הרשקוביץ: ניתן להעביר מתפקיד עובד מדינה שלא חוסן

ניצב שירות המדינה קבע כי מנכ"ל או סמנכ"ל בחברה ממשלתית יהיו רשאים להעביר אדם שלא חוסן לתפקיד אחר, או לדרוש תוצאה של בדיקת קורונה
פרופ' דניאל הרשקוביץ | צילום: Yonatan Sindel/Flash90
פרופ' דניאל הרשקוביץ | צילום: Yonatan Sindel/Flash90

נציב שירות המדינה, פרופ' דניאל הרשקוביץ, קבע הנחיות חדשות ולפיהן מנהלים רשאים לבקש מכל עובד בשירות המדינה להציג אישור תו ירוק או תוצאה שלילית בבדיקת קורונה שבוצעה עד שבעה ימים קודם לכן. על פי ההנחיות החדשות, אם העובדים יסרבו לכך, תהיה זו עילה מספקת להעברתם לתפקיד אחר – הפרטים הובאו ב'ווינט'.

איתמר אייכנר מפרסם כי הכללים נקבעו על ידי ועדת השירות בראשות נציב שירות המדינה בתיאום עם משרד הבריאות, והם ייכנסו לתוקף החל מהיום (ראשון) במסגרת כללי שירות המדינה. בנציבות נימקו את ההחלטה בצורך ל"מניעת תחלואה וצמצום נזקיה, הבטחת רציפות תפקודית של משרדי הממשלה ומתן שירות סדיר לאזרחי המדינה".

על פי הכללים החדשים, האחראי במשרד (המנכ"ל או הסמנכ"ל) יפעיל את שיקול דעתו אם לדרוש את המידע מעובדיו, אם יש בכך צורך לשם קביעת סדרי עבודה שימנעו את הפצת הנגיף ושמירה על בריאות העובדים והציבור. למשל, ניתן יהיה לדרוש מעובד שבא במגע עם אוכלוסיה בסיכון גבוה להציג תו ירוק או בדיקת קורונה.


בנוסף, האחראי רשאי בין היתר להעביר עובד ממקום למקום או ממשרה למשרה, או לאשר לו עבודה מהבית. עובד מהבית לא יוכל לבצע כוננויות, קריאות פתע או עבודה בשעות נוספות. בנוסף, עובד לא מחוסן לא יוגדר כעובד בהסדר מיוחד.

יצויין כי המידע על מצב החיסון של העובדים יישמר באופן דומה לשמירת תעודות מחלה או כל מידע רפואי אחר. העובד רשאי להגיש ערר לנציב, אך אם יידחה – יהיה חייב להציג את המידע.

1 1 vote
דרג כתבה זו

מקודם

הצצה לפרויקט שעושה מהפכה בעולם התורה • צפו:

מקודם

מטורף • לראשונה: דירה 3 חדרים בלב בני ברק בשישים שקל לחודש!

מקודם

כי לא תשכח: מיוחד לצופי "המחדש" – 'השינונון' במחיר שלא יחזור

מקודם

תפילת השל"ה גם לרווקים – סגולה לחינוך הילדים ולהשפעה ברוחניות

הנצפים ביותר
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
כתבות נוספות

פגיעה ישירה בבית בשער הנגב; אין נפגעים, נזק כבד למקום • צפו בתיעוד:

היום! מעמד היסטורי בהשתתפות שישים גדולי וצדיקי הדור • אתם חייבים שהילד שלכם יהיה שם!!!

צפו: ערבים רגמו אוטובוס באבנים ברמלה

מסביר פיקוד העורף בראיון: ככה תשמרו על עצמכם

"הפנים שלו האירו" הדקות האחרונות של יוסף גרינבוים

צפו: תושב הצפון נכנס בטעות לכפר ערבי וחולץ

מטורף: בכל שבוע ביום חמישי בחצות, הגרלת ענק על 5000 ₪ במזומן

המיוחד

הגר"ש גלאי רעד מבכי: "כך תיפסק מידת הדין"

במעמד נורא הוד שהתקיים תחת הכאב העצום בו שרויה האומה היהודית בכל רחבי העולם, נשאו רבנים דברי התעוררות • "אף אחד לא יודע חשבונות שמים, על מה שארע ביום הזה של ל"ג בעומר, יום של שמחה שבו פסקו תלמידי רבי עקיבא למות" [מקודם]