יישוב אביתר צילום: סרייה דיאמנט / Flash90

סיכומו של יום שני: החדשות בקצרה

החדשות בקצרה מהבוקר: מחדל נתב”ג נמשך: אלפים נכנסים ללא בידודים ובדיקות, בנט הודיע על הסכם עם אנשי אביתר ושר הביטחון מכחיש, פקחים פשטו על הכולל בזמן שהאברכים שהו בעצרת תפילה על ראש הכולל, סוער בכנסת: צפו בנאומים הסוערים, הקושיא שהשאיר הרבי לפני שיצא לנופש

6:51: הנשיא ריבלין בניו יורק: “אני יודע שאולי יהיו ביני לבין ביידן חילוקי דעות בנוגע לגרעין האירני אבל כתמיד, ננהל אותם כפי שחברים נוהגים לנהל מחלוקות תמיד”. .

6:52: מפקד משמרות המהפכה של איראן, חוסיין סלאמי, טען כי לאיראן יש מזל”טים עם טווח של 7,000 ק”מ. “יש לנו כלי טיס בלתי מאוישים עם טווח ארוך של 7,000 ק”מ. הם יכולים לטוס, לחזור הביתה ולבצע נחיתה בכל מקום שתוכנן” .

7:10:  יאיר לוי: באופן חריג, בעצרת מחר בצומת כיכר השבת על הפגיעה בגאב”ד העדה, ישתתף וינאם ר”י פורת יוסף הגאון רבי משה צדקה :

7:40: ‏שר התקשורת יועז הנדל לכאן חדשות על פינוי אביתר: “אני בעד התיישבות צעירה ועושה זאת עם תשתיות. הממשלה הקודמת השאירה לנו מוקש ואני מקווה שנמצא פתרון. אם לא, נפנה את אביתר בצער וכאב. חלק מהיישובים לא חוקיים וחלק בהחלטות ממשלה. תפקידנו לוודא שהם חיים נורמלי – כולל אכיפה” .

7:57: ‘ידיעות’ מתעלם הבוקר מסערת חוק האזרחות, המשבר עם רע”מ ודחיית ההצבעה בועדה המסדרת :

8:07: ‏נדב איל: בתמצית, מה שהממשלה הזו עושה זה להמשיך את מדיניות ממשלת נתניהו: להסתמך על החיסונים, להטיל הגבלות רק אם המשבר מתפרץ בעוצמה בביה”ח, לא על בסיס הדבקות. אני לא אומר את זה כהרשעה; זה פשוט המצב. לממשלת נתניהו היה הרבה הצלחה (ומזל) עם החיסונים, ונראה מה יהיה עכשיו. :

8:19: ח”כ וואליד טאהא מרע”ם בראיון לרדיו נאס: “חוק האזרחות לא דמוקרטי – נמשיך לנהל משא ומתן על מנת להגיע להבנות, ואם לא יהיה שום שינוי בחוק האזרחות – נפיל אותו” :

8:22: כאן: ויכוח בישיבת הממשלה סביב שירות נשים בצה”ל זאת לאחר שהשרה מרב מיכאלי העירה לשר הביטחון בני גנץ כי חסימת התפקידים שאינם פתוחים לנשים גורמת לכך שבפיקוד העליון לא רואים קצונה נשית בכירה .

8:23: מיקי זוהר מהליכוד בגל”צ: “הוצאנו את ישראל ראשונה בעולם ממשבר הקורונה והממשלה שקמה מחזירה אותנו בחזרה. אנחנו הבאנו את מיזם ‘חוזרים לחיים’ והם הביאו אותנו למיזם ‘מחזירים אחורה’. הם לא מסתכלים על שום אינטרס ציבורי, אך ורק על אינטרסים אישיים צרים” .

8:23: יוסי לנדאו ראש משלחת זק״א למיאמי לאדמקר וריזל ב׳קול ברמה׳ – מאז שנחתנו המקומיים התחילו לעבוד ביתר מרץ ויעילות, מה שלא היה לפני כן לצערנו, הם מרגישים עכשיו מחויבות גדולה יותר. יכול להיות שאנשים שילמו בחיים בגלל פוליטיקה, המושל המקומי הוא רפובליקני לעומת הממשל בוושינגטון. הלוואי שיכולתי להיות עם בשורות טובות, אבל הסיכויים קלושים למצוא ניצולים. :

8:24: ‏רן סער, מנכ”ל מכבי שירותי בריאות, על מבצע החיסונים בקרב בני 12-15: “קבוצת הגיל הזו נשמעת פחות להמלצה מאשר בני 16-18. מקווים להגיע תוך 5 ימים ל-50% מפוטנציאל ההתחסנות”

‎ .

