הקצין הבכיר ששוחח עם בנט ולא דיווח

סערה בצה”ל: מפקד עוצבת האש, תת־אלוף עופר וינטר, שוחח בימים האחרונים עם ראש הממשלה המיועד, ח”כ נפתלי בנט – אך בניגוד לפקודות, לא דיווח על השיחה למפקדיו

מפקד עוצבת האש, תת־אלוף עופר וינטר, שוחח בימים האחרונים עם ראש הממשלה המיועד, ח”כ נפתלי בנט – אך בניגוד לפקודות, לא דיווח על השיחה למפקדיו.

צמרת הצבא התוודעה לדבר השיחה רק בעקבות פניית העיתון “ישראל היום” ולאחר בירור פיקודי ראשוני שנערך, הוחלט כי מפקד פיקוד המרכז, אלוף תמיר ידעי, יקיים בירור מעמיק בנושא.

צה”ל אוסר קשר בין קצינים לבין נבחרי ציבור. אין זה סוד כי בנט ווינטר הם חברים. “אך וינטר לא פעל כמצופה ממנו כשלא דיווח על השיחה עם בנט למפקדיו”, נאמר.

בנט ותא”ל עופר וינטר חברים כבר עשרות שנים, מאז שירתו יחד כלוחמים בסיירת מטכ”ל, ואחר כך שובצו יחד כקצינים צעירים לשם סיוע בהקמת יחידת “מגלן”.

בהמשך דרכו הצבאית פיקד וינטר על יחידת דובדבן, ולאחר מכן על חטיבת גבעתי שאותה הוביל במבצע צוק איתן ברצועה.

תחת פיקודו התרחש גם האירוע המצער שבו נחטפה גופתו של סגן הדר גולדין ז”ל, ובעקבותיו האירועים שכונו “יום שישי השחור” – שורה של פעולות אגרסיביות של צה”ל ברפיח שנועדו לאתר את גופתו של גולדין.

וינטר נחשב למפקד מוכשר מאוד, אך לא פעם זכה לכותרות לא מחמיאות. כך למשל, עורר ביקורת לאחר שפרסם “דף מפקד” שכתב לחייליו ובו התייחס למבצע במונחי מלחמת קודש דתית. בהמשך התברר כי במהלך המבצע שוחח עם חברו משכבר הימים בנט, אז שר בקבינט, והשיחה הרתיחה את מפקדיו.

הנצפים ביותר
צילום: עיתון הדרך

הגר”ש כהן: מי שישתף פעולה עם הממשלה לא יראה ברכה

IMG-20210615-WA0010

אשת מקצוע בישרה לכלה: החתן נהרג בתאונה קשה

20210613_220243

צפו: תמונות, סרטונים, נאומים ולחיצות ידיים

3 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

סיכום היממה שחלפה בקצרה • מבזקים

שקד תעלה את חוק האזרחות, באופוזיציה יתנגדו

בשורה לתיירים: ‘פרימרק’ פתחה סניף בפראג

הקשיים של בנט: אביר קארה מסרב להתפטר, מתקשה במינוי מקורבים

התפתחות משמעותית בחקירת הרצח בלוד

הגאון רבי יעקב רבינוביץ-תאומים זצ”ל, ר”מ בישיבת ‘קול תורה’ בירושלים