צפו:

בתגובה לבלוני התבערה: צה”ל תקף בצפון הרצועה • צפו:

כלי טיס של חיל האוויר תקפו מוצבים בצפון רצועת עזה ששייכים לזרוע הצבאית של חמאס בתגובה להמשך טרור בלוני התבערה. שמונה שריפות פרצו היום בגלל בלונים בעוטף עזה. הקבינט יתכנס ביום ראשון לדון במצב בדרום

מטוסי קרב של חיל האוויר תוקפים הערב יעדים ברצועת עזה בתגובה להפרחת בלוני התבערה משטח הרצועה, שהובילו לפרוץ שמונה שריפות היום. המטוסים הטילו טונות רבות של פצצות על מבנים ועל בורות שיגור.

מטרת ישראל בתקיפות אלה היא להעביר מסר לחמאס לפיו היא מוכנה להמשך המערכה, אם תידרש לכך. הפלסטינים דיווחו בתחילת גל התקיפות כי במוקד היו מוצבים של הזרוע הצבאית של חמאס בצפון ובדרום רצועת עזה, ובהם מוצב אחד שהותקף שלוש פעמים. חמאס הגיב לגל התקיפות הנרחב: “להתנגדות יש היכולת להשאיר את ישראל בכישלונה ולבסס את המשוואה”.

בתגובה לבלוני התבערה: צה"ל תקף בצפון הרצועה • צפו:

פרשן ‘ווינט’, רון בן ישי כתב כי במערכת הביטחון רואים בחומרה רבה את טרור הבלונים ומעריכים שאולי יהיה צורך להיכנס למערכה נוספת שתהיה המשך של “שומר החומות”. יש אפשרות שהרמטכ”ל רב-אלוף אביב כוכבי ייאלץ לדחות שוב את ביקורו החשוב בארצות הברית בגלל המתיחות בגבול רצועת עזה ובגלל כוונת ממשלת בנט-לפיד שלא להירתע מכניסה למערכה נוספת ברצועת עזה. בנט, שר הביטחון בני גנץ והרמטכ”ל כוכבי נחושים בהחלטה שמה שהיה לא מה שיהיה גם אם יהיה צורך במערכה צבאית נוספת.

מלבד שמונה השריפות שפרצו היום בעוטף עזה, אתמול פרצו ארבע שריפות נוספות. בלילה האחרון צה”ל נמנע מתקיפות ברצועה בתגובה להפרחת הבלונים לעבר שטח ישראל, בניגוד ללילה שבין שלישי לרביעי. התקיפה בלילה שבין שלישי לרביעי הגיעה אחרי ש-26 שריפות פרצו בשטחי עוטף עזה. זו הייתה התקיפה הראשונה של צה”ל מאז כניסתו של נפתלי בנט ללשכת ראש הממשלה וגם לראשונה מאז כניסתה לתוקף של הפסקת האש עם תום מבצע “שומר החומות”.

בתוך כך, הקבינט המדיני-ביטחוני צפוי להתכנס ביום ראשון הקרוב וידון במתיחות לנוכח המשך טרור הבלונים. את הקבינט מאיישים תשעה שרים ושלוש שרות. בראש הקבינט יעמוד ראש הממשלה נפתלי בנט, ומלבדו יכהנו בו שר החוץ יאיר לפיד, שר הביטחון בני גנץ, שר האוצר אביגדור ליברמן, שר המשפטים גדעון סער, שרת הפנים איילת שקד, שרת התחבורה מרב מיכאלי, השר לביטחון הפנים עמר בר לב, שר הבריאות ניצן הורוביץ, שרת החינוך יפעת שאשא ביטון, שר השיכון זאב אלקין ושר הדתות מתן כהנה

דובר צה”ל מסר: “כי מטוסי קרב תקפו לפני זמן קצר במרחב העיר עזה ובח’אן יונס עמדת שיגור רקטי ומתחמים צבאיים של ארגון הטרור חמאס.התקיפה בוצעה בתגובה להמשך הפרחת בלוני התבערה לשטח ישראל.הרמטכ”ל קיים מוקדם יותר הערב הערכת מצב ובה הנחה על הגברת המוכנות והערכות צה”ל למגוון תרחישים הכוללים גם את חידוש הלחימה למול המשך פעולות הטרור מרצועת עזה.צה”ל ימשיך להשמיד יכולות ותשתיות צבאיות של ארגון הטרור ורואה בחמאס אחראי לנעשה ברצועת עזה”.

הנצפים ביותר
הראשון לציון רבי יצחק יוסף  צילום: דוד כהן/פלאש90

איים על הראשון לציון הגר”י יוסף ונעצר

דרעי בישיבת הסיעה השבוע צילום: יונתן סינדל/פלאש 90

מנדלבליט בדרך ל’דיל מקל’ עם דרעי

אדם רוכב על אופניו צילום: יוסי זמיר/פלאש90

בדרך להביא את הרך הנולד מבית החולים האבא נפצע קשה

1 תגובה
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

גורם ישראלי בכיר: פעולת טרור של איראן נגדינו

סיכומו של שישי: החדשות בקצרה

פרשת עקב עם הרב ישראל דרעי

בת 8 במצב בינוני לאחר שנפגעה מרכב בנתיבות

שריפה ליד קבר רבי מאיר בעל הנס בטבריה

המאוול השבועי עם הפייטן ר’ יחזקאל מזרחי | מקאם חוזאם • צפו

נקבע מותה של בת ה-4 שטבעה בבריכה בתחילת השבוע

הארונות מאסון המטוס יובאו לקבורה לפני שבת

נתניהו התחסן ותקף את שרת החינוך

מה גרם לזוג הזה לאגור כמויות אדירות של אשפה?

בזכות מנהרה נדירה: כפר מבודד הפך ליעד תיירותי שוקק

ח”כ ארבל קורא לבחון את התנהלות מפלגת העבודה