צילום: פלאש 90, עיבוד אבי וולפסון

ברע”מ מתכננים מסלול שיוביל לישיבה בקואליציה?

במפלגתו של מנסור עבאס שוקלים לפנות לציבור – ולהעביר מסר היסטורי שיקרא לשיתוף פעולה יהודי-ערבי. עבאס וחבריו שוקלים את המהלך כדי “להכשיר את הלבבות” לכך בציבור – ומשאירים את כל האפשרויות על השולחן. עם זאת, בכיר בצוות המו”מ של רע”ם ביטא היום עמדה חד משמעית בריאיון ל-12: “עבאס לא יתמוך בממשלה עם בן גביר וסמוטריץ’. זה לא קו אדום, זה קו שחור”

במפלגת רע”ם של מנסור עבאס שוקלים בימים אלה לבצע מהלך ש”יכשיר את הלבבות” לשיתוף פעולה קואליציוני עמם – זאת על רקע היותה של המפלגה לשון מאזניים וכזו ששאלת שיתוף הפעולה עמה תכריע למעשה אם ישראל תלך שוב לבחירות – כך חושפת דפנה ליאל ב”חדשות 12″.

ברע”ם שוקלים לשאת נאום פומבי שבו הם יקראו להושיט יד לציבור היהודי, הצהרה שבה יקראו לברית היסטורית שתגלם בתוכה הזדמנות לשילוב האזרחים הערבים בממשלה. מטרת ההצהרה היא להגיע לאוזניים של כל השותפים הפוטנציאליים להקמת ממשלה – מראשי המפלגות ב”גוש השינוי” ועד לנתניהו, זאת מכיוון שברע”ם מתכוונים להשאיר את הדלת פתוחה לשתי האפשרויות.

גורמים בסביבתו של נתניהו העבירו מסר לפיו נאום משכנע וחזק שיכיל אמירות היסטוריות, יכול אולי לשכנע את השותפים הפוטנציאליים שמתנגדים לשיתוף פעולה כלשהו עם הערבים. מהלך כזה, אם ייצא לפועל, הוא משמעותי בעיקר לנתניהו – כיוון שבצד שלו שיתוף הפעולה עם מנסור עבאס נראה הרבה פחות טבעי מאשר חבירה לגוש להחלפת נתניהו שמכיל גם מפלגות מרכז ושמאל.

עם זאת, מוקדם יותר היום, אחד מבכירי צוות המשא ומתן של מפלגת רע”ם ככל הנראה סתם את הגולל על שיתוף פעולה אפשרי של המפלגה הערבית עם נתניהו וחבירה לגוש המפלגות שתומכות בו. בריאיון לרפי רשף הוא אמר שאין סיכוי שמנסור עבאס יסכים לתמוך בממשלה שבה חברים בצלאל סמוטריץ’ ואיתמר בן גביר.

“מי שחושב שהוא יתמוך בממשלה שקיימים בה בן גביר וסמוטריץ’ – בעצם אומר עליו: ‘אני סיימתי את הקריירה הפוליטית שלי’ ולכן תסריט כזה לא יהיה קיים”, הבהיר עו”ד שועאע מנצור, ראש עיריית טייבה ומבכירי צוות המו”מ של המפלגה. “בן גביר הוא קו – לא רק אדום, אלא הקו השחור שבשחור. נקודה. לא נמתין למי שפוסל אותנו כדי שיפסול אותנו. מי שקורא להדרת הערבים אין לנו מה לחפש איתו”.

“שאר התסריטים הם אפשריים – במיוחד שאין הרבה אלטרנטיבות – או מחנה ימין בראשות נתניהו או מחנה שמאל בראשות לפיד או אחרים”, אמר מנצור, “רע”ם לקחו החלטה חשובה להקים צוות שיקיים צוותי משא ומתן – ומן הסתם לנהל אותו עם כולם, אבל ללא ספק העניין האידאולוגי והאינטרס של המצביעים הוא שיעמוד בראש מעייניהם של צוותי המשא ומתן. בלי לגמגם ובלי למסמס”.

