מחבל בגבול עזה צילום עבד רחים חטיב / פלאש 90

בקצרה

החדשות בקצרה: סיכומו של יום חמישי

חוק איחוד משפחות מביא למשבר ראשון בקואליצייה, ממשלת הג’ובים: החלטה ראשונה בועדת הכספים להדיח את מנכ”ל הכנסת, דאגה: וירוס מיסתורי מסתובב בשכונות חרדיות, מה עשה נתניהו ברגע האחרון? גרס מסמכים, שימו לב: מחר (שישי) יש להתענות ולמעט ביציאה מהבית

6:32: שר החוץ המצרי סאמח שוכרי קרא לממשלה החדשה בישראל לקבל “החלטות אמיצות” לקראת הסכם שלום באזור “מצרים פועלת כדי לבחון את המאמצים שיובילו לשלום באזור ולהגיע להסכם המבוסס על פתרון שתי המדינות”, נכתב בהודעת משרד החוץ בקהיר .

6:33: הפלסטינים מדווחים כי נקבע מותו של נער בן 16 שנפגע אמש מירי של צה”ל סמוך לאביתר .

6:34: ראש ממשלת צרפת ז’אן קסטקס הודיע כי הוסרה החובה לעטות מסכות בשטח פתוח, בעקבות הירידה בתחלואת נגיף הקורונה. עוד אמר כי העוצר הלילי במדינה יבוטל החל מיום ראשון הקרוב :

6:35: סין שיגרה חללית עם שלושה אסטרונאוטים לתחנת חלל שעדיין נמצאת בבנייה. האסטרונאוטים אמורים להישאר במגורי תחנת החלל העתידית במשך שלושה חודשים. במהלך שהותם הם יבדקו את הטכנולוגיות בתחנת החלל ויבדקו את ההשפעות הפיזיות והפסיכולוגיות של שהייה ארוכה בחלל על בני אדם .

6:35: שני מועמדים בבחירות לנשיאות באיראן פרשו מהמירוץ יומיים לפני ההצבעה. על פי הערכות אברהים ראיסי, שהוא המועמד המועדף על המנהיג העליון של איראן, עלי חמינאי, ינצח בבחירות .

6:36: המשטרה עצרה הלילה את השייח יוסף אלבאז מלוד, בחשד להסתה ברשת, הוא שיתף סרטון של הרג שוטר וכתב שכך משתיקים את המשטרה .

6:38: חגגו יום הולדת להיטלר; גרמניה החזירה הביתה כ-30 חיילים מהשליחות שלהם בליטא, וצפויה להדיח לפחות כמה מהם מהצבא, בעקבות טענות שהם השמיעו הצהרות גזעניות ואנטישמיות. חלק מהחיילים מואשמים בכך ששרו שיר יום הולדת למנהיג גרמניה הנאצית אדולף היטלר 

6:38: שר החוץ של בחריין, עבד א-לטיף א-זיאני, אמר כי הממלכה עומדת בקשר עם הממשלה החדשה בראשות נפתלי בנט “כדי ללמוד על מדיניותה בנוגע למאמצים להביא לשלום באזור, וכן על מדיניותה בנושא הפלסטיני” 

6:42: אילנית אדלר: תחזית מזג האוויר: היום יהיה נוח ומעונן חלקית במשך היום. קיים סיכוי לטפטוף במישור החוף הצפוני, והטמפרטורות יהיו נוחות בכל אזורי הארץ 

6:51: ‘ידיעות’: שתי חברות פרטיות שלחו טיוטות הסכמים למדינות באירופה עם הצעה למכירת מיליוני חיסונים של חברת פייזר. אחת מהן הציעה 3 מיליון מנות חיסון לשווייץ, האחרת הציעה 30 מיליון מנות להולנד וצרפת, מאחורי גבה של פייזר. משרד הבריאות: החברות סירבו לספר מה מקור החיסונים, אסרנו עליהן לעסוק בתחום .

6:54: ‘ידיעות’: אב הבית במעון ראה”מ אפי אזולאי צפוי לעזוב את מעון ראש הממשלה בעקבות סיום כהונתו של נתניהו – ולעבור לתפקיד חדש מטעם נתניהו – אגף הארגון והאירועים של הליכוד במצודת זאב .

