כבאי נלחם להשיג שליטה על האש | צילום: Tomer Neuberg/Flash90

הושגה שליטה על השריפה באזור ביתר עילית: חשש מהתלקחות חוזרת

בדקות האחרונות הושגה שליטה מלאה על מוקדי השריפה שפרצה בסמוך לצור הדסה והתקרבה לכיוון ביתר עילית והדר ביתר, מטוסי כיבוי אש עמלו ליצור חיץ בין היער לקו הבתים הראשון, בעקבות השריפה הוכרז ביו”ש “מכת אש”. צוותים מכלל רחבי המחוז הוזנקו לשריפה. כביש 375 בין צור הדסה לביתר עלית שהיה חסום לתנועה במשך שעות ארוכות נפתח לתנועה מחדש, בכב”ה חוששים מהתלקחות נוספת עם רדת החשיכה

שריפה שפרצה בסמוך לצור הדסה מתקרבת במהירות לכיוון ביתר עילית והדר ביתר, 8 מטוסי כיבוי אש עמלים ליצור חיץ בין היער לקו הבתים הראשון האש ממשיכה להתפשט בחסות הרוחות. בעקבות כך הופעלה מכת אש של מחוז יו”ש. צוותים מכלל רחבי המחוז הוזנקו לשריפה. כמו כן יחידות המתנדבים התבקשו לתת מענה גם הם.

16:10: כבאות והצלה מעדכנים: השריפה נמצאת כעת בפאתי תחנת הדלק ואזור התעשיה, המתחם נסגר ופונה מאזרחים עקב חשש לחייהם. לוחמי האש ממשיכים בביצוע פעולות כיבוי, כמו כן פעולת המטוסים נמשכת. סגן טפסר תמיר ארז מפקד תחנה אזורית יהודה מבצע כעת הערכת מצב להמשך הלחימה באש. כמו כן עקב השריפה נחסם ציר 375 בין צור הדסה לעיר ביתר עלית.

18:49: הודעת כבאות והצלה: לוחמי אש מתחנה אזורית יהודה בסיוע מחוזי, וכן סיוע חוצה מחוזות מירושלים ודרום עדיין פועלים בשריפה.

סגן טפסר תמיר ארז מפקד תחנה אזורית יהודה: “אנחנו בהכלה של האירוע, אולם טרם הוכרזה שליטה. הדבר נובע מכיוון שיש עוד כמה מוקדי שריפה פעילים וכל שינוי במשטר הרוחות יכול לגרום לשריפה להתחדש. מטוסי הכיבוי תחמו את אזור השריפה ולוחמי האש פועלים כל מנת לכבות את כל מוקדי הבעירה.

בתחילת האירוע בעקבות ההבנה כי אנו לקראת שריפה גדולה ומשמעותית הופעלה פקודת “מכת אש” בה הוזנקו כל הכוחות מהתחנה האזורית וכן מרחבי המחוז וסיוע ממחוזות שכנים, דבר זה תרם רבות לבלימת השריפה ולכך שהיא לא התקדמה אל עבר העיר ביתר עלית ושכונת הדר ביתר.

כמו כן שיתוף הפעולה בין תחנת עציון של משטרת ישראל וחטמ”ר עציון סייע רבות בפיקוד ושליטה על אירוע השריפה.” נפתחה חקירה לבדיקת נסיבות פרוץ השריפה.

(צילום: דוברות כב”ה / רשתות חברתיות)

video
הושגה שליטה על השריפה באזור ביתר עילית: חשש מהתלקחות חוזרת

סגן טפסר תמיר ארז מפקד תחנה אזורית יהודה בדו”ח מצב

המשטרה החלה בפינוי אזורי הסכנה

הנצפים ביותר
תקיעת שופר צילום נתי שוחט / פלאש 90

בשישי הקרוב: להתענות ולא לצאת מהבית שלא לצורך

צילום: עיתון הדרך

הגר”ש כהן: מי שישתף פעולה עם הממשלה לא יראה ברכה

IMG-20210615-WA0010

אשת מקצוע בישרה לכלה: החתן נהרג בתאונה קשה

12 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

בתגובה לבלוני התבערה: צה”ל תקף בצפון הרצועה

החדשות בקצרה: סיכומו של יום חמישי

מיהו משה גפני? האיש הכי קרוב אליו מדבר

ידון באתגרים הביטחוניים: הרמטכ”ל ימריא לביקור בארה”ב

ישראל לחמאס: אם הפרחת הבלונים לא תיפסק – נצא לסבב נוסף

התרומה היחודית והמשמעותית של המתנדבים החרדים למשטרת ישראל