המחדש בעולם // צילומים: פלאש 90 • עיבוד: אבי וולפסון - המחדש

את החתול המהיר בעולם כבר ראיתם? תמונות מהעולם

כותרות ותמונות מעיתוני העולם: בטורקיה התפרצות הגדולה ביותר של ‘ריר ים’ נרשמה השבוע בקו החוף של ים מרמרה • אזרחית בריטניה מצאה בתחנת רכבת בגלזגו אבידה לא שגרתית • לאחר 3 ימים צוללנים הצילו אדם חי שנלכד בספינה שטבעה

צרפת: לראשונה מלון בשאטו דה ורסאי, המלון שפתח את שעריו זה עתה, מאפשר לתיירים לשהות במלון הממוקם באתר אולי היוקרתי בעולם. המחיר: 2000 דולר ללילה.

את החתול המהיר בעולם כבר ראיתם? תמונות מהעולם
הנוף הנשקף מחלון המלון החדש

השבת אבידה:  אזרחית בריטניה מצאה בתחנת רכבת בגלזגו אבידה לא שגרתית. היא מצאה קוף קטן שאבד לבעליו. היא פרסמה הודעה ברשתות החברתיות: “אם איבדת את הקוף שלך … הוא ממתין בתחנת השירות של הרכבת, להודעה צורפה תמונה של הקוף אוכל פרי מתוך קופסת שימורים. לאחר כמה שעות בעל הקוף פנה אל המוצאת. הקוף המאושר התאחד עם שאר בני משפחתו.

את החתול המהיר בעולם כבר ראיתם? תמונות מהעולם
הקוף הושב לבעליו

לאחר 3 ימים צוללנים הצילו אדם חי שנלכד בספינה שטבעה. סרטון מדהים שפורסם ברשת מציג את הרגע בו הגיעו הצוללנים לאיש שהיה לכוד במשך 60 שעות 30 מטר בעומק המים בסירה שהתהפכה. האיש שהיה הטבח בספינה הטובעת הצליח למצוא כיס אוויר בין דפנות הספינה ההפוכה. צוללנים של חברת חילוץ שחיפשו שרידים של המלחים שטבעו נדהמו למצוא אותו בחיים.

את החתול המהיר בעולם כבר ראיתם? תמונות מהעולם
צוללן צילם את האיש ברגע שהתגלה 

טורקיה מוטרדת: התפרצות הגדולה ביותר של ‘ריר ים’ נרשמה השבוע בקו החוף של ים מרמרה. התופעה של בוצה אפורה נוצרת בגלל אצות ים שמתפתחות במזג אוויר חם בצירוף עם מים מזוהמים. הריר הנפלט לחוף מסכן את המתרחצים וכל עולם החי שבמים. ופוגע בנתיבי הסחר של הספינות.

את החתול המהיר בעולם כבר ראיתם? תמונות מהעולם
ריר הים מציף את מזח הספינות
את החתול המהיר בעולם כבר ראיתם? תמונות מהעולם
תופעה של בוצה המכונה ריר הים

המדינה הראשונה: אל סלבדור עשויה להיות המדינה הראשונה שמשתמשת בביטקוין כמטבע חוקי. אימוץ המטבע יועיל ליותר ממיליון משפחות עניות, צייץ נשיא אל סלבדור.

חסימה: צו ממשלתי בניגריה מגביל את טוויטר. בתגובה לכך שענקית המדיה החברתית מחקה ציוץ מחשבונו של הנשיא ניגריה בטענה שזה מפר את החוקים שלה הודיעה הממשלה על חסימת פעילותה של טוויטר במדינה, החסימה תוסר רק לאחר שטוויטר תתנצל ותתחייב שלא לחזור על כך, נאמר בהודעה.

סרי לנקה: 14 הרוגים בשיטפונות. בשיטפונות ומפולות בוץ כתוצאה מהגשמים העזים נהרגו 14 איש ושבעה נעדרים, יותר מ -5,000 אזרחים איבדו את בתיהם. ארבעה בני משפחה אחת נהרגו כאשר הר בוץ התמוטט על הבית הרעוע בו התגוררו. שדות אורז וכבישים הוצפו וחסמו את התנועה. יותר מ10 מחוזות באי הממוקם באוקיאנוס ההודי ספגו גשמים כבדים מאז יום חמישי האחרון, כולל הבירה קולומבו ופרברים רבים הוצפו. חיל הים של סרי לנקה הודיע ​​כי העמיד 33 צוותים לאזורים מוצפים, שעד כה חילצו 66 אנשים שנקלעו לשיטפונות.