6:56: ‘ידיעות’: בקואליציה שוברים את הראש כיצד לרצות את כל המפלגות ולהשיג רוב בהצבעה הקריטית על תקציב המדינה – שעלולה לפזר את הכנסת, “זה יהיה מכשול רציני”, הודה בכיר בקואליציה, “בינתיים אנחנו מתקשים אפילו להעביר הצבעות” .

7:04: יו”ר הציונות הדתית ח”כ סמוטריץ’ בריאיון מחר ל’ישראל היום’: התפיסה של בנט בכל החלטה היא ‘גם ביבי עשה’ – אז בנט הוא ביבי מעלי אקספרס”. סמוטריץ חושף כי “היו לפחות שלוש קונסטלציות להקמת ממשלת ימין, ובנט שמע עליהן, הכיר אותן – ולקח את המידע כדי לטרפד הקמת ממשלת ימין” :

7:05: ‏יוסי ורטר ב’הארץ’: “הלם קשה”, כינה גורם מדיני בכיר את תחושת הצוותים שנכנסו למשרד ראש הממשלה. “אין כלום. שום תהליכי עבודה, משרות חשובות לא מאוישות. דברים קריטיים לביטחון ולכלכלה הוזנחו באופן בלתי נתפס. אין תיעוד מסודר של העבודה, אפילו לא בענייני הגרעין האיראני. אין משרד” :

7:08: ‘ישראל היום’: זעם חרדי על הכוונה להפר את הסטטוס קוו; “מתברר כי ראש הממשלה לא רק מפר את הבטחות הבחירות שלו, אלא ממשיך בדרך זו ומפר את מילתו גם לאחר הבחירות”, אמר ח”כ אורי מקלב (יהדות התורה). יו”ר מפלגת יהדות התורה, משה גפני, אמר: “תהיה מלחמה על קוצו של יוד, ובעזרת השם נפיל את הממשלה הרעה הזאת”. .

7:11: ‘כאן חדשות’: ‏התפרצות חריגה של תחלואה נשימתית בקרב ילדים הגרים בשכונות חרדיות בירושלים והסביבה. מכתב שהעבירה הנהלת ביה”ח הדסה התריע בפני הצוותים הרפואיים על התופעה

7:21: ‏בניגוד לאתמול – צה”ל לא תקף הלילה בעזה למרות 4 שריפות כתוצאה מבלוני תבערה .

7:27: ארגון ‘עד כאן’ בתגובה על מעצר האימאם של לוד: “מברכים את משטרת ישראל על מעצר השיח’ המסית – מסגד אל עומרי הוא בסיס להסתה ולהפרות סדר” .

7:58: יניר קוזין בגל”צ: אין תמימות דעים בליכוד שיש להתנגד לחוק האוסר איחוד משפחות. ח”כים בליכוד שדיברנו איתם די התחלקו בדעותיהם, היו כאלה שאמרו שאכן הליכוד לא צריכה להציל את הקואליציה, אחרים אמרו שלא באמת יוכלו להתנגד לחוק ש”שומר על הציביון היהודי של המדינה” .

8:12: גדולי האחרונים ממליצים להתענות בשישי הקרוב ולא להרבות ביציאה מהבית שלא לצורך ‘שביום שישי של פרשת חקת נשרפו עשרים קרונות מלאים ספרים בצרפת. גם בשנת ת”ח נחרבו שני קהלות גדולות באותו היום וזהו יום מסוכן מאוד” .

8:45: עו”ד ניסן זכריה, חבר מועצת העיר חולון, הציע לשנות את שמה של שכונת ג’סי כהן בעיר ל”קריית בנימין נתניהו”. בהצעה שהגיש לראש העיר מוטי ששון, הוא כותב כי “ההצעה לשינוי שם עלה מספר פעמים בעבר” :

9:05: ח”כ עמיחי שיקלי לאדמקר וחכם ב’קול ברמה’: “אני בימינה לא עברתי לשום מקום, הפגישה עם נתניהו אתמול היתה הכרת הטוב, פגישת היכרות ומחשבות לעתיד, שריון בליכוד לא עלה בפגישה, השיחות היו סביב התמודדות עתידית, אחת האפשרויות היא הליכוד” :

