נתניהו וראשי הליכוד // צילום: פלאש 90

סערה בין ימין לימין

שקד תעלה את חוק האזרחות, באופוזיציה יתנגדו

בממשלת נתניהו בחרו שלא להצביע בשבוע שעבר על הארכת החוק המונע איחוד משפחות של פלסטינים וערבים ישראלים – כדי לגלגל את תפוח האדמה הלוהט לידי הקואליציה הנוכחית. חברי האופוזיציה אמנם תומכים בחוק, אך מעוניינים “להזכיר שבנט ולפיד הקימו ממשלה עם מפלגה לא ציונית”. רע”ם מתנגדת לחוק, כך שללא שיתוף פעולה ממפלגות הימין – הוא לא יוארך

שרת הפנים איילת שקד הודיעה היום כי בשבוע הבא תעלה להצבעה את חוק האזרחות, שאוסר על איחוד משפחות בין פלסטיניים לבין ערבים ישראלים – זאת למרות שככל הנראה לא יהיה לה רוב בקואליציה. “אני לא מעלה על דעתי שהאופוזיציה תפגע בביטחון המדינה בשם משחקים פוליטיים”, כתבה שקד בחשבון הטוויטר שלה. “אין לי ספק שראש האופוזיציה יקיים את דבריו שבענייני ביטחון ישראל. אין אופוזיציה ואין קואליציה, בעניין הזה כולנו בחזית אחת”.

ההצעה להאריך את חוק איסור איחוד משפחות פלסטינים הפכה למבחן הראשון של ממשלת השינוי; מבחן שהגיע מהר – ולא במקרה. מדובר בנקודת ציון שתוכננה מבעוד מועד על ידי ממשלת נתניהו במטרה להוכיח לממשלה הנוכחית שהיא לא יכולה לקדם חקיקה בתחומים מסוג זה כל עוד יושבות בה מפלגות שמאל כמו העבודה, מרצ ורע”ם.

נתניהו, סמוטריץ’ וחברים רבים באופוזיציה אמנם תומכים בהארכת חוק האזרחות, אולם נראה שהם נחושים אף יותר להביך את הקואליציה הנוכחית ולהזכיר לבנט ולפיד שהם הקימו ממשלה עם מפלגה לא ציונית.

במפלגות הליכוד וש”ס בחרו בשבוע שעבר לא להצביע על החוק באופן מודע כדי לגלג את תפוח האדמה הלוהט לידי הממשלה הנוכחית. נדגיש כי אם ההצעה להארכת החוק הייתה מוצעת בשבוע שעבר, ממשלת נתניהו הייתה מעבירה אותה כמעט באופן וודאי ברוב קולות.

יו”ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ’ את הממשלה בחריפות והדגיש: “חודשים אנחנו צועקים שלהקים ממשלה שנשענת על אויבי ישראל תומכי טרור זה אסון למדינה היהודית, ושקואליציה כזו לא תוכל לשמור על האינטרסים החיוניים של מדינת ישראל ותפגע בהם”.

גם בליכוד התייחסו לנושא וטענו כי “בגלל ההרכב ההזוי של הממשלה החלשה של בנט היא לא מצליחה, כבר ביום השלישי לקיומה, להעביר הארכה של חוק איחוד משפחות כדי למנוע התאזרחות של מאות אלפי פלסטינים ומסתננים בלתי חוקיים – דבר שיחסל את המדינה היהודית”.

הנצפים ביותר
הראשון לציון רבי יצחק יוסף  צילום: דוד כהן/פלאש90

איים על הראשון לציון הגר”י יוסף ונעצר

דרעי בישיבת הסיעה השבוע צילום: יונתן סינדל/פלאש 90

מנדלבליט בדרך ל’דיל מקל’ עם דרעי

אדם רוכב על אופניו צילום: יוסי זמיר/פלאש90

בדרך להביא את הרך הנולד מבית החולים האבא נפצע קשה

21 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

גורם ישראלי בכיר: פעולת טרור של איראן נגדינו

סיכומו של שישי: החדשות בקצרה

פרשת עקב עם הרב ישראל דרעי

בת 8 במצב בינוני לאחר שנפגעה מרכב בנתיבות

שריפה ליד קבר רבי מאיר בעל הנס בטבריה

המאוול השבועי עם הפייטן ר’ יחזקאל מזרחי | מקאם חוזאם • צפו

נקבע מותה של בת ה-4 שטבעה בבריכה בתחילת השבוע

הארונות מאסון המטוס יובאו לקבורה לפני שבת

נתניהו התחסן ותקף את שרת החינוך

מה גרם לזוג הזה לאגור כמויות אדירות של אשפה?

בזכות מנהרה נדירה: כפר מבודד הפך ליעד תיירותי שוקק

ח”כ ארבל קורא לבחון את התנהלות מפלגת העבודה