תנופת הבנייה בבית שמש |צילום: פלאש 90

בית שמש מתרחבת אך נשארת מאחור: האם יש פתרון לבעיות הקליטה בעיר?

בית שמש נחשבת לעיר המתפתחת בישראל עם כמות אדירה של תושבים חדשים מידי שנה, אלא שאליה וקוץ בה, ככל שהמספר גדל כך בעיות הקליטה גדלות והטיפול לא נראה קרוב לעין, אחד התושבים מספר כי בשביל לענות לטלפון הוא צריך לרדת לרחוב כמו לפני 40 שנה כשעמד בתור לטלפון הציבורי, האם היוזמה החדשה של תושבי בית שמש תפטור אחת ולתמיד את בעיות הקליטה?

העיר בית שמש מונה כיום כ-150 אלף תושבים ונמצאת בתנופת פיתוח משמעותית וצפויה להתרחב בשנים הבאות ביותר מפי שניים, על פי תוכנית המתאר הכוללנית של בית שמש, קובעת יעד התפתחות של 360 אלף תושבים אלא שנראה שהיא נשארת הרחק מאחור, כבר כמה שנים מתלוננים תושבי העיר על חוסר קליטה בשכונות העיר הן ברחוב והן בבתים. מבדיקה שערכנו מתברר כי כמות האנטנות הסלולריות עומד על שלושים בלבד, לשם ההשוואה, בתל אביב גרים כ-450,000 כמות האנטנות היא מעל ל-200.

בשיחה עם אחד התושבים הוא מספר לנו כי הקליטה בעיר פשוט נוראית. תושבי העיר התרגלו לכך שאין קליטה לא בבית, ולא ברחוב. תושב בית שמש ממוצע, התרגל לא לקבל שיחות והודעות חשובות. לרוב על מנת להוציא שיחת טלפון או לשלוח הודעה, הוא צריך לעמוד במקום מאוד מסוים בבית ולרוב גם ברחוב. כבר כמה פעמים יצא לי או לשכניי לרדת למטה לרחוב בכדי לדבר בפלאפון, ממש כמו בשנות השמנים כאשר עמדנו בתור לתפוס שיחה בטלפון ציבורי.

מעבר לחוסר הנוחות, והמחיר שתושבי העיר נאלצים לשלם בלית ברירה על קו בזק, מדובר בסכנה של ממש, על פי המשרד להגנת הסביבה, ככל שיש יותר אנטנות רמת הקליטה שנצרכת מכל אנטנה פוחתת. או במילים אחרות, ככל שיש יותר אנטנות, רמת הקליטה המזיקה פוחתת. התושבים איתם שוחחנו מספרים כי נציגי העירייה מתעלמים מבקשות התושבים החוזרות ונשנות.

בעקבות כך, התאגדו בימים האחרונים מספר תושבים והם בוחנים מספר דרכים כדי לשים סוף לעניין המורכב. קודם כל מבקשים המארגנים לדרוש מהעירייה לפעול בנושא מיידית, הנציגים לא יוכלו להתעלם. שנית, אומרים המארגנים: אם למרות הכל הנציגים יתעלמו, נוכל לפנות ישירות לחברות הסלולר, לקיים איתם משא ומתן על מנת שיתקינו עוד אנטנות וידאגו לקליטה מספקת, ובתמורה אנחנו – התושבים נתנייד לאותה חברה.

עד כה הצטרפו לדרישה מאות מתושבי העיר המעוניינים לשנות את המצב הגרוע של הקליטה הסלולרית בעיר, וכששוחחנו עם התושבים על בעיות הקליטה ביקשו מאיתנו לצרף את לינק לעצומה של תושבי בית שמש בתקווה להועיל לפתרון, התושבים הפנו אותנו אל מארגני ה’עצומה’ שהודו לנו על העזרה וביקשו להדגיש כי ככל שיצטרפו יותר ויותר תושבים לעצומה כך תתרחבנה אפשרויות הפעולה

תושבי בית שמש? הצטרפו > כאן < לעצומה או לפנות למייל atzumatbeitshemesh@gmail.com

כשפנינו לעירייה על מנת לקבל תגובה קיבלנו את התשובה המתחמקת הבאה: “שאלת הקליטה הסלולרית היא למול משרד התקשורת. בביקור האחרון של השר בעיר ראש העיר העלתה בפניו את הסוגיה והשר דאז הנדל הבטיח לקדם את הנושא. נקווה שעבודת הממשלה תוסדר בקרוב וניתן יהיה לשוב ולקיים פגישות עבודה ולקדם נושאים אלו”.

הנצפים ביותר
תקיעת שופר צילום נתי שוחט / פלאש 90

בשישי הקרוב: להתענות ולא לצאת מהבית שלא לצורך

צילום: עיתון הדרך

הגר”ש כהן: מי שישתף פעולה עם הממשלה לא יראה ברכה

IMG-20210615-WA0010

אשת מקצוע בישרה לכלה: החתן נהרג בתאונה קשה

2 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

בתגובה לבלוני התבערה: צה”ל תקף בצפון הרצועה • צפו:

החדשות בקצרה: סיכומו של יום חמישי

מיהו משה גפני? האיש הכי קרוב אליו מדבר

ידון באתגרים הביטחוניים: הרמטכ”ל ימריא לביקור בארה”ב

ישראל לחמאס: אם הפרחת הבלונים לא תיפסק – נצא לסבב נוסף

התרומה היחודית והמשמעותית של המתנדבים החרדים למשטרת ישראל