9:18: ‏יו”ר רע”ם מנסור עבאס בגל”צ על האפשרות שימונה לתפקיד בממשלה: “יש אופציה שאהיה סגן שר. הוצע לנו תפקיד, טרם קיבלנו החלטה אם לממש את זה או לא. אולי בעתיד נשדרג את השותפות מעבר לשותפות בקואליציה” 

9:21: מנסור עבאס מתייחס לסוגיית חוק איחוד המשפחות: “אנחנו עובדים כדי לספק פתרון הולם לחוק האזרחות, ולמצוא פשרה שתספק את כולם. לא צריכים אף קול מהאופוזיציה כדי לפתור את הבעיה הזו” 

9:33: מיקי זוהר: ‏אנחנו לא רשת הביטחון של הממשלה המסוכנת הזו. למעשה הם כבר בחרו ברשת ביטחון וזו הרשימה המשותפת. יש להפיל את הממשלה הזו בהקדם לפני שייגרם פה אסון לאומי אדיר 

9:51: עמליה דואק: לצד הדיווח על עליית מחירי הדירות: מספר הדירות שהונפקו בהיתרי בנייה במהלך השנה האחרונה ירד ב-3.9% מאז השנה שעברה :

9:53: ישראל כהן: ‏בכנסת החלו היום בימי הדרכה לגנני המשכן לקראת שנת השמיטה. ביום ראשון הקרוב ידבר בפניהם הגאון הרב יוסף אפרתי שליט”א :

10:52: זאב קם: ‏המשבר סביב חוק איחוד משפחות: בנוסף לרע”ם, גם ח”כ מוסי רז ממרצ מתכוון להצביע נגד החוק. ח”כים נוספים מהמפלגה מתלבטים 

10:57: יואב זיתון: טנקים השמידו מוצב של צבא סוריה שבחודשים האחרונים תועדו בו גורמים בכירים של חיזבאללה שאחראים על ההתארגנות בגולן הסורי. גורמי אופוזיציה סוריים, שמסרו זאת, ציינו: אין נפגעים .

11:02: ‏גנץ לבכירים בקהילה היהודית בארה”ב: עובדים עם האמריקנים כדי להגביר את הפיקוח על איראן ולהבהיר לה שכל האופציות על השולחן 

11:04: ליברמן: התחייבנו וקיימנו. הצעת החוק להקמת ועדת חקירה ממלכתית לאסון בהר מירון תעלה בישיבת הממשלה ביום ראשון.  מדובר במאמץ משותף שלי ושל שר הביטחון בני גנץ בסוגייה חשובה שתעשה צדק עם המשפחות ותמנע את האסון הבא במדינת ישראל .

11:09: איציק אוחנה: ‏מינוי בלשכת יו”ר האופוזיציה: מוריה תשובה מונתה לעוזרת האישית של בנימין נתניהו, קודם לכן עבדה בלשכת ח”כ דודי אמסלם. :

11:23: סערה באגו”י ב”ב: לאחר שראה”ע הוביל פתיחת סמינר לקהילת חב”ד בעיר, בניגוד לדעתו של סגן ראה”ע זייברט. תקף זייברט את ראה”ע בכינוס פנימי של קהילת חב”ד. בתגובה, שיגר הרל”ש גודי סילמן מכתב, בו הוא מגולל את הפרטים, וחושף כי זייברט היה זה שהתנגד לסיוע לקהילה 

11:23: ‏הותר לפרסום: כתבי אישום הוגשו נגד תשעה תושבי הכפר זלפה שביצעו לינץ’ במשפחה יהודית שנקלעה בטעות לאום אל-פחם לפני כחודש – זאת, בעקבות חקירה משותפת של המשטרה והשב”כ

11:51: דפנה ליאל: בהודעה שקיבלו חברי הליכוד נכתב כי היום תערך ההצבעה לבחירת יו”ר הסיעה. המועמד המוביל כעת: ח”כ יריב לוין .

