0 חולים בישראל

צפו: רה”מ בהוקרה לאנשי מערכת הבריאות, מנכ”ל פייזר הודה לישראל

נתניהו: כשהמטוסים עם החיסונים נחתו בנתב”ג זה היה אחד הרגעים המרגשים בשנותיי כראש ממשלה, מנכ”ל פייזר שלח ברכה מצולמת בה סיפר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו שכנע אותי שישראל תהיה המקום האידאלי להראות לעולם מה יכול להשיג מבצע חיסונים מהיר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף הערב (ראשון) בטקס הוקרה לאנשי מערכת הבריאות והגופים השונים שלקחו חלק במאבק בנגיף הקורונה. לצידו של ראש הממשלה, גם שר הבריאות יולי אדלשטיין נטל חלק באירוע, הטקס נערך בתזמון מיוחד – היום, לראשונה מאז פרצה המגפה לחיינו, לא אובחנו נדבקים חדשים שנדבקו בישראל. ארבעת המאומתים החדשים שאובחנו ביממה האחרונה אובחנו כמי שנדבקו בחו”ל, לפני ששבו ארצה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בטקס כי הניצחון של ישראל הושג בזכות החיסונים הרבים וחלוקתם המהירה. נתניהו הודה למדענים “הגאונים שפיתחו חיסון במהירות שיא”. ראש הממשלה הוסיף כי “כשהמטוסים עם החיסונים נחתו בנתב”ג זה היה אחד הרגעים המרגשים בשנותיי כראש ממשלה, כמו היפנים בפרל הרבור. אבל לא לעולם חוסן, כי הנגיף חוזר ולכן הזמנו עוד עשרות מיליוני חיסונים. נצטרך להתחסן כנראה כל שנה. אנחנו חיים בעידן הנגיפים”. הטקס החל בדקה דומיה לזכר נפטרי המגפה .

ראש המל”ל מאיר בן שבת אמר בטקס כי “הקורונה לימדה אותנו להתבונן על דברים בענווה. גם אם תם, עדיין לא נשלם. ברחבי העולם הנגיף ממשיך להכות בעוצמה. מדינות חוות התפרצויות גם עם שיעורי התחסנות גבוהים. אשרי אדם מפחד תמיד”.

מנכ”ל פייזר אמר בטקס בוידיאו מצולם: “נגיף הקורונה הוא אחד ממשברי הבריאות המאתגרים וההרסניים ביותר שהעולם עמד בפניהם. אך כעת, הודות לעבודתם המסורה של מדענים מבריקים רבים בתעשיית התרופות, יש לנו חיסונים וטיפולים פורצי דרך רבים שמאפשרים לנו לראות את האור בקצה המנהרה. בדומה לחברות רבות בעולם בתחום מדעי החיים, פייזר עבדה בשיתוף פעולה עם ממשלות רבות ברחבי העולם על מנת להילחם במגפה הזו. אך אין מקום שבו שיתוף הפעולה הזה היה יעיל יותר מאשר בישראל.

ישראל עשתה עבודה מדהימה ביותר בגיוס מערכת הבריאות שלה ובקיום מבצע החיסונים המוצלח ביותר בעולם. תמיד התרשמתי מהרמה הגבוהה של מערכת הבריאות הישראלית ומהאיכות הגבוהה של הצוותים הרפואיים, הרופאים והרופאות, האחים והאחיות ומומחים אחרים בישראל. במהלך הדיונים שלי עם ממשלת ישראל, ראש הממשלה בנימין נתניהו שכנע אותי שישראל תהיה המקום האידאלי להראות לעולם מה יכול להשיג מבצע חיסונים מהיר.

אך מה שישראל השיגה בסופו של דבר עלה על כל ציפיותיי. נכון להיום, 57% מכלל האוכלוסייה של ישראל חוסנה באופן מלא. בנוסף, נתונים מישראל שפורסמו לאחרונה מצביעים על כך שבמהלך 120 הימים הראשונים, תכנית החיסונים של ישראל באמצעות החיסונים שלנו מנעה כ- 159,000 מקרי הדבקה, 25,000 אשפוזים בבתי חולים ו-5,500 מתים.

בעוד שיש כמובן לנקוט בזהירות בהסקת מסקנות לגבי מדינות אחרות, ממצאים אלה מראים לעולם כולו את ההשפעה שיכולה להיות למבצע חיסונים שמנוהל היטב בהפחתת סבל אנושי. ישראל צריכה להיות גאה מאוד על היותה המדינה המובילה בעולם במאבק נגד נגיף הקורונה, ופייזר גאה מאוד בתרומה שלנו להישגים שלכם.

ברצוני לברך את ראש הממשלה, שר הבריאות, את המדענים שעבדנו עמם בישראל, קופות החולים שביצעו את חלוקת החיסונים, ואת עם ישראל כולו על הוצאה לפועל של תכנית חיסונים כל כך יעילה. המאמצים שלכם מסייעים להראות לעולם שהמדע יכול לנצח את המאבק בקורונה. תודה לכם”.

הנצפים ביותר
עיריית בני ברק // צילום: אבי וולפסון

צפו בישיבת המועצה בבני ברק, התושבים יזכו לקבורה חינם?

התשובה של סאטמר לגזירת החד פעמי של ליברמן

צילום מסך 2021-10-21 181435

הרבי מחב”ד, הגר”ח גרינמן, ומרן הגרא”מ שך זצ”ל התבטאויות וסיפורים

7 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
יובל הכהן אשרוב
4 חודשים לפני

היה עדיף למות !

סם באדי
עונה ל  יובל הכהן אשרוב
4 חודשים לפני

אני רוצה להמשיך לחיות.
אבל בהחלט מסכים לסדר העדיפויות שלך
ולייאוש…

מישהי שאכפת לה מהמצב בארץ🕊
4 חודשים לפני

ותודה רבה להשם יתברך על ששלח לנו את החיסונים.
איפה בורא עולם בסיפור?

ד.כ.
4 חודשים לפני

אפס חולים, אבל רוצים לחסן חולים?! הזוי

מחפש אמת
4 חודשים לפני

רבונו של עולם תודה רק לך שריחמת על עמך ישראל !! הצילנו נא מבנט וחבר מרשיעיו!!!

סטילה
4 חודשים לפני

אם לא היינו עם קשה עורף רק על זה ביבי היה צריך לקבל 70מנדטים. אבל שטיפת מח של התשקורת נצחה וכבר ידוע מה מעלת בשטיפת מח של התשקורת ראה הנאציזם.ולכן התעסקנו בשמפניה וביבי קמצן ושרה מסכנה ועוד. חבל שאין הכרת הטוב לאיש הזה ואני ממש לא ביביסט

אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

פרשה ושירה עם שימעלה והגיטרה

בן 72 נמצא מוטל בביתו ללא רוח חיים במצב ריקבון

פייזר: החיסון לבני 11-5 יעיל ב-90.7%

המשטרה מבקשת את עזרת הציבור באיתור נעדר חרדי

שר הביטחון הכריז על שישה ארגונים ערבים ביו”ש כארגוני טרור

הפגישה התארכה: ראה”מ בנט ישאר לשבת ברוסיה

המוואל השבועי לפרשת וירא עם פרלמנט הפייטנים הירושלמי

בני ברק: ילד רץ לכביש ונפגע מרכב חולף

בחסדי שמים: הגרב”מ אזרחי שוחרר לביתו

משתתפי ההלוויה פרצו בריקודים בהוראת הנפטר

בן גביר: “נשאר רק להכריז על היום כיום אבל לאומי”

עקדת יצחק – אצל כל אחד מאיתנו • צפו