"הקלטות איילת שקד", ההקלטות שחשף עמית סגל // צילום: פלאש 90 - עיבוד: אבי וולפסון

הקלטות איילת שקד: “נתניהו צריך ללכת” • האזינו

יממה לפקיעת המנדט של נתניהו וכשגורל הממשלה הבאה נתון במידה רבה בידיה, נחשפים הערב הקלטות של בכירת ימינה איילת שקד שנשמעת מדברת על ניסיונות השכנוע שלה להקים ממשלת ימין ועל המו”מ עם לפיד: “אנחנו משלמים מחיר כבד בבייס שלנו” וחושפת את המתווה לממשלת רוטציה בימין – שנה וחצי לבנט, שנתיים וחצי לנתניהו • ההקלטות המלאות

יממה לפקיעת המנדט שניתן לנתניהו להרכיב ממשלה ולאחר שנתניהו הציע פומבית לבנט לכהן ראשון כראש הממשלה ברוטציה, העיתונאי עמית סגל חושף הערב ב’חדשות 12′ הקלטות של איילת שקד, הדמות המרכזית בימינה שתקבע לאן פני המפלגה בימים ובשבועות הקרובים והמכריעים.

חברת הכנסת שמסומנת כמתנגדת עיקרית להקמת ממשלה עם המרכז-שמאל, נשמעת בהקלטות מדברת על השיחות עם נתניהו, סער ולפיד – מה היא חושבת על הקמת ממשלת רוטציה של בנט ולפיד, וגם, בפעם הראשונה נשמעת מביעה חוות דעת נוקבת על בני הזוג נתניהו. האזינו להקלטות הבלעדיות 

 
על הטלת המנדט אמרה שקד: “אם המנדט יהיה בידיים של בנט, ובנט יגיד לו, נצא בפומבי וגם אני, בנט הוא ראש הממשלה, אין סיבה לשבור את הימין, אתה מחויב לערכי הימין… נעשה קמפיין… בנט ראשון ברוטציה לשנה וחצי, נניח, ואחר כך ביבי עוד שנתיים וחצי, זה הכי טוב לכולם. אם נפתלי יקבל את המנדט מהימין, הוא לא ילך עם השמאל כשהמנדט אצלו ביד מהימין. זה לא יקרה”. 
 

video

“הקלטות איילת שקד” והדיווח של העיתונאי עמית סגל

על חבר מפלגתה לשעבר, בצלאל סמוטריץ’ אמרה: “יש קידוש השם, ויש חילול השם. והבנתי… מאוד גמישים הרבנים. אתם יודעים… סמוטריץ’ הוא הכי לא שומע לרבנים. אני ונפתלי הרבה יותר מקשיבים לרבנים. הוא מחשיב את עצמו כל הזמן שהוא מקשיב לרבנים, למרות שאנחנו יודעים שזה לא נכון”
 
שקד הוסיפה על המגעים לממשלת שינוי: “אנחנו באמת מנסים להימנע מזה. אבל אם לא היינו מתקדמים בערוץ הזה, אז נתניהו לא היה מוותר, אתה מבין? אם נתניהו לא היה יודע שיש לנו ממשלה בצד השני, אז הוא לא היה עושה את הוויתור. הוא היה הולך לבחירות חמישיות”.

“הוא רואה את המציאות, ובגלל שיש לבנט ממשלה חלופית, אז הוא היה מוכן לתת לו שנה וחצי. אחרת זה לא היה קורה. אחרת זה בחיים לא היה קורה. בחיים לא היה קורה! הוא היה לוקח אותנו לעוד בחירות. פה המהלך של בנט היה הצלה; אנחנו משלמים על זה מחיר כבד בבייס שלנו, אבל אני מקווה שאם נצליח להקים ממשלה, אז נוכל להסביר את זה”.
 

על המאמצים לשכנע את גדעון סער אמרה: “בליכוד הסכימו לכסות לו את החובות. אני לא יודעת איך זה אפשרי… אבל ממש לחצו עליו גם בעניין הזה. אני ישבתי איתו שעות, שעות. כמעט יום כן יום לא אני יושבת איתו איזו שעה, ומנסה ומנסה. קודם כול הוא צודק”.

“האמת, נתניהו גם צריך ללכת. הוא צודק. אבל מה לעשות… אז אני אומרת לו, יש מתווה שהוא גם לא יהיה שנה וגם נקצוב לו כהונה. זו תהיה הקדנציה האחרונה שלו. אז תבלע עוד קדנציה. ממש… תדע לך שגדעון ואיווט ממש חושבים שנתניהו סכנה למדינת ישראל. הם משוכנעים בזה. לא משנה, אנחנו לא חושבים ככה”.