12:00: תושבת גוש דן בת 14 נעצרה בחשד ששדדה מוכרת בקניון באיומי אקדח פלסטיק :

12:09: ישראל כהן: יו”ר סיעת יהדות התורה ח”כ יצחק פינדרוס אושפז אמש בבית החולים שערי צדק לצורך הליך רפואי שעבר בהצלחה וישוחרר לביתו בעז”ה היום :

12:27: ח”כ מיכל רוזין ליניר קוזין בגל”צ: “ברור לך ולי שאם היינו באופוזיציה – היינו מצביעים נגד חוק האזרחות. נקבל החלטה בישיבת הסיעה. אנחנו לא מתכוונים להפיל את הממשלה או לפגוע בקואליציה, עובדים כדי למצוא פתרון הולם”. 

12:34: המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הגישה לפני זמן קצר לבית המשפט המחוזי בירושלים כתב אישום נגד שוטר מג”ב, בן 20, בגין המתתו בקלות הדעת של איאד חלאק, ערבי בעל צרכים מיוחדים 

12:44: לאחר תקופה ארוכה: פקחי משרד החינוך בביקורת בישיבת באר יעקב 

12:45: תקשורת: עורך מגזין ‘ליברל’ רותם דנון פרש מתפקידו. .

12:53: ‏יו”ר ועדת הכספים אלכס קושנר בגל”צ: “יש הבדל גדול בין האינטרסים של הציבור החרדי לבין זה של הפוליטיקאים החרדים. אנחנו לא באים לסגור חשבונות – אבל סדר העדיפויות הולך להשתנות 

12:55: רבינא: ‏ארבעה ח”כים בליכוד חתמו כעת על בקשה לקיים את ההצבעה על בחירת יו”ר הסיעה כהצבעה חשאית. ההצבעה תהיה חשאית. 

13:08: אבי רבינא: נמשכת סערת אגו”י ב”ב: עיתון ‘המבשר’ של שלו”א תופס צד בסערה בבני ברק, כשהוא מפרסם מכתב ברכה מטעם קהילות חב”ד לראש העיר ולרל”ש גודי סילמן. המשמעות ברורה: העיתון נגד זייברט, שניסה להאשים את ראש העיר בפרשת סמינר חב”ד. 

13:08: ח”כ מוסי רז: ‏מתנגד לכוונה להאריך את חוק האזרחות. מדובר בחוק מפלה המטיל מגבלות על האזרח הערבי, הקובע במי מותר לו ובמי אסור לו להתאהב ורואה בכל אזרח ערבי איום ביטחוני ודמוגרפי. 

13:16: איתמר בן גביר ל’כיפה’: על הצעת חוק האזרחות: “לשמוע את איילת רצה אלינו בקריאות ‘הצילו’ ממנסור עבאס, זה מצחיק אותי” .

13:21: איטי בלומנטל: ‏אחרי התקיפה שמיוחסת לישראל בסוריה: דיווחים שצה”ל השליך מהאוויר כרוזים בהם מופיע תמונתו של בכיר בחיזבאללה גו’אד האשם לצד הפנייה לחיילי סוריה: “חיזבאללה משתמש בכם” .

13:22: ‏לשכת בנט מודיעה על ישיבת ממשלה ראשונה בראשותו ביום ראשון בשעה 11:00 :

13:25: ח”כ שמחה רוטמן לרונן כץ ב’קול ברמה’: “הזהרנו מממשלה שתישען על תומכי טרור ולא עבר שבוע וחוק חשוב כמו חוק האזרחות הם לא יכולים להעביר. אנחנו לא נתמוך בחוק גם משום שהוא חוק רע, גם ימינה הבטיחה שנחליף את החוק הזה, רק שאני לא מאמין להם למילה” .

13:28:  ‏ישראל כהן: מוטי בבצ׳יק יועצו הבכיר של ח״כ יעקב ליצמן מאגו״י קיבל בשעה האחרונה את ברכתו של מרן שר התורה הגר״ח קנייבסקי :

13:39: עטרה גרמן: בשבוע הבא תציין ממשלת בנט-לפיד שבוע ימים להקמתה, וכבר היא עומדת בפני מכשול נוסף.  ארגונים אנטי ישראליים מתעדים לקיים כנס אותו יזמו ח”כ עאידה תומא-סלימן ומוסי רז תחת הכותרת “בין כיבוש לאפרטהייד” 

13:46: ירון אברהם: אגב, אני שומע על איזושהי פשרה שמסתמנת ולפיה החוק יעבור וכולם יצביעו בעדו – עם הבטחה למציאת מתווה אחר בדיונים מרתוניים בוועדת החוץ והביטחון 

