גדעון סער נפתלי בנט ויאיר לפיד // צילום: יוסי ויזל, פלאש 90 - עיבוד; אבי וולפסון

החוק הראשון שיעבור בממשלת בנט: הגבלת כהונת ראש ממשלה

גורם בכיר בגוש שככל הנראה ירכיב את הממשלה הבאה העריך אמש שניתן יהיה להשביע ממשלה בשבוע הקרוב. זאת לאחר מרתון פגישות שקיימו בסוף השבוע נפתלי בנט ויאיר לפיד עם השותפים הפוטנציאליים לקואליציה

במסגרת המגעים המתקדמים להקמת ממשלת בנט ולפיד, הוכרע כי אחד החוקים הראשונים שיעברו הוא הגבלת כהונת ראש הממשלה לשתי קדנציות. לדברי גורם במו”מ, כל השותפות מסכימות לחוקק את החוק. בנט ולפיד התמקדו בימים האחרונים בנושאים שיכולים לאחד את השותפות ונמנעו מעיסוק בנושאים רגישים מבחינה אידיאולוגית.

לפי הדיווח של יובל קרני בעיתון ‘ידיעות אחרונות’ המחלוקת העיקרית בדרך לסיכום קשורה באיוש שלושה משרדים רגישים: משפטים, חינוך ופנים. סער לא יקבל כנראה את תיק הביטחון, שנשאר אצל בני גנץ, ודורש את המשפטים. בנט מצידו נלחם על התיק עבור איילת שקד, בין היתר כדי לרכך את התנגדותה לממשלה בשיתוף מפלגות שמאל. בנוסף, גם מפלגת העבודה דורשת לקבל את המשפטים.

לפי הדיווח יו”ר מרצ הורוביץ תובע לקבל את תיק החינוך. סער מבקש את המשרד עבור יפעת שאשא־ביטון. תיק הפנים נחשב בקרב מפלגות הימין “אידיאולוגי” והן נאבקות עליו יחד עם העבודה ומרצ. לפני כשבוע אמר בנט כי אם אחד מתיקי המשפטים, החינוך או הפנים יגיע לידי העבודה או מרצ – הוא יטיל על כך וטו.

גורם בכיר בגוש השינוי העריך אמש שניתן יהיה להשביע ממשלה בשבוע הקרוב. זאת לאחר מרתון פגישות שקיימו בסוף השבוע נפתלי בנט ויאיר לפיד עם השותפים הפוטנציאליים לקואליציה. “יש רצון לסיים את המו”מ כמה שיותר מהר” טען.

הנצפים ביותר
תקיעת שופר צילום נתי שוחט / פלאש 90

בשישי הקרוב: להתענות ולא לצאת מהבית שלא לצורך

צילום: עיתון הדרך

הגר”ש כהן: מי שישתף פעולה עם הממשלה לא יראה ברכה

IMG-20210615-WA0010

אשת מקצוע בישרה לכלה: החתן נהרג בתאונה קשה

14 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

בתגובה לבלוני התבערה: צה”ל תקף בצפון הרצועה

החדשות בקצרה: סיכומו של יום חמישי

מיהו משה גפני? האיש הכי קרוב אליו מדבר

ידון באתגרים הביטחוניים: הרמטכ”ל ימריא לביקור בארה”ב

ישראל לחמאס: אם הפרחת הבלונים לא תיפסק – נצא לסבב נוסף

התרומה היחודית והמשמעותית של המתנדבים החרדים למשטרת ישראל