סגן השר אורי מקלב/// צילום: אוליבר פיטוסי / פלאש 90

סגן השר מקלב: “האסון הקשה במירון פגע בכולם מכל החוגים והגוונים”

סגן השר אורי מקלב במליאת הכנסת: “מירון צריכה להיות אחרת, אתר קבר הרשב”י צריך להיות מקום תפילה אחר המכבד את מאות אלפי המגעים אליו”

סגן השר אורי מקלב נשא נאום בפני עשרות מחברי הכנסת במליאת הכנסת: “ארבעים וחמישה קורבנות ציבור נאבדו בסערה. אותם ההרוגים לא באו לבלות, אלא באו להתעלות רוחנית, ולא תיארו לעצמם כי הם הולכים אל מותם” אמר.  

עם תחילת דבריו בפני מליאת הכנסת ביקש סגן השר אורי מקלב לשלוח את תנחומיו לעשרות המשפחות האבלות. כולנו ראינו את חרון האף שהכה בנו, ארבעים וחמישה קורבנות ציבור נאבדו בסערה. אותם ההרוגים לא באו לבלות, אלא באו להתעלות רוחנית, באו להתפלל. הם אינם באו בדחיפות ובצעקות אלא בדרך המלך, הם לא חשבו לרגע שהם מסכנים את עצמם, הם לא דמיינו שהם הולכים אל מותם.  

לצד ההתלכדות של כל עם ישראל באבל הכבד עדין יש להפיק את הלקחים ולהסיק את המסקנות, מה שהיה לא יהיה עוד, מירון הינו מקום קודש ומתוייר מאוד. כל אחד מחברי הכנסת שפעלו במשך השנים היו שותפים לנסיונות שנעשו ונכשלו אודות לחוסר הסמכות או חוסר שיתוף הפעולה של הרשויות, – אנחנו קוראים מפה, מירון צריכה להיות אחרת, אתר קבר הרשב”י צריך להיות מקום תפילה אחר המכבד את מאות אלפי המגעים אליו.

אף אחד לא הגביל את הקודשים שקיפחו את חייהם. כולנו מחוייבים לבטיחות ולזהירות, כל אירוע או הילולה לא גוברים על שמירת הבריאות, הבהיר סגה”ש מקלב בפני מליאת הכנסת, ותקף את יו”ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן שניסה להטיל את האשמה על נציגי הציבור החרדי, “האסון הקשה במירון פגע בכולם מכל החוגים והגוונים. כולנו דוחים כאן בשאט נפש את הנסיונות לגלגל את האחריות והאשמות כלפי הציבור החרדי כפי שנעשה כאן בכנסת לפני מספר שעות, זהי השעה להתאחד כולנו האחד למען השני”

סגה”ש מקלב הציג בפני עשרות חברי הכנסת שנכחו אותה שעה באולם המליאה שורת תגובות ארסיות שנכתבו בשפה הרוסית כנגד הציבור החרדי ואמר כי אלו קיצונים שעל כולנו להוקיע אותם, – בסיום דבריו ביקש סגה”ש מקלב להודות לכל כוחות ההצלה שהיו באירוע, אני הייתי באירוע מתחילתו ועד לסופו, כל הכוחות פעלו בצורה טובה וראויה לציון, אנשי המכון לרפואה משפטית שעשו את הדברים באחריות ואנחנו מחזקים אותם אנשי זק”א וכוחות הצלה שעבדו שעות בתנאים קשים כולנו אומרים לכם תודה. 

הנצפים ביותר
WhatsApp Image 2021-09-14 at 19.03.38

דרמה בבית ישראל: עימותים בניסיון להרוס סוכה מסוכנת

הרב אלכסנדר שטרנבוך | צילום: קול הלשון

הסתפק אם לומר קדיש על הנפטר עד שהציפור באה להודיע

שר התורה: האם בעל תשובה יכול ללמד כיתה בחיידר?

0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

מרן שר התורה החזיק את ספר התורה והעתיר לישועתם של תורמי ‘קופת העיר’

מאות ליוו למנוחות את החסיד שהיה משמשם של אדמור”י ביאלא

מחר יוארך מעצר ארבעת המחבלים שנמלטו ונתפסו

פעילי שמאל הטרידו חיילים ונדחפו, צה”ל התנצל

ברקת נגד נתניהו: אסור לתת לגנץ את ראשות הממשלה

עלייה במספר החולים קשה, רובם – לא מחוסנים

ליצמן ל’המודיע’: בנט שיקר לי ולכולם, אין לנו בעיה עם ממשלה בראשות גנץ

עם מכונת ירייה בעלת בינה מלאכותית: נחשפו פרטים מחיסול פח’ריזאדה

נתניהו נפגש עם גנץ: “תתמנה מיד לראשות הממשלה”

דרמה: מומחי ה-FDA לא אישרו את החיסון השלישי לכלל האוכלוסייה

בן 30 נעדר בחוף לא מוכרז בכינרת

ישראָלי’ק בש עם מחרוזת ניגונים סוערים: “ליובאוויטש טאנץ”