על מעסיקה לשעבר, ראש הממשלה נתניהו ורעייתו אמרה: “בגלל המשפט שלו הוא ילך עוד יותר ימינה. זה הפוך משרון. זה נכון שכל מה שאכפת לו עכשיו זה רק המשפט. חד-משמעית לא אכפת לו מכלום. זה נכון. אבל זה נכון שכל השיקולים שלו, וההתנהגות שלו, וההתנהלות שלו, הכול סביב המשפט. זה נכון שהוא צריך ללכת. הוא צריך ללכת. אבל אמרתי לגדעון, יש מדינה. אז מה עכשיו, תעשה קואליציה מופרכת כזאת, עם האלה והאלה, בגלל שהוא צריך ללכת? הוא קיבל 30 מנדטים”.

“תראה, הוא מפחד ללכת להליך של חנינה ועסקת טיעון, כי הוא מפחד מזה, הוא מפחד שבסוף הוא יצטרך להודות באשמה. וזה לא יסתדר… הוא הרי אדם מאוד מאוד פרנואיד, אז הוא מפחד מזה. ולנשיאות, הוא רוצה להמשיך להישאר בשלטון. יש לו תאוות שלטון וכוח, הוא ואשתו. זה כמו הרודנים. כמו דיקטטורים, הם לא מוכנים לזוז. לנו אין את זה”.

על האופציה להקמת ממשלת לפיד-בנט אמרה: “אנחנו הכי נשמח אם הוא יכופף את בצלאל. או עם בנט או אם הוא ייתן את המנדט לבנט. אבל אם הוא ייתן את המנדט לבנט, ולא נצליח להרכיב ממשלת ימין בגלל שגדעון וגנץ יתבצרו, אנחנו לא מוכנים ללכת לבחירות, אז נלך לאופציה עם השמאל, וננסה לשכנע את בצלאל לבוא איתנו, כדי שלא נצטרך לקחת את רע”ם. סליחה, זה לא עניין אידאולוגי; אז לא חשוב לו המדינה. אם המדינה חשובה, אם הוא חושב שעבור המדינה אסור להישען על עבאס, אז בוא תמנע מאיתנו להישען על עבאס”.

“אתם מבינים שאם יש בחירות, השמאל יכול, בהסתברות לא מבוטלת, יכול לקבל 61 עם הערבים. הוא כבר קיבל את זה במועד ב’ וגם במועד ג’. אז מה עשינו? עכשיו בגלל שנתניהו הכשיר את הערבים, אז לאף אחד אין בעיה להקים איתם ממשלה. זה הנזק הגדול, שהוא כבר נעשה. זה הנזק הגדול”.

את ההקלטות חשף העיתונאי עמית סגל הערב ב’חדשות 12′.

הנצפים ביותר
WhatsApp Image 2021-09-14 at 19.03.38

דרמה בבית ישראל: עימותים בניסיון להרוס סוכה מסוכנת

הרב אלכסנדר שטרנבוך | צילום: קול הלשון

הסתפק אם לומר קדיש על הנפטר עד שהציפור באה להודיע

שר התורה: האם בעל תשובה יכול ללמד כיתה בחיידר?

20 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

בן 30 נעדר בחוף לא מוכרז בכינרת

ישראָלי’ק בש עם מחרוזת ניגונים סוערים: “ליובאוויטש טאנץ”

“למה השם”: ‘פישל’ מסכם את אסונות תשפ”א בסינגל דומע

המוואל השבועי: טובי הפייטנים לקראת פרשת האזינו

מחריד: ”דבורה בת השלוש מתחננת לראות את אבא שנפטר”

שר הדתות מתן כהנא נפגש עם הגרש”מ עמאר והגר”ד לאו

במיוחד מקוריאה: מאות אלפי בדיקות מהירות נחתו בנתב”ג

דרישה מהנדל: למנוע את מינוי רוזנטל לחבר במועצת הרשות השנייה

מבצע ‘יד ביד’: החל מבצע האשפוזים הביתיים של חיל הרפואה

658 מאושפזים בבתי החולים, מקדם ההדבקה בירידה

במהלך בניית סוכה: חרדי נפצע קשה כשנפל מסולם

בכירי מערכת הבריאות: “זרקא ראש קשה, משליט טרור”