8:31: מתקפה ב’המודיע’ על יולי אדלשטיין שהתבטא כי רוצה להחליף את נתניהו: אמירה קשה ובוטה זו, אינה נימוסית בדרגה השפלה ביותר. היא פגיעה קשה בראש מפלגתו בעת שהוא מדמם מעליית השמאל .

8:32: ‏כאן: ועדת נאור לאסון במירון הוצע שהוועדה תשקול דוח ביניים כדי לאפשר היערכות מתאימה לאירוע ההילולה הבא. ההערכה היא שלוועדה ייקח זמן רב לפרסום מלא של מסקנותיה. במקביל, היועמ”ש בוחן עמדתו בנוגע לשילוב בין החקירה שנפתחה בעניין האסון לבין ועדת החקירה

‎ :

8:32: עוד מהמודיע נגד יולי אדלשטיין: הוא בבחינת טובל ושרץ בידו, את הציון נכשל כבר קיבל בטרם העמיד עצמו לבחירה :

8:34: ‏שרת החינוך וראשי מערכת הבריאות סיכמו: בחינות הבגרות  שיתקיימו בחלל סגור יהיו ללא חובת מסכות ‎ .

8:36: ‏ח”כ מאזן גנאיים מרע”ם מאשר ברשת ב’ כי יצביע נגד חוק איחוד משפחות: “אצביע נגד. הפלסטינאים הם לא אויבים, זה שכנים צריך לחיות יחד בגבולות פתוחים, בשתי מדינות לשני עמים – אפילו נתניהו אמר זאת” .

8:42: ח״כ שמחה רוטמן לאדמקר וריזל ב׳קול ברמה׳ – נכון שאני אזרח ישראלי ועדיין מותר לי להגיד שראש הממשלה עלה לשלטון באופן לא לגיטימי תוך גניבת קולות ולומר שהוא לא ראש הממשלה שלי :

8:45: מינוי חברים בועדת החקירה לאסון מירון – ‘המודיע’ כותרת בעמוד ראשון. ‘יתד’ ו’המבשר’ מתעלמים .

8:47: ‏משרד הכלכלה פעל להפסקת הליך משפטי נגד משפחתו של ח”כ אלחרומי מרע”ם, מנכ”ל המשרד, דוד לפלר, לגל”צ: “הוא מייצג את כל האוכלוסייה במקום. כל מי שהשתתף בפגישות ידע שגם קרוביו שם” :

8:50: יוסי לנדאו איש זק”א במיאמי ב”קול חי”: “כוחות ההצלה של הממשל הפדרלי הדמוקרטי הגיעו לזירת האסון באיחור, בגלל שמושל פלורידה הוא רפובליקני. אם היו פועלים מהרגע הראשון בלי פוליטיקה, היו מוצאים ניצולים בחיים” :

8:55: בנט קורא לבני הנוער להתחסן : “תוקף החיסונים יפוג עוד 11 יום . אנחנו במרוץ נגד הזמן” .

8:59: יהודה אבידן ב”קול חי”: “בכירים ב’ימינה’ פנו לבכירים בתקשורת החרדית בניסיון להיעזר בהם לשינוי השיח כלפיהם ולנסות לרכך את היחס אליהם, מה שמוכיח כמה החרדים צודקים במתקפה על הקואליציה” :

9:01: במגזר החרדי עד כה אין קריאה של רבנים ללכת ולחסן את בני הנוער .

9:02: ‏ח”כ שמחה רוטמן (הציונות הדתית) הקריא פסוק ממשלי: תַּחַת עֶבֶד כִּי יִמְלוֹךְ וְנָבָל כִּי יִשְׂבַּע לָחֶם. והסביר: עבד כי ימלוך זה בנט. נבל כי ישבע לחם זה ליברמן .

9:06: אריק בנדר: ‏חברי האופוזיציה בועדה המסדרת זועמים על היו”ר עידית סילמן: “זמנת אותנו לכאן בשמונה וחצי בבוקר כדי לעשות מחטף הצבעה על חוק האזרחות בתקווה שלא נגיע בזמן. אבל ראית שחברי הקואליציה לא הגיעו ושינית את סדר היום”. 