13:54: ‏יערה שפירא: בישיבת סיעת הליכוד היום ייבחר יו”ר הסיעה בהצבעה גלויה. היו”ר הנוכחי מיקי זוהר לא יתמודד בשנית  והמועמד המוביל לתפקיד הוא יריב לוין. לא ברור אם גילה גמליאל, ששקלה התמודדות מולו, תעמיד עצמה לבחירה

14:04: מיקי זוהר: מתוך כבוד והערכה גדולה לחברו יריב לוין, יו”ר סיעת הליכוד המכהן ח”כ מיקי זוהר בחר שלא להתמודד על תפקיד יו”ר הסיעה וקורא לכל חבריו בסיעת הליכוד להצביע לח”כ לוין למען הצלחת הליכוד: “רק בלכידות ובאחדות בע״ה נחזור מהר להנהגת המדינה”. :

14:19: יו”ר יהדות התורה ח”כ משה גפני: רבים תמהו אתמול מה היה דחוף להחליף יו”ר ועדת כספים זמנית ביו”ר זמני אחר, התשובה לא איחרה לבוא, הדיון הראשון של הועדה שנקבע הוא להדיח את מנכ”ל הכנסת הנוכחי במנכ”ל חדש. “לא נושא החל”ת לאלפי עובדים שמסתיים בימים אלו מעניין אותם, לא פיצוי לתושבי הדרום, לא עסקים, לא מפעלים, רק ג’ובים, ג’ובים וג’ובים” 

14:36: ח”כ יולי אדלשטיין (ליכוד) בתגובה לכנס של הארגונים האנטי ישראלים המתוכנן בכנסת: “כשהממשלה מתבססת על תומכי טרור, אין מה להתפלא שהכנסת משמשת אכסניה למפגן של שנאת ישראל והפצת רעל. אני גאה שכיו”ר הכנסת טרפדתי כנסים דומים. דמוקרטיה – כן. תמיכה בטרור – לא בכנסת!” 

14:37: הקבינט המדיני ביטחוני יתכנס גם הוא ביום א’ לישיבה ראשונה 

15:07: יו”ר הרשימה המשותפת איימן עודה בראיון לרשת כאן ב’: ”אני לא חושב שהממשלה תגיע עד לרוטציה בין בנט ללפיד. אנחנו נפיל את הממשלה, אנחנו רוצים לשנות את המצב הקיים ולא רוצים להחליף את נתניהו בבנט, ליברמן וסער”. 

15:08: ביידן העליב עיתונאית ששאלה אותו שאלה על יחסיו עם פוטין: “אם את לא מבינה, את לא במקצוע הנכון” לאחר מכן התנצל 

15:14: תמיר סטיינמן: דיווח: שרפה בשער הנגב, נבדק אפשרות שפרצה בעקבות הפרחת בלון תבערה 

15:39: בד”ה בלונדון נפטר בדקות האחרונות באופן פתאומי הרבני הנגיד רבי גבריאל שטראה ז”ל .

15:40: סיעת הליכוד הצביעה פה אחד על מינויו של ח״כ יריב לוין לתפקיד יו״ר סיעת הליכוד ומרכז האופוזיציה

16:02: ‏רה”מ בנט שוחח עם קנצלרית גרמניה מרקל והזמין אותה לביקור בישראל

16:11: תיעוד ברשת: ימים לאחר שנכנס לתפקיד שר המשפטים, גדעון סער נפגש עם אמנון אברמוביץ 

16:24: ‏שר הביטחון ‎גנץ פנה לראש האופוזיציה ‎נתניהו בבקשה לפעול למען הארכת חוק האיסור על איחוד משפחות: “מדובר בחוק הכרחי לשמירה על ביטחון המדינה ואופייה היהודי והדמוקרטי. יש לשים את השיקול הביטחוני מעל לכל שיקול פוליטי”

16:26: המוקד: סדרת ביקורות בעולם הכוללים, פקחי משרד החינוך הגיעו לכולל של הגר”י זילברשטיין בחולון ולכולל של הגרי”מ דרוק בגבעת שאול 

16:40: עמית סגל: שרת הפנים שקד תביא את חוק איחוד משפחות להצבעה בשבוע הבא. הקואליציה כולה תצביע בעד חוץ מרע”ם שקיבלה חופש הצבעה. כעת זה בידי האופוזיציה 

16:41: כיבוי אש: 3 שרפות כתוצאה מבלוני תבערה ששוגרו מעזה 

17:06: ‘בחדרי’: שבוע לאחר שנפטר, ביום שישי שעבר באורגוואי שבדרום אמריקה, השוחט הרה”ח ר’ אברהם לפקוביץ ז”ל מנדבורנה, יובא למנוחות רק מחר (שישי) כחצי שעה לפני כניסת שבת בהר תמיר בירושלים. 