על הפגישה שערך עבאס עם לפיד אמר: “עצם העובדה שהם נפגשו ונפגשו מהר עקב יוזמה של יאיר שהרים טלפון, זה כבר חשוב מאוד. מבחינת עמידה בציפיות – אני חושב שכולם מבינים שהמערכת הפוליטית עכשיו מתחילה להיכנס לעוד מערכה פנימית במובן שכולם מחפשים את כולם. אבל ללא ספק הקול הערבי, כפי שכולם צפו, הולך להיות לשון המאזניים ואני שמח על כך”.

הנצפים ביותר
עיריית בני ברק // צילום: אבי וולפסון

צפו בישיבת המועצה בבני ברק, התושבים יזכו לקבורה חינם?

התשובה של סאטמר לגזירת החד פעמי של ליברמן

צילום מסך 2021-10-21 181435

הרבי מחב”ד, הגר”ח גרינמן, ומרן הגרא”מ שך זצ”ל התבטאויות וסיפורים

6 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
יודע קצת
6 חודשים לפני

אוי נא לנו שהקמת ממשלה תלויה בתומכי טרור…

אשר
6 חודשים לפני

אם עאבס נכנס לממשלה.הרי שמתוך הממשלה הוא יכול להוביל לקבלת נקודת האיזון שהוא מעוניין בה.ותמיד בהחלטות קריטיות מבחינתו הוא יכול להפיל את הממשלה שהרי הוא היוצר את הרוב . זאת ההזדמנות הנדירה שהגיעה לפתחו ואולי גם לפתחנו .ובכך נגיע לנקודות השלום המאוזן בין כל הצדדים

מאיר.ס
6 חודשים לפני

מאחל לו למענסוג עבאס סיכסוך גדיל מאד מאד אם השמאלנייח בכלה

אבשלום קור
עונה ל  מאיר.ס
6 חודשים לפני

כדי ללמוד לכתוב לפני ששולחים תגובה……..

איש אמת
עונה ל  אבשלום קור
6 חודשים לפני

לץ!!! גם אתה לא כתבת נכון.

א.א.א
6 חודשים לפני

אוי לנו שערבים הם אלו שיכריעו… מה עם ישיבות ביטחוניות? יציאה למבצע צבאי בעזה? למבצע נגד סוריה? פשוט שיתקשר ישר מהבור וידווח להם וזהו… הזויי… אני לא נגד ערבים אבל רק לאלו שרוצים בקיום המדינה ומבינים שהיא הכי טובה להם והם נגד טרור… בקיצור… אין כאלו… כי מי שקורא את הקוראן יבין שאין מצב שיהודי ישלוט על איסלמי… זה נגד הקוראן… והנה נתת להם כוח… חכו ותראו מה זה ערבי עם האף למעלה.. אוייי ואיי… זה בשילוב הבגץ שמזמן הוא עפר לרגליהם.. כורע ומשתחווה… נראה אם יוציאו אותם מישיבות ביטחוניות… הבגצ… יגיד שלא… וחייבים להראות להם מפות מסווגות ודרכי פעולה…… להמשך קריאה »

אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

פרשה ושירה עם שימעלה והגיטרה

בן 72 נמצא מוטל בביתו ללא רוח חיים במצב ריקבון

פייזר: החיסון לבני 11-5 יעיל ב-90.7%

המשטרה מבקשת את עזרת הציבור באיתור נעדר חרדי

שר הביטחון הכריז על שישה ארגונים ערבים ביו”ש כארגוני טרור

הפגישה התארכה: ראה”מ בנט ישאר לשבת ברוסיה

המוואל השבועי לפרשת וירא עם פרלמנט הפייטנים הירושלמי

בני ברק: ילד רץ לכביש ונפגע מרכב חולף

בחסדי שמים: הגרב”מ אזרחי שוחרר לביתו

משתתפי ההלוויה פרצו בריקודים בהוראת הנפטר

בן גביר: “נשאר רק להכריז על היום כיום אבל לאומי”

עקדת יצחק – אצל כל אחד מאיתנו • צפו