סמוטריץ' וחברי הציונות הדתית בשייח' ג'ראח | צילום: דוברות

סמוטריץ’ לנתניהו ואוחנה: “תעבירו סיוע צבאי לטיפול בפרעות בערים”

יו”ר הציונות הדתית בפנייה לראש הממשלה, שר הביטחון ושר הבט”פ: “אין מדובר ב״הפרות סדר״ כפי שנאמר בתקשורת, מדובר במלחמה לכל דבר ועניין”

יו”ר הציונות הדתית, ח”כ בצלאל סמוטריץ’, שלח מכתב בהול לראש הממשלה ולשרי הממשלה, במכתבו דרש להכניס כוחות צה”ל לתוך הערים השונות בכדי לטפל באלימות של השוליים הערבים מול התושבים היהודים.

סמוטריץ’ כתב במכתבו: “בימים האחרונים, וביתר שאת בשעות האחרונות, מתגברות פעולות טרור אלימות של ערביי ישראל בערי ישראל כנגד יהודים. אזרחים רבים, ביניהם גם נשים וילדים רכים נמצאים בסכנת חיים מתמדת ומסוכנת. חשוב להבהיר, אין מדובר ב״הפרות סדר״ כפי שנאמר בתקשורת, מדובר במלחמה לכל דבר ועניין”.

יו”ר הציונות הדתית הוסיף: “משטרת ישראל עושה ככל יכולתה, מעל ומעבר, ואני מבקש לחזק את השוטרים והמפקדים בעבודת הקודש שלהם. עם זאת נראה כי למשטרת ישראל אין את סדר גודל הכוחות הנדרש בכדי להתמודד בכוחות עצמה עם אירועים בסדר גודל ובפריסה כזו בו זמנית, מה שמשאיר אירועים רבים בחוסר טיפול או בטיפול חלקי במשך זמן רב ומעמיד בסכנת חיים את אזרחי המדינה”.

“אזרחים מותקפים מוצאים עצמם מתקשרים למשטרה במשך דקות ארוכות תחת אש תופת ופניותיהם מושבות ריקם, זה אינו מקרה מקומי אלא תופעה נרחבת בערים שונות ובזמנים שונים”.

בצלאל סמוטריץ’ הדגיש במכתבו: “זו העת להכניס כוחות צה”ל לסיוע למשטרה במיגור הטרור והשבת השקט והביטחון לאזרחי ישראל. אני מודע לרגישות של הפעלת כוחות צה”ל מול אזרחים, עם זאת, כאמור, אין מדובר בהפרות סדר אזרחיות אלא במאבק לאומי ולאומני אלים ומלחמתי שמצדיק זאת. אבקשכם להורות על גיוס כוחות מילואים לצה”ל ועל ציוותם לסיוע למשטרת ישראל”.

“זאת ועוד, מסגרת הטיפול בטרור ובאלימות הנרחבת יש להטיל מגבלות תנועה משמעותיות ואף עוצר על הערבים במקומות המועדים. המציאות היא שאם לא מוטל עוצר על המחבלים, נוצר עוצר דה-פקטו במשך שעות על גבי שעות ליהודים טובים, אזרחים שומרי חוק שאינם יכולים לקיים שגרת חיים”.

“רגע לפני איבוד שליטה חלילה, אני קורא לכם להפעיל את הכוחות והיכולת שנמצאות בידי מערכת הבטחון ולקטוע באחת את היד אשר קמה עלינו לכלותינו בתוך ערינו. חובתה הראשונה ביותר של המדינה היא לשמור על חיי אזרחיה וכך מצופה שתנהגו”, סיים סמוטריץ’ את מכתבו.

הנצפים ביותר
תקיעת שופר צילום נתי שוחט / פלאש 90

בשישי הקרוב: להתענות ולא לצאת מהבית שלא לצורך

צילום: עיתון הדרך

הגר”ש כהן: מי שישתף פעולה עם הממשלה לא יראה ברכה

IMG-20210615-WA0010

אשת מקצוע בישרה לכלה: החתן נהרג בתאונה קשה

11 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

החדשות בקצרה: סיכומו של יום חמישי

ידון באתגרים הביטחוניים: הרמטכ”ל ימריא לביקור בארה”ב

ישראל לחמאס: אם הפרחת הבלונים לא תיפסק – נצא לסבב נוסף

התרומה היחודית והמשמעותית של המתנדבים החרדים למשטרת ישראל

נתניהו: “נוריד מסכות לממשלת ההונאה”

איך שונתה המשוואה?! סיכום שבוע פוליטי