איתמר בן גביר מניף דגל ישראל | צילום: Yonatan Sindel/FLASH90

איתמר בן גביר בשער שכם: “ההחלטה לאסור את כניסתי זו כניעה לטרור”

יו”ר עוצמה יהודית, חבר הכנסת איתמר בן גביר, הגיע למחות אחר הצהריים היום (חמישי) ליד שער שכם שבכניסה לעיר העתיקה בירושלים, אחרי שבג”ץ דחה את עתירתו נגד החלטת מפכ”ל המשטרה, שלא לאפשר לו לצעוד עם דגל ישראל משער שכם אל הכותל המערבי. הוא התקבל בקריאות עוינות מצד צעירים ערבים שהיו במקום. המשטרה עצרה שלושה אנשים שהפרו את הסדר

יו”ר עוצמה יהודית ח”כ איתמר בן גביר הגיע אחר הצהריים (חמישי) לשער שכם, לאחר שנאסר עליו לצעוד עם דגלי ישראל בעיר העתיקה. בן גביר המלווה במאבטחים תקף את מפכ”ל המשטרה קובי שבתאי שאסר לקיים את מצעד הדגלים: “חבר כנסת לא יכול לצעוד בעיר העתיקה? זו כניעה לטרור. הייתי מצפה שנתניהו יפגין משילות. יש הידרדרות בשלטון הדמוקרטי בישראל”.

בן גביר אמר בהצהרה לכלי התקשורת: “המשטרה יכולה לקפל את המתפרעים תוך שתי דקות, מי הם? אם יש מתפרעים תעצרו אותם”, אמר בן גביר לכאן חדשות במקום. “המפכ”ל מתקפל בפני זה? מה השלב הבא? אני אנשום – זה גם איום? יש איומים על החיים שלי”. בן גביר תקף גם את ראש הממשלה שלא החליט לאפשר את צעדת הדגלים שהייתה אמורה להתקיים היום ואמר: “הייתי מצפה שנתניהו יפגין משילות. יש הידרדרות בשלטון הדמוקרטי בישראל”. לדבריו, לא יעלה על הדעת שלא יוכל לצעוד במרחק מאה מטרים מתוואי הרכבת הקלה בירושלים בעוד חברי כנסת מהשמאל מורשים לבקר בכל מקום שירצו.

כמה צעירים ערבים צעקו “אללה אכבר” לעברו של ח”כ בן גביר שהניף דגל ישראל בשער שכם. עשרות הערבים הפגינו בסמוך, שלושה מהם נעצרו על ידי המשטרה לאחר שהפרו את הסדר. בן גביר נשמע להנחיות המשטרה ולא הגיע עם מאות פעילים למקום, אך הוא השמיע מחאה חריפה נגד מפכ”ל המשטרה ”שנכשל בלוד ורמלה והיום הוא שולל מחברי כנסת את זכות החסינות הנתונה להם ומונע הנפת דגל ישראל 100 מטר מהרכבת הקלה”.

הנצפים ביותר
תקיעת שופר צילום נתי שוחט / פלאש 90

בשישי הקרוב: להתענות ולא לצאת מהבית שלא לצורך

צילום: עיתון הדרך

הגר”ש כהן: מי שישתף פעולה עם הממשלה לא יראה ברכה

IMG-20210615-WA0010

אשת מקצוע בישרה לכלה: החתן נהרג בתאונה קשה

8 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

בתגובה לבלוני התבערה: צה”ל תקף בצפון הרצועה

החדשות בקצרה: סיכומו של יום חמישי

מיהו משה גפני? האיש הכי קרוב אליו מדבר

ידון באתגרים הביטחוניים: הרמטכ”ל ימריא לביקור בארה”ב

ישראל לחמאס: אם הפרחת הבלונים לא תיפסק – נצא לסבב נוסף

התרומה היחודית והמשמעותית של המתנדבים החרדים למשטרת ישראל