גרפיטי של צלב קרס. מונת ארכיון | צילום: רוב גווארינו

האנטישמיות באירופה

זעזוע בגרמניה: צלב קרס נחרט על ארון הקודש בשדה”ת

חשמלאי שעסק בעבודות תחזוקה בשדה התעופה הבינלאומי השני בגודלו באירופה ‘ריין מיין’ בפרנקפורט נדהם לגלות צלב קרס שנחרט על ארון הקודש בבית הכנסת בשדה הסגור מזה כשנה עקב מגיפת הקורונה. למקום הוזעקו שוטרי משטרת הגבולות וצוותי מז”פ שלקחו ממצאים.

אמש עדכן מנהל שדה התעופה קריסיאן מייאר את רבה של פרנקפורט הרב אביחי אפל יו”ר רבני גרמניה וסגן יו”ר הועדה המתמדת של ‘ועידת רבני אירופה’ על הגילוי. הרבנות הראשית פרנקפורט בשיתוף מלא עם הנהלת רשות שדות התעופה הקימו ומתחזקים שלושה בתי כנסת בשדה התעופה ופועלים יחד בהתמדה למען התאמת השדה לצורך הנוסע היהודי ודואגים גם לאוכל כשר.

היום (חמישי) הזמינה הנהלת הרשות את הרב אפל כדי לעמוד מקרוב אחר המעשה ולתת הנחיות מתאימות. ‘הזעזוע הוא של כולנו. הנהלת הרשות והמשטרה מייחסים לעניין בחומרה רבה שכן, עפ”י הערכתם, ככל הנראה, מדובר בעובדי תחזוקה בשדה. הם מנהלים מצוד נרחב באמצעות מצלמות האבטחה – רק חיזוק הקהילות היהודיות ומלחמה עיקשת ונחושה בהסברה ובמעש תמנע מעשים נפשעים כאלה בעתיד’.

זעזוע בגרמניה: צלב קרס נחרט על ארון הקודש בשדה"ת
ארון הקודש שחולל

נשיא הועידה הרב פנחס גולדשמידט אמר כי ‘לאנטישמיים אין צורך בסיבות לביצוע מעשים נפשעים ובכל זאת הם מוצאים בכל אירוע ‘מוטציה’ חדשה לנגיף האנטישמיות. קודם היה זה ב’זכות’ נגיף הקורונה שמופץ על ידי היהודים. אחר כך בעקבות מבצע ‘שומר החומות’ ומחרתיים בגלל שחובשים כובע ובעוד שבועיים בגלל שלא חובשים כובע. ממשלות אירופה אמנם נוקטים במעשים וכמובן בדיבורים, אולם אין זה מספיק ועליהם להילחם בזה בנחישות רבה יותר כי הפגיעה היא בראש וראשונה באירופה’.

בשבוע הבא ישתתף הרב גולדשמידט בדיון עם חברי הפרלמנט האירופי ובהם; יו”ר הוועדה המיוחדת לטרור בוועדה לבקרת תקציבים גב’ מוניקה הוהלמייר. מר יונתן ארפי, סגן נשיא המועצה המרכזית היהודית בצרפת ומנכ”ל המכון ישראלי לניטור שלום וסובלנות תרבותית בחינוך הבית ספרי מר מרקוס שיף, על דרכי ההתמודדות עם ההסתה ממניעים דתיים בספרי הלימוד הפלסטיניים ואוזלת היד בפרסום הדברים במחקר שערך האיחוד האירופי.

ובתוך כך, הקהילות היהודיות בהולנד פתחו השבוע במסע פרסום בשלטי חוצות נגד האנטישמיות: יחד אנחנו חזקים!. חבר הועדה המתמדת ומזכיר הרבנות הראשית באמסטרדם הרב שמואל כץ אמר כי ‘האנטישמיות גואה גם בהולנד. אנו רואים יותר ויותר הפחדות של יהודים ברחוב, בבתי ספר ובסביבתם, ואנו מדווחים על איומים והצהרות אנטישמיות באמצעות מדיה חברתית ובמהלך הפגנות – יש חשיבות עליונה לכך שאנחנו, כקהילה יהודית, נזעק את הזעקה הזו בפני האזרחים קובעי מדיניות ומובילי דעת קהל שאינם משלימים עם האנטישמיות הזו’.

הנצפים ביותר
הראשון לציון רבי יצחק יוסף  צילום: דוד כהן/פלאש90

איים על הראשון לציון הגר”י יוסף ונעצר

דרעי בישיבת הסיעה השבוע צילום: יונתן סינדל/פלאש 90

מנדלבליט בדרך ל’דיל מקל’ עם דרעי

אדם רוכב על אופניו צילום: יוסי זמיר/פלאש90

בדרך להביא את הרך הנולד מבית החולים האבא נפצע קשה

8 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

גורם ישראלי בכיר: פעולת טרור של איראן נגדינו

סיכומו של שישי: החדשות בקצרה

פרשת עקב עם הרב ישראל דרעי

בת 8 במצב בינוני לאחר שנפגעה מרכב בנתיבות

שריפה ליד קבר רבי מאיר בעל הנס בטבריה

המאוול השבועי עם הפייטן ר’ יחזקאל מזרחי | מקאם חוזאם • צפו

נקבע מותה של בת ה-4 שטבעה בבריכה בתחילת השבוע

הארונות מאסון המטוס יובאו לקבורה לפני שבת

נתניהו התחסן ותקף את שרת החינוך

מה גרם לזוג הזה לאגור כמויות אדירות של אשפה?

בזכות מנהרה נדירה: כפר מבודד הפך ליעד תיירותי שוקק

ח”כ ארבל קורא לבחון את התנהלות מפלגת העבודה