צפו במסר בשם הגר”מ צדקה: בוטלה גזירת מוות על מאה אלף במירון

במהלך השיעור בבית הכנסת מוסאיוף צוטטו דברי ראש הישיבה הגר”מ צדקה התבטא על האסון במירון “הייתה גזירה של טילים על מירון והיו צריכים למות מאה אלף איש – הגזירה בוטלה ו-45 הלכו כקרבן הציבור”

הרב עופר כודרי, אמר היום (ראשון) בשיעורו בבית המדרש מוסאיוף “אני רוצה להגיד לכם מה שאמר לי הרב צדקה, כשישבתי איתו יחד ולמדנו. שאלתי אותו מה קרה שם במירון, מה ההסבר? ענה לי הרב בלשון הזו: אנשים לא יודעים, שהיתה צריכה להיות גזירה קשה מאוד מאוד בעולם. שאלתי אותו מה הכוונה, וענה לי שהיו צריכים רחמנא ליצלן 100,000 איש – לא 45…”.

“והסביר לי ראש הישיבה שליט”א: אלה, המחבלים מעזה וכל המחבלים שיש, תכננו לזרוק טילים ועלה במחשבתם לכיוון מירון, הם ידעו את ההתכנסות שיש, והיה קטרוג גדול על עם ישראל, וישתבח שמו בורא עולם לקח 45 אנשים. כדי לכפר על העם כולו קרבן ציבור”.

“לנו יש אמונת חכמים, ומעניין ששמעתי שגם הרב אלבז אמר, שכבר שבועיים הוא מהלך בפחד שחס ושלום לא יזרקו טילים במירון. וככה ממש שני נביאים התנבאו בסגנון אחד. ואמר לי הרב צדקה, תדע לך שהיה נס גדול לעם ישראל, חס ושלום מה שהיה צריך להיות”.

“כי אומר לנו הרב, זה לא יתכן. הרי כמה ניסים היה במערה של רבי שמעון בר יוחאי, במקום הזה; ‘אמר רשב”י: יכול אני לפטור את כל העולם כולו מן הדין’. רק שיש לפעמים מקטרג, מידת הדין…”.

הנצפים ביותר
תקיעת שופר צילום נתי שוחט / פלאש 90

בשישי הקרוב: להתענות ולא לצאת מהבית שלא לצורך

צילום: עיתון הדרך

הגר”ש כהן: מי שישתף פעולה עם הממשלה לא יראה ברכה

IMG-20210615-WA0010

אשת מקצוע בישרה לכלה: החתן נהרג בתאונה קשה

21 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

החדשות בקצרה: סיכומו של יום חמישי

מיהו משה גפני? האיש הכי קרוב אליו מדבר

ידון באתגרים הביטחוניים: הרמטכ”ל ימריא לביקור בארה”ב

ישראל לחמאס: אם הפרחת הבלונים לא תיפסק – נצא לסבב נוסף

התרומה היחודית והמשמעותית של המתנדבים החרדים למשטרת ישראל

נתניהו: “נוריד מסכות לממשלת ההונאה”