9:13: ‏ח”כ אוסמה סעדי בוועדה המסדרת: לא יעלה על הדעת שאין לכם רוב לחוק הגזעני ביותר שמונע איחוד משפחות ואתם בכוח מנסים לעכב ובכל דרך לחטוף הצבעה. זה לא יילך כי אין רוב ולכן כשאתם מזמינים לשמונה וחצי ואתם לא מגיעים ואז אתם ישר עוברים לסעיף 8 בסדר היום. מה זה?

9:30: מיקי זוהר: ‏בנט טוען שתוקף החיסונים עומד לפוג ורומז שבקרוב לא יהיו לנו חיסונים נוספים.

איפה הבעיה? שיצלצל לאלברט בורלא ואם אפשר שיעשה את זה ב״אובססיביות״. .

9:33: גאנם איברהים: באישור ישראל, משאיות דלק נכנסו הבוקר לרצועת עזה דרך מעבר כרם שלום – בדרכן לתחנת הכוח ברצועה :

9:41: השר לבט”פ בווינט: הוריתי לשוטרים לאכוף את הבידוד בהגעה פיזית ולא להסתמך על בירור טלפוני. :

9:52: ‘המחדש’: כמידי שנה יצא האדמו”ר מסאטמר אתמול בצהריים מביתו ברחוב צאנז בקרית יואל, לכמה שבועות מנוחה בעיר בעטלעהעם ניו העמפשיר, לפני יציאתו השאיר לבחורי הישיבה קושיא במסכת הנלמדת והבחורים הזוכים יגיעו לניו העמפשיר לענות את התשובה :

10:06: דפנה ליאל: מבוכה לקואליציה- נפלה בהצבעה הראשונה בועדה המסדרת (על חוק פקודת התעבורה) .

10:14: נחמן אש מונה למנכ”ל משרד הבריאות .

10:28: בניגוד לפרסום אמש אצל עקיבא וייס ויאיר שרקי, גדולי ישראל לא נתנו הסכמה לשיתוף פעולה עם ועדת נאור לבדיקת האסון במירון. “אם היה אישור כזה לא היינו שומעים על כך רק בטלוויזיה” אמרו גורמים חרדים .

10:28: ‘חדשות 12’: אסון קריסת הבניין בפלורידה.  כחודש לאחר שמהנדס קבע שהבניין סובל מליקויים חמורים בשנת 2018 – פקח עירוני בעיירה סרף סייד הודיע לתושבים: הבניין בטוח ואין מקום לדאגה :

10:46: מיקי זוהר לעידית סילמן: “אם נפגעת ממני חלילה אני מתנצל.” סילמן: “חס ושלום.”

מיקי זוהר: “שלא אי תהיינה הבנות. זה היה בלהט הרגע, צעקת עליי ישר שאיחרתי. הם (התקשורת) בדרך כלל מצטטים את הדברים הפחות נעימים אבל אנחנו רגילים. לא נורא.” :

10:57: רה”מ נפתלי בנט על מינוי מנכ”ל משרד הבריאות: “אני מברך את פרופ’ אש על מינוי לתפקיד. נחמן, אני בטוח שכשם שהובלת בהצלחה את מדינת ישראל ומערכת הבריאות במסגרת תפקידך כפרויקטור הקורונה, תוביל בהצלחה גם את משרד הבריאות בעתות שגרה וחירום ותשמור על בריאותם של אזרחי ישראל” .

11:15: נוכח תקלה טכנית, חל עיכוב בהצגת נתוני תמונת המצב אודות התפשטות נגיף הקורונה בישראל. ממשרד הבריאות נמסר כי התקלה בטיפול, והנתונים המעודכנים יוצגו בהמשך היום :

11:16: שחר גליק: ‏לאחר שבג”ץ אישר להרוס את ביתו: משפחתו של המחבל מונתאסר שלבי, שרצח את יהודה גואטה ז”ל, התפנתה הלילה מביתה בתורמוס עיא שליד רמאללה

‎ .

11:29: דפנה ליאל: ברע״ם עומדים על כך שאין שום מהלך מאחורי הקלעים. טוענים שעבאס לא מתכוון לעסוק בכלל בנושאים מדיניים אלא רק בנושאים אזרחיים שהבטיח לטפל בהם :

11:41: היום בשעה 14:30 תתקיים מסיבת עיתונאים של ראשי האופוזיציה באולם ירושלים בכנסת. יישאו דברים – ראש הממשלה לשעבר וראש האופוזיציה בנימין נתניהו, יו״ר ש״ס אריה דרעי, יו״ר דגל התורה משה גפני, יו״ר אגודת ישראל יעקב ליצמן ויו״ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ׳ .

11:47: המילה “גרב” היא גם זכר וגם נקבה, כך החליטה האקדמיה ללשון העברית. הסיבה: צורת הנקבה פשוט הפכה נפוצה מאוד ביום יום .

