תא"ל עופר וינטר // צילום: מרים אלסטר / Flash90

בעקבות הפרסום: תא”ל וינטר ננזף על ידי הרמטכ”ל כי שוחח עם בנט

כפי שנחשף הבוקר ב’ישראל היום’, מפקד עוצבת האש שוחח בימים האחרונים עם יו”ר ימינה, אך לא דיווח כנדרש בנהלים. הוא זומן לשיחה אצל הרמטכ”ל כוכבי, וקיבל נזיפה פיקודית

תא”ל עופר וינטר, ששוחח עם ח”כ נפתלי בנט ולא דיווח על כך כפי שמורות הפקודות, וקיבל נזיפה פיקודית.

מפקד פיקוד המרכז, האלוף תמיר ידעי, הציג היום (רביעי) לרמטכ”ל אביב כוכבי תחקיר בנוגע לשיחה שקיימו השניים. הרמטכ”ל זימן את וינטר לבירור, והחליט על העונש הפיקודי, בשל האיסור על קשר ישיר בין המשרתים בצבא לנבחרי ציבור.

כאמור, אתמול נחשף כי מפקד עוצבת האש שוחח בימים האחרונים עם ראש הממשלה המיועד, אך בניגוד לפקודות, לא דיווח על השיחה למפקדיו.

צמרת הצבא התוודעה לדבר השיחה רק בעקבות פניית “ישראל היום” אתמול בשעות הצהריים, ולאחר בירור פיקודי ראשוני שנערך, הוחלט כאמור כי מפקד פיקוד המרכז, אלוף תמיר ידעי, יקיים בירור מעמיק בנושא.

צה”ל אוסר קשר בין קצינים לבין נבחרי ציבור. אין זה סוד כי בנט ווינטר הם חברים. אך וינטר לא פעל כמצופה ממנו כשלא דיווח על השיחה עם בנט למפקדיו.

כאמור, בנט ותא”ל עופר וינטר חברים כבר עשרות שנים, מאז שירתו יחד כלוחמים בסיירת מטכ”ל, ואחר כך שובצו יחד כקצינים צעירים לשם סיוע בהקמת יחידת “מגלן”. בהמשך דרכו הצבאית פיקד וינטר על יחידת דובדבן, ולאחר מכן על חטיבת גבעתי שאותה הוביל במבצע צוק איתן ברצועה. תחת פיקודו התרחש גם האירוע המצער שבו נחטפה גופתו של סגן הדר גולדין ז”ל, ובעקבותיו האירועים שכונו “יום שישי השחור” – שורה של פעולות אגרסיביות של צה”ל ברפיח שנועדו לאתר את גופתו של גולדין.

וינטר נחשב למפקד מוכשר מאוד, אך לא פעם זכה לכותרות לא מחמיאות. כך למשל, עורר ביקורת לאחר שפרסם “דף מפקד” שכתב לחייליו ובו התייחס למבצע במונחי מלחמת קודש דתית. בהמשך התברר כי במהלך המבצע שוחח עם חברו משכבר הימים בנט, אז שר בקבינט, והשיחה הרתיחה את מפקדיו.

וינטר הפך לגיבור מגזר הכיפות הסרוגות, ולמרות לחצים מצד נתניהו וליברמן, הרמטכ”ל הקודם, גדי איזנקוט, לא קידם אותו לתפקיד מפקד אוגדה. הפשרה היתה מינויו למזכיר הצבאי של שר הביטחון, בתחילה של ליברמן ובהמשך של בנט, לתקופה קצרה. הרמטכ”ל כוכבי הפך את ההחלטה ומינה אותו למפקד אוגדה  מובחרת, ובאופן חריג פרסם נתניהו ברכה אישית לרגל מינויו.

מדובר צה”ל נמסר אתמול בתגובה: “צה”ל אוסר קשר בין משרתים לבין נבחרי ציבור. לאור כך, מפקד פיקוד המרכז מקיים בירור מעמיק בנושא”.

הנצפים ביותר
צילום: עיתון הדרך

הגר”ש כהן: מי שישתף פעולה עם הממשלה לא יראה ברכה

IMG-20210615-WA0010

אשת מקצוע בישרה לכלה: החתן נהרג בתאונה קשה

20210613_220243

צפו: תמונות, סרטונים, נאומים ולחיצות ידיים

7 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

סיכום היממה שחלפה בקצרה • מבזקים

שקד תעלה את חוק האזרחות, באופוזיציה יתנגדו

בשורה לתיירים: ‘פרימרק’ פתחה סניף בפראג

הקשיים של בנט: אביר קארה מסרב להתפטר, מתקשה במינוי מקורבים

התפתחות משמעותית בחקירת הרצח בלוד

הגאון רבי יעקב רבינוביץ-תאומים זצ”ל, ר”מ בישיבת ‘קול תורה’ בירושלים