בנט // פלאש 90

"תשחרר את המדינה"

בנט לנתניהו: “מותר להקים ממשלה גם אם אתה לא עומד בראשה”

יו”ר ימינה וראש הממשלה המיועד נפתלי בנט: אנחנו מקימים ממשלה עשר מעלות יותר ימנית מהנוכחית. הליכוד היה במו”מ עם מנסור עבאס, הדברים מתועדים ואני מניח שעוד יחשפו

יו”ר ימינה וראש הממשלה המיועד נפתלי בנט מסר הצהרה הערב שבה דחה את המתקפה של הליכוד וראש הממשלה נתניהו, והזהיר מ”מכונה אלימה” שמסיתה נגד חברי הכנסת של ימינה ותקווה חדשה.

בפתח דבריו אמר נפתלי בנט: “בעוד מספר ימים נשביע, בעזרת השם, ממשלה חדשה. כדרכו של עולם, חלק מהמפלגות יכללו בה, ואחרות ישבו באופוזיציה. ממש כפי שאנחנו, בימינה, מתפקדים עד עצם ימים אלה כאופוזיציה לממשלה הנוכחית.

בנט ממשיך: “זה הכל. זה לא קטסטרופה, זה לא אסון. חילופי ממשלה. אירוע רגיל ומובן מאליו בכל מדינה דמוקרטית. המשטר במדינת ישראל אינו מלוכני. לאף אחד אין מונופול על השלטון. כל שלטון, מטבע הדברים, מסתאב ומתנוון אחרי שנים ארוכות, הוא מוחלף, וחוזר חלילה. זהו מחזור החיים הבריא במדינה נורמלית”.

עוד ממשיך בנט: “הממשלה החדשה תעמוד בסופו של דבר, למבחן העם. ישבנו מוקדם יותר כל ראשי המפלגות יחד, ואני יכול לומר לכם שיש רוח טובה בין כולם, ובעיקר רצון לגשת לעבודה כמה שיותר מהר. נפעל כדי לא לאכזב אתכם, כדי שתרגישו שלמישהו שם בירושלים אכפת מכם, שהשרים עובדים בשבילכם. לא בשביל עצמנו. בשבילכם”.

בהמשך דבריו אמר בנט: “יש מי שמתנגד לממשלת האחדות ופועל למנוע את הקמתה וזה בסדר גמור. אפשר לדבר נגד, לכתוב נגד ואף להפגין נגד. לא כל התנגדות לממשלה היא הסתה, ואסור לחסום בפייסבוק מאמרי ביקורת, חריפים ככל שיהיו. במהלך שנותיי בפוליטיקה הבנתי שמנהיג חייב לדעת להקשיב לביקורת, להכיל אותה, וגם אם היא לא צודקת או מוגזמת – לפתח עור עבה וכושר עמידה, ולהמשיך הלאה. אבל – ביקורת מחד, והתנהגות מדאיגה מאידך”. 

בנט מאשים ואומר: “בשבועות האחרונים מופעלת מכונה אלימה על חברי כנסת מימינה ומתקווה חדשה: זה מבצע ממומן, מנוהל, שמטרתו לשבור אותם, על מנת שיערקו ויצביעו נגד הממשלה החדשה. במבצע הזה, לצערי כל האמצעים כשרים”.

עוד ממשיך בנט בנאומו ומאשים: “שמעתי את נתניהו היום אומר לתומכיו, ממש בשפה הזאת: “אל תפחדו להיכנס בהם”.

“להיכנס בהם”, זה לעקוב יום שלם במכונית אחרי חברת כנסת, עם רמקולים מחרישי אזניים, להפחיד את ילדיה בדרך לבית ספר, לאיים בפיטורים מהעבודה, ולשלוח קללות ואיומים מכל עבר”.

בנט קורא לנתניהו ולימין: “אני קורא מכאן למר נתניהו: תרפה. תשחרר את המדינה להמשיך הלאה. מותר לאנשים להצביע בעד הקמת ממשלה גם אם אתה לא עומד בראשה. ממשלה שהיא, אגב, עשר מעלות יותר ימנית מהנוכחית”. 

“נתניהו טען היום בקולו שהוא מעולם לא הסכים להקים ממשלה שנשענת על מנסור עבאס.
כולנו מבינים שהוא אינו דובר אמת”.

video

בהמשך נאומו בנט שוב תוקף את נתניהו ואומר: “כולנו צפינו ב”אבו יאיר” מחזר אחרי מנסור עבאס.
הרי אני הייתי חלק ממשא ומתן להקמת ממשלה בראשות נתניהו עם רע”מ, ויודע בדיוק מה נתניהו הבטיח להם. הרי כל המשא ומתן שלנו עם רע”מ התבסס על מה שהליכוד כבר התחייב לתת, רק שאנחנו היינו קצת יותר קשוחים ושמרנים. הדברים מתועדים ואני מניח שעוד יחשפו. על מי נתניהו חושב שהוא עובד?”

בנט עונה לעצמו ואומר: “הבדל היחיד ביני לבין נתניהו בהקשר הזה הוא שנתניהו מסתיר את פגישותיו עם מנסור, ואני לעומת זאת מכבד את מנסור ולא מתחבא. אני אומר את הדברים לציבור כפי שהם. נתניהו גם מספר לכם שמוכרים את הנגב. שוב, שקר מוחלט”.

