חיילי צה"ל בפעילות. אילוסטרציה // צילום: פלאש 90

תחקיר אירועי הלילה – הכוח הישראלי נחשף – שוטרים פלסטינים פתחו באש

מפרטי התחקיר עולה כי כוח ימ”מ מסוערב פעל במחנה הפליטים בג’נין במטרה לעצור פעילי ג’יהאד אסלאמי שהיו מעורבים בפיגוע ירי לעבר חיילים בשבועות האחרונים. במהלך המעצר נהרג אחד המחבלים, ואילו השני נפצע ונעצר. כשהכניסו אותו לרכב, התפתח קרב יריות עם פעילי הטרור, והכוח הפך לגלוי

תחקיר ראשוני צה”ל על התקרית הלילה (בין רביעי לחמישי) שבה נהרגו 3 פלסטינים בג’נין נמשך, ומפרטים ראשוניים עולה כי השוטרים הפלסטינים ידעו שירו לעבר כוח מסתערבים. בתיעוד מהאירוע ניתן לשמוע צעקות “כוח ישראלי, כוח ישראלי” ומבקש מהם לחדול בירי – הפרטים הובאו ב-N12.

מפרטי התחקיר עולה כי כוח ימ”מ מסוערב פעל במחנה הפליטים בג’נין במטרה לעצור פעילי ג’יהאד אסלאמי שהיו מעורבים בפיגוע ירי לעבר חיילים בשבועות האחרונים. במהלך המעצר נהרג אחד המחבלים, ואילו השני נפצע ונעצר. כשהכניסו אותו לרכב, התפתח קרב יריות עם פעילי הטרור, והכוח הפך לגלוי.


למשמע היריות, יצאו מתחנת משטרה סמוכה אנשי ביטחון פלסטינים. בסרטונים מהאירוע שהופצו ברשתות החברתיות ניתן לשמוע צעקות “זה כוח ישראלי” בערבית, יריות מכיוון הביטחון הפלסטיני – ואז לוחמי הימ”מ משיבים אש והורגים אותם.

משרד הבריאות הפלסטיני פרסם את שמותיהם של שניים מההרוגים – אדהם יאסר תאופיק עליווי, בן 23, ותייסיר מחמוד עותמאן עיסא, בן 33. עוד דווח כי מספר אנשי מנגנוני ביטחון פלסטינים נוספים נעצרו וכי צה”ל עזב את העיר.

בהודעת המודיעין הצבאי של הפלסטינים נכתב כי השניים הם “שהידים שנהרגו כתוצאה מהתנגשות עם כוח מיוחד של ישראל על אדמת ג’נין”. עוד נכתב כי “שני הצעירים נהרגו בהתנגשות חמושה עם אנשי היחידה המיוחדת של צבא הכיבוש”.

הנצפים ביותר
תקיעת שופר צילום נתי שוחט / פלאש 90

בשישי הקרוב: להתענות ולא לצאת מהבית שלא לצורך

צילום: עיתון הדרך

הגר”ש כהן: מי שישתף פעולה עם הממשלה לא יראה ברכה

IMG-20210615-WA0010

אשת מקצוע בישרה לכלה: החתן נהרג בתאונה קשה

5 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

בתגובה לבלוני התבערה: צה”ל תקף בצפון הרצועה

החדשות בקצרה: סיכומו של יום חמישי

מיהו משה גפני? האיש הכי קרוב אליו מדבר

ידון באתגרים הביטחוניים: הרמטכ”ל ימריא לביקור בארה”ב

ישראל לחמאס: אם הפרחת הבלונים לא תיפסק – נצא לסבב נוסף

התרומה היחודית והמשמעותית של המתנדבים החרדים למשטרת ישראל