12:02: יניר קוזין: אחרי בדיקה במצלמות עלה שהצעת החוק לא נפלה ואושרה ברוב של 17 מול 16 מתנגדים. כך שלפי שעה הקואליציה לא הפסידה בוועדה המסדרת. :

12:03: מרב מיכאלי החליטה למנות את מיכל פרנק מנכ״לית הקרן לידידות לתפקיד מנכל״ית משרד התחבורה :

12:04: ‏ישראל כהן: במסיבת העיתונאים של ראשי האופוזיציה  יסבירו בין היתר ראשי המפלגות מדוע בכוונתם להתנגד לחוק איחוד משפחות של הקואליציה וידגישו את ״הצביעות שבהתנגדות הממשלה לחוק ההגירה המורחב שמוצע ופותר את הסוגיה משורשה״ :

12:28: ‏משרד הבריאות: אתמול אובחנו 145 מאומתים, מתוך כ-40 אלף תוצאות בדיקות שהתקבלו. נכון לשעה זו – מצבם של 22 חולים קשה, מתוכם 16 מונשמים

‎ .

12:28: ליה ספילקין: שני פעילים מוכרים של ארגון “בצלם” נעצרו בחשד להצתת גבעה סמוך לקריית ארבע. אחד החשודים הוא צלם הארגון שתיעד את אלאור אזריה בעת שירה במחבל בחברון .

12:29: כרמל דנגור: הצעת הפשרה העדכנית באביתר: התושבים יעזבו השבוע, בעוד 6 שבועות תוקם ישיבה במקום

‎ .

12:50: ‘ווינט’: בישראל שני יישובים אדומים – בנימינה, עם 147 חולים, וכוכב יאיר  עם -67 חולים פעילים. פרט לבנימינה, בעוד שלושה יישובים יותר מ-100 חולים פעילים – כפר סבא עם 113, תל אביב עם 113, ומודיעין-מכבים-רעות עם 101 .

12:52: מיכאל שמש: נתניהו מגייס את שס, יהדות התורה והציונות הדתית להצבעה פה אחד של האופוזיציה נגד חוק האזרחות ומבקש מהם להכריז על כך היום בצהריים בהצהרה המשותפת .

12:56: נשיא מצרים א-סיסי שוחח לראשונה עם רה”מ בנט: “הדגיש את תמיכתו בפתרון צודק וקבוע של הסכסוך” .

13:23: ‘הארץ’: נסגרה סופית פשרה לפינוי אביתר: המתנחלים יעזבו עד לבדיקת מעמד הקרקע, הבתים לא יפונו .

.

13:40: ועדת הכספים אישרה את מינויו של אייל שוויקי לתפקיד מנכ”ל בית הנשיא .

.

13:49: דפנה ליאל: לפי החלטת נשיאות הכנסת החל מה 5.7 אפשר להגיש הצעות חוק פרטיות. ידונו בשבוע לאחר מכן .

13:57: מאיר מרציאנו: משרד הבריאות משנה מדיניות: מאשר לקופות החולים לחסן גם ילדים מחלימים ‎ :

14:01: מיכאל שמש: ערב הגיבוש של האופוזיציה עובר מקיסריה לתל אביב ויוצא לדרך – להלן ההודעה שנשלחה לח״כים: “ראש הממשלה (טעות במקור) מזמין את כל חברי הכנסת של האופוזיציה לערב גיבוש. יום חמישי השבוע 1/7 בשעה 18:30 הילטון תל אביב .”

14:27: יו”ר הרשימה המשותפת איימן עודה מגיב להזמנת נתניהו לגיבוש חברי האופוזיציה: “‏מגיע. מה להביא”? :

14:29: דוברו של נתניהו לשעבר נאור יחיא מונה לדובר הנשיא הנבחר יצחק הרצוג :

14:39: לפיד בישיבת סיעה: לפני שלושה שבועות הייתי עוד יו”ר האופוזיציה –  היה לי עקרון אחד – להיות אופוזיציה לממשלה, ולא אופוזיציה למדינה. עכשיו האופוזיציה מאיימת להפיל את חוק איחוד משפחות, שאנחנו היינו באופוזיציה תמכנו בזה .

14:41: ‏גל”צ: מ-23 ביולי, סופרבוס מחליפה את אגד בירושלים: השינוי יתפרס על פני 3 פעימות עד 2023. בראשונה תתחיל להפעיל את הקווים 38, 82, 83 ו-136 ותפתח קו חדש – קו 2 שיחל בחניון קרתא ויעבור דרך הרובע היהודי והכותל .