את החתול המהיר בעולם כבר ראיתם? תמונות מהעולם
שכונה מוצפת בסרי לנקה

במפרץ תאילנד חוקרים משיבים לטבע כרישי במבוק צעירים. אוכלוסיית הכרישים הקטנים הצטמצמה מאד בשנים האחרונות בגלל הפופולריות שלהם בקרב דייגים בתאילנד. החוקרים גידלו  עשרות כרישי במבוק צעירים באקווריומים ושחררו אותם לים הפתוח בחודשים האחרונים בתקווה להסיר את המינים מהרשימה האדומה “קרוב לאיום” של האיחוד הבינלאומי לשימור הטבע.

“אנו צוללים אל בסיס הים כדי לשחרר את הדגים באזור בטוח, כך שיש להם סיכוי טוב יותר לשרוד, במקום לשחרר אותם על פני המים כמו רוב בעלי החיים האחרים”, אמרו פקיד הדייג לרויטרס. “אם נשחרר אותם על פני המים, יש יותר סיכוי שהם יאכלו על ידי דגים גדולים יותר או ילכדו במלכודות. כרישי הבמבוק החומים הם אחד הטורפים הימיים הקטנים ביותר, הגדלים לאורך של כ4 מטר. הם אינם מאיימים על בני אדם. הם יוצאים לטרף בעיקר בלילה ומשתמשים בשיניהם הקטנות כדי לתפוס או לרסק טרף. החוקרים מקווים שהכרישים המשוחררים יתמקמו בביתם החדש, שם הם יוגנו על ידי שונית מעשה ידי אדם ובתקווה שיתרבו.

את החתול המהיר בעולם כבר ראיתם? תמונות מהעולם
כרישי הבמבוק משוחררים בעומק המפרץ 

בורקינה פאסו: לפחות 160 הרוגים בפיגוע בכפר. בהתקפה של קיצונים איסלאמים על הכפר בצפון המדינה נשרפו בתים רבים. לאחר ההתקפה נספרו בכפר 160 הרוגים בפיגוע הגדול ביותר במדינה בשנה האחרונה. המדינה נמצאת במשבר ביטחוני עמוק כמו רבים משכנותיה, כאשר קבוצות חמושות מבצעות פשיטות וחטיפות ברחבי המדינה באין מפריע.

את החתול המהיר בעולם כבר ראיתם? תמונות מהעולם
בורקינה פאסו. הצבא מתקשה להגן על הכפרים 

יש מי שדווקא נהנה מסופת הוריקן: חוקרים בארה”ב טוענים כי ‘כרישי הנמר’ אינם ניזוקים בסופות הוריקן, גם כאשר עין הסערה פגעה בבית הגידול שלהם. בניגוד לשאר הדגים וגם זני כרישים אחרים הנמלטים לאיזורים מוגנים עם התרחשות הסופה. כרישי הנמר נותרים להשתעשע בסערה ונהנים ממזון רב בשובל המוות שמותירה הסערה אחריה אלפי דגים מתים.

את החתול המהיר בעולם כבר ראיתם? תמונות מהעולם
משתעשע בהוריקן. כריש נמר 

החתול המהיר בעולם, ה’ציטה’. חוזר להודו. לאחר כ50 שנה בהם נכחדה לגמרי אוכלוסיית הצ’יטות, כעת, אם הכל ילך כשורה, שמונה צ’יטות יסיימו את המסע של 8,405 ק”מ מדרום אפריקה לביתם החדש בפארק לאומי בהודו. “סוף סוף יש לנו את המשאבים ואת בית הגידול לגדל את החתול מחדש”, אומר דיקן המכון לחיות הבר בהודו, ואחד המומחים העומד בראש התוכנית. זו הפעם הראשונה בעולם, לדבריו, כאשר טורף גדול מועבר מיבשת אחת לשנייה לצורך שימור. הרוב הגדול של 7,000 הצ’יטות בעולם נמצאים כיום בדרום אפריקה, נמיביה ובוצואנה. על פי הדיווחים, החתול בסכנת הכחדה נראה לאחרונה בהודו בשנים 1967-68.

את החתול המהיר בעולם כבר ראיתם? תמונות מהעולם
החתול המהיר בעולם
הנצפים ביותר
צילום: עיתון הדרך

הגר”ש כהן: מי שישתף פעולה עם הממשלה לא יראה ברכה

IMG-20210615-WA0010

אשת מקצוע בישרה לכלה: החתן נהרג בתאונה קשה

20210613_220243

צפו: תמונות, סרטונים, נאומים ולחיצות ידיים

1 תגובה
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

סיכום היממה שחלפה בקצרה • מבזקים

שקד תעלה את חוק האזרחות, באופוזיציה יתנגדו

בשורה לתיירים: ‘פרימרק’ פתחה סניף בפראג

הקשיים של בנט: אביר קארה מסרב להתפטר, מתקשה במינוי מקורבים

התפתחות משמעותית בחקירת הרצח בלוד

הגאון רבי יעקב רבינוביץ-תאומים זצ”ל, ר”מ בישיבת ‘קול תורה’ בירושלים