17:08: ‏לאחר שביהמ”ש החליט לשחרר למעצר בית את אימאם לוד, יוסוף אל-באז, המשטרה ערערה וניתן צו עיכוב ביצוע עד מחר ב-12:00

17:13: איתי בלומנטל: ‏5 שריפות לפחות במועצה האזורית אשכול נגרמו היום כתוצאה מבלוני תבערה שהופרחו מעזה. הלילה צה”ל לא הגיב על השריפות אתמול 

17:14: דפנה ליאל: שטייניץ נגד הרעיון להתנגד לחוק האזרחות- הנזק לליכוד עשוי להיות גדול מהנזק לקואליציה 

17:47: יו”ר עוצמה יהודית ח”כ איתמר בן גביר הותקף בנחל חצבאני על ידי צערים ערבים. “רק הבוקר פורסם סרטון הקורא לרצוח אותי” אמר 

17:51: הליכוד: מי שביטחון ישראל חשוב לו לא מקים ממשלה עם רע״מ. מי שביטחון ישראל חשוב לו עושה מעשה ויוצא מהממשלה הזאת מייד 

18:01: מיכאל שמש: הסתיימה ישיבת סיעת הליכוד. החלטה בנושא איחוד משפחות מחבלים תתקבל בהמשך. רוב הח״כים בליכוד דיברו על כך שצריך להתנגד לחוק 

18:15: מיקי זוהר ב”חדשות 12″: “עוד לא החלטנו איך להצביע. לפחות שמונים אחוז חושבים שלא צריך לתת רשת ביטחון לקואליציה בעניין הזה” 

18:16: גורם בליכוד:  בצעד מופקר בנט שם את מנסור עבאס בראש ועדת הפנים שאמורה להעביר את החוק שמונע הגירה פלסטינית נרחבת לישראל, ועכשיו בחוצפה הוא מבקש מהאופוזיציה לחלץ אותו ולהעביר את החוק לוועדה אחרת. מה הוא רוצה מאיתנו – שיפטר את עבאס ויעביר את החוק. .

18:44: עמית סגל: בדיון בסיעת הליכוד הציעו לוין וגלנט לא להתנגד לחוק הקיים אלא להציע חוק מקיף עוד יותר, וכמו כן לדרוש את החלפת עבאס בועדת הפנים כתנאי להצבעה בעד החוק 

18:48: ‘ווינט’: מכה לגדעון סער – מנדלבליט מתנגד לפיצול תפקיד היועמ”ש 

19:14: ח”כ אורי מקלב – למימרן ב’קול חי’: התרגלנו מהר לאופוזיציה. תפקידינו היא ‘להטריל’, לכן לא נתמוך בחוק האזרחות, ננסה לקטב ביניהם ולפרק אותם. גם לא כל האופוזיציה מאותה בית מדרש, הציונות הדתית יכולה לעשות בעיות. 

19:33:  בימינה מציגים את תוצאות ההצבעה על חוק איחוד משפחות בשנה שעברה. “מפלגות ימין אף פעם לא הצביעו נגד החוק הזה, גם לא באופוזיציה” 

19:36: דפנה ליאל: בקואליציה מתכוונים להעלות כבר בשני את הארכת חוק איסור משפחות מחבלים. רוצים לסיים עם הסיפור הזה מהר 

19:36: ממשל ביידן הודיע כי ישקיע 3.2 מיליארד דולר בפיתוח כדורי בליעה נגד קורונה

19:58: מיכאל האוזר: מסמכים שנשמרו בכספות במשרד ראש הממשלה נגרסו ביום ראשון, לפני כניסתו של נפתלי בנט למשרד, בניגוד לחוק. פקידים בלשכת ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, אמרו ל”הארץ” כי נתניהו הוא שהורה לגרוס את המסמכים. 