14:42: ‏לפיד: לימוד התורה הוא ערך חשוב בעיני. אני גם מאמין בעבודה כערך חשוב ואני מאמין שלא מדובר בערכים סותרים .

14:52: נתניהו בישיבת ראשי הימין: איילת שקד כשרת משפטים בלמה את חוק יסוד ההגירה שהבאנו לפני כמה שנים, אחריה ניסנקורן בלם הצעה דומה שהבאנו, לכן אנחנו מביאים חוק חדש של שמחה רוטמן ואחרים בסיעות שלנו .

14:52: נתניהו: אנחנו מביאים עכשיו את חוק יסוד ההגירה, יש היום רוב לימין להעביר את החוק הזה ובכך שממשלת בנט לא מסוגלת להעביר את זה היא חושפת שמדובר בממשלת שמאל .

14:56: יו”ר יהדוה”ת ח”כ משה גפני בישיבת ראשי הימין: אני מאלה שסוברים שלא צריך לנהל עם הקואליציה הזו שום משא ומתן – ימינם ימין שקר .

14:58: אברהם בלוך: ‏‏נתניהו מציע להאריך את הוראת השעה בחוק איחוד משפחות, בתמורה לקידום חוק יסוד ההגירה לישראל – יחד עם הקואליציה. מה התירוץ עכשיו נגד חוק היסוד? .

14:59: רוני מאנה בטוויטר: כמה מחברי הכנסת של הליכוד מעוניינים לפרוש ולחבור לממשלה :

14:59: ליצמן: הם מלזלזים בערבים פי 10 ממה שאנחנו מזלזלים. אנחנו תמיד עזרנו למפלגות הערביות. לפיד לא עזר להם אף פעם והוא זלזל בהם, עכשי כשהוא רואה את כיסא ראש הממשלה אולי בעוד שנתיים פתאום הוא דואג להם :

15:01: סמוטריץ’: נתמוך בחוק של שמחה רוטמן, חוק שבשנת 2019 הופיע במצע של מפלגת ימינה, במצע של תקווה חדשה. אנחנו לא מוכנים להיות סותמי החורים לממשלה הזאת .

15:03: סמוטריץ’: זו ממשלת האחים המוסלמים ולא נשתף פעולה איתם בשום דבר :

15:09: נתניהו במענה להלל ביטון רוזן מערוץ 20 האם יעזור לבנט בהשגת מלאי חיסונים נוסף לזה שיגמר ב-9 ביולי: בנט הבין שהגיע הסוף לתקופת הציוצים. עכשיו הם צריכים לקבל החלטות. העניין הזה מחייב החלטה נחושה. אינני מבין מדוע יש להם בעיה – אני פעלתי לפני עזיבתי להשגת מאות מיליוני חיסונים. כי עוד מעט התוקף פוקע .

15:10: נתניהו: אני אעזוב את בלפור במועד שסוכם ואני יתגורר בביתי בקיסריה .

15:11: נתניהו משבח את דברי בני גנץ ומצטט אותו: איך אמר גנץ? הדברים נשארים אותו דבר רק הכותרות משתנות .

15:17: הנהלת הקואליציה: “נתניהו לא מסוגל להיגמל מההרגל המגונה של ניסיון לשתק את המדינה, אנחנו מעדיפים להתרכז ביצירת פתרונות״. .

15:17: דרעי: אני מציע לתקשורת להתחיל לשאול שאלות את הממשלה, ולא רק את האופוזיציה :

15:18: דרעי: אצלי לא הייתה חפיפה, אצלי היה השתלת שיער .

15:20: אריק בנדר: ‏ראשי הקואליציה דוחים על הסף את הצעת נתניהו הארכת הוראת השעה של חוק האזרחות בתמורה לקידום חוק ההגירה :

15:29: ‏ניצן הורוביץ מתנגד להסכם עם אביתר: בענין אביתר – אנו חושבים שפינוי התושבים הוא צעד ראשון בדרך לפינוי המאחז. אביתר הוא מאחז בלתי חוקי והוא צריך להתפנות. נקודה. זה החוק. אנו כפופים לחוק ואין אף אחד מעל החוק ואין מקום לפרשנות. זאת עמדה ברורה ונחרצת. :

15:51: גלובס: מכה לרוכשים בגדים ברשת – שר האוצר ליברמן שוקל לבטל את הפטור ממע”מ על רכישות מקוונות בחו”ל :

