תקציב ואי יציבות. המשימה אם כן היא להשלים את המלאכה, בסייעתא דשמיא כדי להביא לרווחה ולחירות, בנושא הדיור שכה מעיק ומקשה על כלל הציבור.


בסיכומה של שנה בה משבר הקורונה שידד מערכות בראשית, ברור לנו כי הציבור החרדי סבל בכפליים. גם ממצב ההדבקה בשל מציאות אובייקטיבית של צפיפות ואופי קהילתי וההתמודדות הקשה שנכפתה עלינו במהלך השנה שחלפה, וגם בשל תבערת הסתה מתמשכת וקשה נגד כל הקדוש והיקר לנו.

הוכפשנו והושמצנו ללא אבחנה בעוד ציבורים אחרים זכו לסלחנות והעלמת עין. בעת הזו, יש לחזק את הזהות החרדית העומדת עתה למבחן, לתת ביטוי לכוחו האלקטוראלי של הציבור החרדי לשבטיו, ולהצביע למען יהדות התורה, העומדת על משמר קדשי ישראל, בהנהגת מרנן ורבנן גדולי ומאורי הדור שליט"א.

זוהי שעת מבחן לא רק לנו כציבור אלא גם נוכח מאבקם של שונאי הדת שרק מבקשים להצר צעדנו ולפגוע בזכויותנו. ברור שיש לנו חובה לא לאפשר להם לנצח במערכה קשה זו אלא להוכיח לכולם כי עצמתו וכוחו של הציבור החרדי אינו מוטל בספק חלילה.

לצד טענות שונות שנשמעות על מה שעברנו השנה, אין לשכוח שההתמודדות המורכבת לא פסחה גם על הנציגות החרדית, שבמשך כל השנה האחרונה, עמדה למבחן הציבור יום יום שעה שעה, אם בסיוע לפרט למען רבבות רבות של פניות ובקשות לסיוע, וגם במלחמה מול פקידים שלא ידעו ולא רצו להבין את צרכי הציבור החרדי בשנה קשה זו.

אמת שלא תמיד נרשמה הצלחה, כפי שאין דרך להבטיח שנקבל כל מה שנבקש, אך ברור לכל כי רק נציגות חרדית חזקה וגדולה, תדע לייצג אותנו מול כוחות הרשע וההסתה הקיימים במערכת הפוליטית, ורק בנתינת ביטוי לעוצמת הציבור החרדי והנהגתו הרמה בידי מנהיגי הדור שליט"א, נוכל לשמר את מקומנו ולפעול למען חיזוק קדשי ישראל. למען חיזוק הזהות החרדית ועצמתנו נצביע היום כולנו ג' בקלפי.

ח"כ יעקב ליצמן
שר הבינוי והשיכון

2.1 9 votes
דרג כתבה זו

מקודם

לחתן את כולם בכבוד? איתנו זה אפשרי כל הפרטים≥≥≥

מקודם

כך תגדילו את ההכנסה שלכם

מקודם

ברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

מקודם

מֵאִיגָּרָא רָמָא לְבֵירָא עַמִּיקְתָא: אנשי עסקים התורמים – הפכו לפתע להיות מהמקבלים 

הנצפים ביותר
1 תגובה
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
View all comments
זעליג שומאכר
18 ימים לפני

קיבלתי 50,,

כתבות נוספות

אש: "מעריך שלא נראה הדבקות גם אחרי הסרת המסיכות"

צפו: הרב יוסל קרויזר נעצר על ידי יחידת הכלבנים

ביהמ"ש קבע: המנדט שייך ליהדוה"ת ולא לליכוד

שפע ליועמ"ש הכנסת: "להכניס בסדר יום הכנסת הקמת ועדה מסדרת"

צפו בעימות דרמטי על החיסון: "צריך פסיכיאטרים"

הצעת חוק: מזרק מציל חיים יוצב בכל מסעדה