20:01:   שגרירות ישראל באוקראינה מסיירת באומן לקראת ראש השנה. במהלך הסיור הדגיש השגריר יואל ליאון שבישראל מבקשים כמדי שנה מאוקראינה לדאוג לביטחונם ובטיחותם של המתפללים הרבים שיגיעו 

20:08: חיים גולדברג: ‏צעירים ערבים תקפו לפני דקות באלימות צעיר חרדי סמוך לרחוב הנביאים בירושלים 

20:11: דפנה ליאל: ח”כ שמחה רוטמן יגיש חוק איחוד משפחות מורחב ויבקשו מבנט ושקד לתמוך בו, מדובר בתרגיל שיביך את הקואליציה 

20:12: מיכאל שמש: נתניהו יפגש הערב עם סמוטריץ׳ בין הייתר כדי לבדוק את האפשרות שהאופוזיציה תתנגד לחוק האזרחות בשבוע הבא 

20:29: יולן כהן: בשבועות האחרונים יש עליה ניכרת בוירוס RSV, וירוס שמופיע בדרך כלל בחורף והשנה באופן די נדיר הוא מופיע בקיץ. במשרד הבריאות דנים אם להקדים חיסון נגד הווירוס כבר לחודשי הקיץ, בשל העליה בתחלואה 

20:36: ישראל במסר לחמאס: אם הפרחת הבלונים לא תיפסק – נצא לסבב נוסף (חדשות 13) 

21:02: דפנה ליאל: ברע”ם מתלבטים כיצד לנהוג בהארכת חוק איחוד משפחות. בוודאות לא יתמכו אבל מתלבטים אם להימנע/להיעדר או להתנגד 

21:04: ‏ח”כ מיקי זוהר על החוק שיוגש במקביל לחוק איחוד משפחות: ״חוק יסוד: ההגירה לישראל״ הוא דבר נדרש על מנת שנוכל לשמור על הצביון היהודי של מדינת ישראל 

21:08: יערה שפירא: ‏התשובה של האופוזיציה לחוק איחוד המשפחות: הצעת חוק יסוד לבלימת ההגירה הערבית לישראל. בין סעיפיו – אין זכאות לקבלת מעמד תושבות ארעית, תושבות קבע או אזרחות בישראל, אלא מכח חוק והרחקת מי שנכנס למדינה בניגוד לחוק

21:12: סמוטריץ’:‏ “לראשונה זה שנים יש רוב ימני מוצק בכנסת שמאפשר חקיקת חוק יסוד הגירה ברוב גדול” :

21:12: רעידת אדמה בעוצמה 3.2 הורגשה הערב 43 ק”מ דרומית-מזרחית לדימונה. לא דווח על נפגעים או נזק.

הנצפים ביותר
הראשון לציון רבי יצחק יוסף  צילום: דוד כהן/פלאש90

איים על הראשון לציון הגר”י יוסף ונעצר

דרעי בישיבת הסיעה השבוע צילום: יונתן סינדל/פלאש 90

מנדלבליט בדרך ל’דיל מקל’ עם דרעי

אדם רוכב על אופניו צילום: יוסי זמיר/פלאש90

בדרך להביא את הרך הנולד מבית החולים האבא נפצע קשה

0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

גורם ישראלי בכיר: פעולת טרור של איראן נגדינו

סיכומו של שישי: החדשות בקצרה

פרשת עקב עם הרב ישראל דרעי

בת 8 במצב בינוני לאחר שנפגעה מרכב בנתיבות

שריפה ליד קבר רבי מאיר בעל הנס בטבריה

המאוול השבועי עם הפייטן ר’ יחזקאל מזרחי | מקאם חוזאם • צפו

נקבע מותה של בת ה-4 שטבעה בבריכה בתחילת השבוע

הארונות מאסון המטוס יובאו לקבורה לפני שבת

נתניהו התחסן ותקף את שרת החינוך

מה גרם לזוג הזה לאגור כמויות אדירות של אשפה?

בזכות מנהרה נדירה: כפר מבודד הפך ליעד תיירותי שוקק

ח”כ ארבל קורא לבחון את התנהלות מפלגת העבודה