15:52: ירון אברהם: בצלאל סמוטריץ’ לעופר חדד ב”שלוש”: נתניהו מעולם לא ביקש ממני להישען על רע”מ :

16:09: בתגובה לפרסום כי הנשיא הנשיא הנבחר, יצחק הרצוג, הודיע על מינויו של דובר נתניהו, נאור יחיא, לתפקיד דובר בית הנשיא, נמסר מתנועת ‘קריים מיניסטר’: הרצוג מכניס לבית הנשיא את הביביזם מהדלת הקדמית ויורק בפרצופם של מעל למחצית מהציבור הישראלי שקץ בשחיתות בפילוג ובהסתה. מינויו של יחיא הוא מינוי נגוע .

16:11: ‘ווינט’: למרות שיח על פשרה, שר הביטחון הורה לצה”ל : פינוי אביתר בתוך ימים :

16:28: בנט על אביתר: זה נושא רגיש עוד לא סגרנו אותו, מנסים להגיע לפשרה. שר הביטחון ושרת הפנים עובדים על זה. עוד לא צריך לעשות מיזה חגיגה :

16:35: ‘הארץ’: מנכ”ל משרד הפנים החדש יאיר הירש: גר במאחז, חברה בניהולו פלשה לקרקע של פלסטינים, יו”ר ועדת הפנים מרע”מ יצטרך לעבוד איתו צמוד :

16:45: ירון אברהם: ישיבת סיעה סוערת של הליכוד: ח”כים רבים כועסים על כל שלא עודכנו בהחלטה של נתניהו להציע את הדיל לקואליציה. רגב שאלה: “למה צריכים לעשות את זה? סיכמנו שלא הולכים על זה”; גלנט תקף: “זה לא ייתכן שאנחנו לא מעודכנים בהחלטה שמתקבלת אחרי שכבר הסיעה החליטה” :

16:48:   דיווח על פיצוץ בתחנת רכבת בלונדון .

17:17: עימות במליאת הכנסת – שר הדתות לח”כ מקלב: עמדתכם בנושא הגיור ידועה ותראו לאן הגענו. ח”כ מקלב: “הגיור זה שלמות העם היהודי, לא בקרת גבולות. גר שלא מקבל על עצמו עול תורה ומצוות באופן מלא גירותו אינה גירות והוא נשאר גוי” .

17:20: אמיר אטינגר: ראש עיריית ביתר עילית מאיר רובינשטיין משתתף במפגש ראשי רשויות מיו”ש עם שרת הפנים איילת שקד :

17:36: מורן אזולאי: ‏שבועיים לתוך פעילות הממשלה, לראש הממשלה החדש בנט אין צוות מגובש ומסודר, אין כוורת פוליטית מהודקת. אין מערך מסודר של יועצים. הכל טלאים. עניין שכדאי לטפל בו עכשיו ולפני שיהיה מאוחר :

17:39: אמוץ שפירא: חן קוטס בר ורני רביב הם כותבי הנאומים של בנט, הם יקבלו 45 אלף שקלים כל אחד עד לסוף 2021, תקופה של כחצי שנה. תעריפים: – על כתיבת נאום באורך של עד 500 מילה, התעריף של קוטס הוא 1,400 שקלים, ושל רביב 1,404 שקלים .

17:42: עוד מאמוץ שפירא: חברי הוועדה שדנה באישור הכותבים לראה”מ בנט שאלו מדוע דרושים לו שני כותבים ומה תהא החלוקה ביניהם. התשובה שקיבלה – “לצורך פניות ומענה מהיר. ושככל הנראה בכוונת ראש הממשלה וצוותו להשתמש בשירות זה בצורה רחבה יותר מאשר היה מקובל בעבר” .

18:09: זאב קם: ‏לקראת מרתון הצבעות בכנסת: בקואליציה עדכנו את חברי הכנסת כי הם צפויים להישאר במשכן בשלושת הימים הקרובים לאור כמות ההצבעות שצפויות מהערב. ההצבעות על שורת החוקים תימשך לפחות עד יום רביעי, כשבמקביל גם הוועדה המסדרת אמורה ללוות את החקיקה בימים הקרובים

‎ .

18:26: הצעת אי אמון שהגישו חברי האופוזיציה נפלה במליאה בדקות האחרונות 61 נגד, 55 בעד .

18:33: ח״כ משה ארבל במכתב למשנה ליועמ״ש עו״ד רז נזרי נגד חוק הדיינים של השר כהנא: ״המטרה המרכזית והיחידה של החוק היא להדיר את המפלגות החרדיות כך שלא יהיה להן ייצוג בועדה למינוי דיינים – לא בין נציגי הממשלה ולא בין נציגי הכנסת״. .

