בריטניה מנסה לצאת מהסגר: המסעדות באנגליה יפתחו

ממשלת בריטניה ממשיכה להתקדם במתווה היציאה מהסגר אותו הציגה. הבוקר (שני) יוכלו מיליוני בריטים לצאת, לראשונה מזה מספר חודשים, למספרות, חנויות ומסעדות.
רחובות לונדון | צילום: פלאש90
רחובות לונדון | צילום: פלאש90

מאז תחילת השנה האזרחית הוטלו על על בריטניה, כמו גם בחלקים אחרים של הממלכה המאוחדת, הגבלות תנועה חמורות בניסיון לעצור את העלייה התלולה בתחלואה שנרשמה בסוף 2020. עלייה שנקשרה לווריאנט המדבק יותר שזוהה בדרום מזרח אנגליה. על פי הדיווח באתר 'דבר' בריטניה סבלה מהתפרצות החמורה ביותר של המגפה באירופה, עם יותר מ-127 אלף נפטרים מהמחלה וסיבוכיה.

הסגר שהוטל בינואר, לצד מבצע חיסונים נרחב, הביאו לירידה משמעותית במספר הנדבקים, המאושפזים והנפטרים. עם זאת, ראש הממשלה בוריס ג'ונסון ואפידמיולוגים קראו להמשיך ושמור על זהירות. לטענתם, העובדה שרבים עדיין לא חוסנו עלולה להביא לעלייה מחודשת בתחלואה אם יוקלו ההגבלות ותותר היציאה לחופשות מחוץ לאי.

"המצב בממלכה המאוחדת מתחיל להתבהר ומתייצב, אך אנשים צריכים לזכור שזו לא הסיטואציה במקומות אחרים", אמר פיטר הורבי, שעומד בראש הוועדה המייעצת של הממשלה על מחלות חדשות במערכת הנשימה.

"מדינות רבות באירופה רואות עלייה מתמשכת במספר הנדבקים החדשים, או נאלצו להטיל שוב סגר. כך שקשה לנבא מה יקרה בחודשים הקרובים", אמר הורבי בראיון ל-Times .Radio


הבוקר, כאמור, ייפתחו חנויות שלא הוגדרו עד כה כחיוניות, לצד מספרות וחדרי כושר. הישיבה במסעדות תותר בשטח פתוח. ראש הממשלה הבטיח לבקר בחנויות כדי לציין את האירוע, אך דחה את התכנית אחרי מותו של הנסיך פיליפ ביום שישי האחרון.

ישיבה בתוך מסעדות תתאפשר ב-17 במאי, לכל המוקדם.

ההקלות בסגר הן חדשות טובות לענפי האירוח והקמעונאות, שסבלו ממספר סגרים ממושכים בשנה החולפת. עם זאת, הדרך לחזרה לשגרה עדיין ארוכה, להערכת התאחדות הפאבים הבריטית רק לכ-40% מהפאבים באנגליה יש את האפשרות לפעול באוויר הפתוח.

ההקלות החדשות יחולו רק באנגליה. החלקים האחרים של הממלכה המאוחדת – סקוטלנד, ווילס ואירלנד הצפונית – פועלים במתווה עצמאי, אך דומה, של יציאה מהסגר.

0 0 vote
דרג כתבה זו

מקודם

הגר"ש גלאי רעד מבכי: "כך תיפסק מידת הדין"

מקודם

תפילת השל"ה גם לרווקים – סגולה לחינוך הילדים ולהשפעה ברוחניות

מקודם

תקופת הקורונה השאירה בכם משקעים? בואו לברר את זכויותיכם >>>>

מקודם

מרטיט! מרן הגר"ח קנייבסקי בעקבות האסון: "אין אנו יודעים חשבונות שמים"

הנצפים ביותר
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
כתבות נוספות

פגיעה ישירה בבית בשער הנגב; אין נפגעים, נזק כבד למקום • צפו בתיעוד:

היום! מעמד היסטורי בהשתתפות שישים גדולי וצדיקי הדור • אתם חייבים שהילד שלכם יהיה שם!!!

צפו: ערבים רגמו אוטובוס באבנים ברמלה

מסביר פיקוד העורף בראיון: ככה תשמרו על עצמכם

"הפנים שלו האירו" הדקות האחרונות של יוסף גרינבוים

צפו: תושב הצפון נכנס בטעות לכפר ערבי וחולץ

מזדרזים, מצטרפים ונוסעים בניסן סאנטרה שלכם

המיוחד

הגר"ש גלאי רעד מבכי: "כך תיפסק מידת הדין"

במעמד נורא הוד שהתקיים תחת הכאב העצום בו שרויה האומה היהודית בכל רחבי העולם, נשאו רבנים דברי התעוררות • "אף אחד לא יודע חשבונות שמים, על מה שארע ביום הזה של ל"ג בעומר, יום של שמחה שבו פסקו תלמידי רבי עקיבא למות" [מקודם]