עוד מאשים: “האמת היא שנתניהו הוא שמכר את הנגב משך 12 שנות שלטונו, לבנייה בלתי חוקית, לאלימות, לפרוטקשן, לפריצות לבסיסי צה”ל ולאובדן משילות רחב. תכנית ההסדרה שלנו עושה את הפעולה ההפוכה – מטרתה להחזיר את המשילות, ולפעול לריכוז הבדואים מכל הגבעות מסביב, לתוך יישובים מוסדרים. זה טוב לבדואים וטוב למדינה. במקום לגלגל את הבעיות הלאה, בכוונתנו לטפל בהן”.

בנט פונה גם לאזרחי ישראל ואומר: “נתניהו גם מכריז שמדובר בממשלת שמאל קיצונית.
זה עוד שקר. ממשלה שאני עומד בראשה, איש ימין, חובש כיפה, בשר מבשרה של הציונות הדתית, ממשלה עם רוב למרכז-ימין, גם בקבינט ובפורומים האחרים, היא ממש לא “ממשלת שמאל”.

ובכלל, זה לא “אנחנו והם”. אף אחד כאן לא אויב.
יש אזרחים בעד, ויש נגד, יש רבנים בעד ויש נגד.
יש לפעמים באותה משפחה כמה דעות שונות, ואפשר להסתדר. הכל טוב”.

עוד ממשיך בנט ותוקף את נתניהו לסיום: מר נתניהו, אל תותיר אחריך אדמה חרוכה. כולנו, כל העם, רוצים לזכור את הטוב שהבאת בעת שירותך, ולא חלילה רוח רעה שתותיר עם פרידתך. אני מבחינתי, אמשיך לנהוג בך בכבוד”.

בנט פנה גם ליו”ר הכנסת, יריב לוין ומבקש ממנו: “תקבע ליום רביעי הקרוב את ההצבעה להקמת הממשלה. כך ראוי, והסמכות בידך. אנו יודעים שנתניהו לוחץ עליך לעכב את ההצבעה, לדחות, למשוך, בעוד חמישה ימים, כדי לתת עוד זמן לציד העריקים. זו אולי טובת נתניהו, אבל אתה יודע, יריב, זו לא טובת המדינה. גם בליכוד כבר מזמן מבינים את זה. שחרר אותנו מעוד ימים ארוכים של רעל, אש, ותימרות עשן. יריב, נשבעת אמונים למדינה, ולא לאדם מסוים. העם מצפה ממך שתעשה את זה”.

בנט לסיום פונה למצבעיו המאוכזבים ואומר: “אני גם מבין את אלו בציבור שחוששים ויש אנשים טובים שמרגישים נבגדים. אני מצטער על הפגיעה בכם. פעלתי מאז הבחירות בכל כוחי למענכם, ולאור המצפן העליון – טובת מדינת ישראל. אנחנו נעשה הכל כדי ששנה מהיום תסתכלו אחורה ותמצאו בליבכם את המקום להבין את ההחלטות שלי”.

הנצפים ביותר
עיריית בני ברק // צילום: אבי וולפסון

צפו בישיבת המועצה בבני ברק, התושבים יזכו לקבורה חינם?

התשובה של סאטמר לגזירת החד פעמי של ליברמן

צילום מסך 2021-10-21 181435

הרבי מחב”ד, הגר”ח גרינמן, ומרן הגרא”מ שך זצ”ל התבטאויות וסיפורים

46 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
יוסי
4 חודשים לפני

שקר גס כל מילה

אחד שמדבר בשם כולם
עונה ל  יוסי
4 חודשים לפני

ממש ככה. מרנן ורבנן לא מרשים לדבר כאלו דברים.

ישראל
4 חודשים לפני

תבין לא יעזור דיבורים והסברים אתה לא ראוש הממשלה שלי

מקס
4 חודשים לפני

כן….. אבל גם…. לא!!!!! ממש לא!!!!!!!

סם באדי
עונה ל  מקס
4 חודשים לפני

מה??? לא הבנתי כלום
יכול להיות שאני מידי עייף היום?
או שבאמת לא מובן,
תנסה לפרט יותר
תודה מראש.

שלמה
4 חודשים לפני

מה עם הילדים של בני התורה שגם ככה חיים בעוני הרי ליברמן רוצה לקצץ לכוללים וגם השתתפות במעונות.אם תתן לזה לקרות היושב בשמים לא ישתוק .כך את זה לתשומת לבך

ביבי המלך🙌🙌🙌
עונה ל  שלמה
4 חודשים לפני

הכל כשר למען המטרה הנעלה להיות ראש ממשלה.

שרית
4 חודשים לפני

בנט תתבייש!!!
נוכל ושקרן זה מה שאתה
מוכר את המדינה בשביל להיות ראש ממשלה בניגוד לדמוקרטיה
יש לך 6 מנדטים זה מה שבחרו בך וגם הם כועסים
בוגד!!!

אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

פרשה ושירה עם שימעלה והגיטרה

בן 72 נמצא מוטל בביתו ללא רוח חיים במצב ריקבון

פייזר: החיסון לבני 11-5 יעיל ב-90.7%

המשטרה מבקשת את עזרת הציבור באיתור נעדר חרדי

שר הביטחון הכריז על שישה ארגונים ערבים ביו”ש כארגוני טרור

הפגישה התארכה: ראה”מ בנט ישאר לשבת ברוסיה

המוואל השבועי לפרשת וירא עם פרלמנט הפייטנים הירושלמי

בני ברק: ילד רץ לכביש ונפגע מרכב חולף

בחסדי שמים: הגרב”מ אזרחי שוחרר לביתו

משתתפי ההלוויה פרצו בריקודים בהוראת הנפטר

בן גביר: “נשאר רק להכריז על היום כיום אבל לאומי”

עקדת יצחק – אצל כל אחד מאיתנו • צפו