נחשף: מנהרת חמאס בבית ספר של אונר”א בעזה

המנהרה נחפרה כ-7 מטרים מתחת למגרש של בית הספר, שבו מתקיימות בשגרה פעילויות ספורט ופנאי של ילדים. באונר”א הודיעו כי הם מגנים כל חפירה של מנהרות מתחת למתקנים שלהם, ופנו לממשל חמאס ברצועה כדי לקבל הבהרות

נחשפה מנהרה שחפר חמאס מתחת לבית ספר יסודי של סוכנות האו”ם אונר”א, בשכונת זייתון בעיר עזה. כך פורסם הערב ב’כאן חדשות’. בתיעוד נראה פתח המנהרה, שנמצא כמה מטרים מתחת למגרש של בית הספר, שבו מתקיימות בשגרה פעילויות ספורט, פנאי ומסדרי בוקר של ילדים.

המנהרה נחשפה לאחר שחור נפער בחצר בית הספר כתוצאה מפגיעת טיל, או רסיס טיל, במסגרת תקיפה של צה”ל, ככל הנראה בשבוע הראשון של מבצע “שומר החומות”. פיר המנהרה נמצא כ-7 מטרים מתחת לחצר בית הספר.

צוותים של אונר”א גילו את פיר המנהרה לפני עשרה ימים, כלומר גם עשרה ימים מתום הלחימה בעזה, ובימים האחרונים פרסמה הסוכנות ביוזמתה הודעה רשמית על גילוי הפיר, בלי התמונות שמתפרסמות הערב. בהודעה נמסר מאונר”א שהיא איתרה מה שנראה כפיר של “מנהרה אפשרית”, והיא מגנה בכל לשון חפירה של מנהרות מתחת למתקנים שלה בעזה. חוקרים של האו”ם תיחמו את הזירה, ובאונר”א פנו לממשל חמאס ברצועה ודורשים הבהרות. 

בישראל לא אהבו את “המשחק הכפול” של קטר במבצע “שומר החומות”, ובין השאר העבירו לקטרים מחאה על הסיקור המוטה של המבצע בערוץ אל-ג’זירה, שהיה אוהד כלפי חמאס. חמאס גם העניק לפני כמה ימים אות הוקרה לאל-ג’זירה בעזה על סיקור המבצע.

בד בבד, נמשכים בישראל הדיונים לגבי מה לעשות עם הכסף הקטרי, שחמאס התרגל לקבל מדי חודש, וטרם נכנס לרצועה ביוני. הארגון העזתי מאוד רוצה להשאיר את הקטרים בתמונה, כשמנגד ישראל רוצה לצמצם את התפקיד הקטרי, ורואה במבצע “שומר החומות” הזדמנות לעשות זאת. השאלה היא אם יימצא מנגנון חלופי.

הרשות הפלסטינית הציעה לישראל להחליף אותה, כך שהכסף הקטרי יעבור דרכה והיא תהיה זו שתכניס אותו לעזה. בישראל יש מי שספקן לגבי הכוונות של הרשות. גם המודיעין המצרי אמר שהוא מוכן לייצר מנגנון חלופי למנגנון הכסף הקטרי דרך הרשות הפלסטינית או דרך האו”ם. בישראל אמרו לראש המודיעין המצרי עבאס כאמל כי הוא רשאי לנסות לפעול בנושא.

הנצפים ביותר
תקיעת שופר צילום נתי שוחט / פלאש 90

בשישי הקרוב: להתענות ולא לצאת מהבית שלא לצורך

צילום: עיתון הדרך

הגר”ש כהן: מי שישתף פעולה עם הממשלה לא יראה ברכה

IMG-20210615-WA0010

אשת מקצוע בישרה לכלה: החתן נהרג בתאונה קשה

2 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

החדשות בקצרה: סיכומו של יום חמישי

מיהו משה גפני? האיש הכי קרוב אליו מדבר

ידון באתגרים הביטחוניים: הרמטכ”ל ימריא לביקור בארה”ב

ישראל לחמאס: אם הפרחת הבלונים לא תיפסק – נצא לסבב נוסף

התרומה היחודית והמשמעותית של המתנדבים החרדים למשטרת ישראל

נתניהו: “נוריד מסכות לממשלת ההונאה”