18:33: מיכאל שמש: מיכל רוזין יו”ר סיעת מרצ נצפתה צועקת במסדרונות הכנסת על כך שתקווה חדשה קיבלה בדיל 3 מקומות בוועדת החוקה של הכנסת: שיחפשו אותי עכשיו שצריך להצביע במסדרת, אין יותר מרצ במסדרת, שיסתדרו בלעדינו. איווט ואלקין עושים לנו תרגיל אנחנו לא נהיה פראיירים. עם כל הכבוד גלעד קריב לא מספיק :

18:34: ‏עטרה גרמן: הח”כים החרדים מחרימים את מינוי ‎גלעד קריב ליו”ר ועדת חוקה, ויצאו מהמליאה :

18:35: ליאור קינן: יריב לוין וזאב אלקין נפגשים בשעה זו כדי לנסות ולהגיע להסכמות על הקמת הועדות הקבועות בכנסת. :

18:54: ‘מעריב’: לשכת ראש הממשלה אישרה כי היא מקיימת שיחות עם הבית הלבן לקראת פגישה מדינית ראשונה של בנט עם הנשיא האמריקאי. מועד סופי ייקבע בקרוב .

19:16: אבי רבינא: גפני הודיע שלא ישלחו חברים מטעם יהדות התורה לועדת חוקה בראשה יעמוד גלעד קריב: “לא נהיה עלה תאנה” .

19:45: עלה ל-10 מספר הנספים באסון במיאמי, 151 בני אדם עדיין נעדרים :

19:47: ‏ח”כ  מאיר פרוש למימרן ב’קול חי’: אין לי סיבה לברך את מוטלה קרליץ אני לא כהן, מקום קדוש כמו מירון לא צריך להחיקר ע”י ועדה בראשות שופטת :

19:53: ח”כ מיכל רוזין מ’מרצ’: ‏ההסכם בין המדינה למתנחלי המאחז הלא חוקי אביתר, לפיו המתנחלים יעזבו אך המאחז לא יפונה, 

ממחיש כי בשטחים העבריינות משתלמת. על שר הביטחון לשמוע לעמדת הצבא ולעצור את הקיצונים שמאלצים אותנו לפעול לפי הפרובוקציות שלהם .

20:00: יואב אבן ב’חדשות 12′: תוצאות הבדיקות לשבים מחו”ל מגיעות אחרי ימים ארוכים, 3000 נוחתים לא קיבלו תשובות במשך עשרה ימים ובנתיים הם מסתובבים חופשי בארץ :

20:03: שמש ב’כאן 11′: שר הביטחון גנץ מסתייג בשיחות סגורות ממתווה הפשרה באביתר. גנץ, בעיקר מסרב להתחייב להקמת ישיבה במקום לפני שיתברר מעמד הקרקע. גנץ אמר בשיחה היום: אנחנו רוצים למנוע אלימות ולא להביך את הממשלה אבל הפתרון יהיה רק לפי החוק .

20:09: קרן מרציאנו: במשרד הבריאות לא מצליחים בשלב זה להקדים את משלוח החיסונים של חברת פייזר .

20:10: ‘הארץ’: בכירים במערכת הביטחון הופתעו מהדיווחים על ההסכם של בנט עם המתנחלים במאחז הבלתי חוקי אביתר, שמאפשר להותיר את הבתים בו במקומם וכולל הקמת בסיס צבאי בשטחו. לדבריהם, מתווה הפשרה מנוגד לעמדת בכירי פיקוד המרכז וגורמי המודיעין :

20:12: כאן: משרד הבריאות ישמיד 800 אלף חיסונים בעלות עשרות מילוני שקלים – אם לא תימצא מדינה שתרכוש אותם בשבועיים הקרובים .

20:17: דוברת הבית הלבן: מצפים לפגישה עם ראש ממשלת ישראל, טרם נקבע תאריך” :

20:46: יולן כהן: פרצה בהגבלות החדשות בנתב”ג: מטוסים פרטיים טסים למדינות אסורות ללא שום הגבלה או אכיפה, למרות התקנות החדשות שנקבעו .

20:56: עמית סגל בערוץ 12: אפשרות ש- 5 ח”כים מהליכוד יתמכו בחוק האזרחות .

20:57: יערה שפירא: ‏בקואליציה מעריכים שלא ניתן להגיע להסכמות עם רע”ם על חוק האזרחות, ושוקלים להקים ועדות קבועות לכנסת כדי להשפיע על זהות החברים שיצביעו על החוק .

21:10: דיווח: לפחות 8 רקטות נפלו בבסיס צבאי בארה”ב ליד שדה הנפט אל-עומר. בסוריה טוענים כי מדובר בקבוצות שנתמכות על ידי אירן .

21:14: דפנה ליאל: יו”ר יהדות התורה משה גפני במליאה: “הקורונה חזרה כי הממשלה הכריזה מלחמה בה׳ ותורתו” :

21:23: ‏אברהם בלוך: השאלה הגדולה: האם ההסכם של הממשלה עם תושבי אביתר אמין כמו המסמך בו בנט התחייב לא לשבת עם רע”מ ולא לאפשר ללפיד להיות ראש ממשלה? :

21:31:   יקי אדמקר: יואב קיש מהליכוד בצרחות נגד לפיד: אתה צבוע, אתה מושחת, אתה שקרן. אתה יצאת נגד המושג ‘ראש ממשלה חליפי’, אתה קראת לזה ‘דיל בין גנבים’. איך יש לך את החוצפה לשבת על הכיסא הזה? :

21:34: ‏עלייה בהתחסנות: 6,872 ישראלים קיבלו היום מנה ראשונה :

22:15: ‘המחדש’: מקומם. אברכי כולל לומז’ה בפ”ת נסעו להתפלל במירון על ראש הכולל הגר”א עוזר שנמצא במצב קשה מאוד, בזמן התפילה הגיעו פקחים לכולל ופסלו את הכולל למרות שנאמר להם כי האברכים בתפילה ברשב”י :

22:20: דפנה ליאל: החיים בקואליציית 61, בנט ולפיד צריכים להיות נוכחים כל הזמן במליאה ולשמוע מה חושבים עליהם באופוזציה .

22:24: הפיליבסטר בעיצומו – ח”כ אורי מקלב תוקף כעת במליאת הכנסת: “הממשלה מבקשת שנאשר כעת חוק להפסקת החל”ת לאלפי איש, – שר האוצר מבקש מבקש לשלוח עשרות אלפי אנשים במריצות למזבלה כדי לאסוף אוכל למשפחות שלהם” .

22:50: יקי אדמקר: ‏האופוזיציה מנהלת מלחמת התשה לא מובנית מאליה בכלל נגד קואליציית בנט-לפיד. השעה כמעט 23:00 בלילה, על סדר היום 11 הצעות חוק והח”כים לא הצביעו עוד על הראשונה שבהן. מלחמה אמיתית .

22:52: הצעת חוק הביטוח הלאומי עברה ברוב של 61 מול 53 .

22:53: זאב קם: ‏יש איזה ארגון קיקיוני שמנסה בכל כוחו להישאר בתודעה הציבורית גם לאחר סיום השבתות בצוותא בבלפור. היום הפגינו נגד הנשיא המיועד הרצוג בדרישה לפטר את דוברו החדש, שהעז לשמש כדובר של נתניהו. בפרק הבא: הפגנה מול משרדי השב”כ שממשיך לאבטח את נתניהו ומול מחלקי התה בכנסת שממשיכים להגיש לו תה

הנצפים ביותר
עיריית בני ברק // צילום: אבי וולפסון

צפו בישיבת המועצה בבני ברק, התושבים יזכו לקבורה חינם?

התשובה של סאטמר לגזירת החד פעמי של ליברמן

צילום מסך 2021-10-21 181435

הרבי מחב”ד, הגר”ח גרינמן, ומרן הגרא”מ שך זצ”ל התבטאויות וסיפורים

0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

פרשה ושירה עם שימעלה והגיטרה

בן 72 נמצא מוטל בביתו ללא רוח חיים במצב ריקבון

פייזר: החיסון לבני 11-5 יעיל ב-90.7%

המשטרה מבקשת את עזרת הציבור באיתור נעדר חרדי

שר הביטחון הכריז על שישה ארגונים ערבים ביו”ש כארגוני טרור

הפגישה התארכה: ראה”מ בנט ישאר לשבת ברוסיה

המוואל השבועי לפרשת וירא עם פרלמנט הפייטנים הירושלמי

בני ברק: ילד רץ לכביש ונפגע מרכב חולף

בחסדי שמים: הגרב”מ אזרחי שוחרר לביתו

משתתפי ההלוויה פרצו בריקודים בהוראת הנפטר

בן גביר: “נשאר רק להכריז על היום כיום אבל לאומי”

עקדת יצחק – אצל כל אחד מאיתנו • צפו