לימודים בשטח פתוח בימי הקורונה. אילוסטרציה // צילום: פלאש 90

מבזקים

סיכומו של מוצ”ש: החדשות בקצרה

סיכום המוצ”ש במבזקים קצרים: 152 ילדים מבני ברק בבידוד בגלל רופא ילדים, ספינה ישראלית הותקפה בלב ים, מצוה נדירה: כרם ענבים ישרף בבני ברק, יאיר נתניהו בתקשורת הזרה נגד ממשלת בנט

 20:37 ספינת מטען בבעלות ישראלית-חלקית הותקפה בצהריים בצפון האוקיינוס ההודי בדרכה לאיחוד האמירויות. לא היו נפגעים. לא ברור אם על הספינה היו גם אנשי צוות ישראלים :

 20:40 ח”כ ישראל כ”ץ בפגוש את העיתונות: “יכולתי בוודאות להרכיב ממשלה אבל נתניהו החליט ללכת לאופוזיציה” :

 20:43 יואב אבן: חוקרי האוניברסיטה העברית בניתוח שהועבר למל”ל: ללא שינוי באופן ההתנהגות, נראה שקשה למנוע הגעה לכ-1000 נדבקים יומיים בתוך כשבועיים. יחד עם זאת, העלייה בתחלואה הקשה והבינונית היא איטית משמעותית :

 20:45 יאיר נתניהו בתקשורת האמריקאית: בנט הוא בובה של השמלנים הקומוניסטים, רע”מ תומכים בטרור ויש להם זכות וטו על כל החלטה בממשלה, בנט ניצח ברמאות, ממשלה מסוכנת מאוד, הממשלה לא נהנית מלגיטימציה ותמיכה ציבורית. מצב התקשורת בישראל קשה, רק 2 ערוצים, תקשורת כמו בצפון קוריאה מבליטה מה שנח לה ולא מסקרת הפגנות תמיכה באבא שלי .

 20:47 ‏הערכה בישראל: הפגיעה בספינה באוקיינוס ההודי – פעולה איראנית .

 20:48 ‏גם היום: שריפה מבלון תבערה בעוטף עזה ‎ .

 20:50 איתי בלומנטל: ‏איום בלוני התבערה: במערכת הביטחון רואים בחומרה את הפרחת הבלונים, אך לא מתחייבים להגיב .

 20:56 יערה שפירא: ‏בקואליציה מחפשים ח”כים בגוש נתניהו שיעדרו מההצבעה על חוק האזרחות. מסתמן שלא תוטל משמעת קואליציונית בהצבעה. .

 21:01 ישראל כהן: ‏בארגוני השמאל של מחאת בלפור ו׳קריים מיניסטר׳ מפגינים גם הערב מול ביתו של הנשיא הנבחר, יצחק הרצוג (צה”ל 46 תל אביב), במחאה על מינוי נאור יחיא, לתפקיד דובר בית הנשיא .

 21:07 נתוני הקורונה: 323 מאומתים ביממה האחרונה :

 21:08 ניר דבורי: הספינה שנפגעה באוקיינוס ההודי נמכרה לפני חודשיים לחברת הספנות “מירסק” וכבר אינה בבעלות אייל עופר .

 21:10 דפנה ליאל: האופוזיציה שוקלת להפוך את ההצבעה על חוק האזרחות להצעת אי אמון. כך כל חברי האופוזיציה יאלצו להתנגד לחוק גם אם הם תומכים בו. לעומת זאת חברי הקואליציה שמתנגדים לחוק אומרים לנו הערב שיצביעו נגד גם אם זו תהיה הצעת אי אמון :

 21:25 פרסום ראשון ב’המחדש’: מצוה נדירה תערך השבוע בבני ברק בתיאום עם המשטרה וכוחות כיבוי אש, בכרם הענבים של הרב משה סחייק נשתלו צמחי נענע ויש איסור כלאים, ועל כן פסקו הרבנים לשרוף את הכרם, מעמד מצות שריפת הכרם יאורגן על ידי העירייה והשתתפו בו ילדי הת”תים :

*כל הפרטים:*

 21:29 יולן כהן: מחקר חדש וראשון של משרד הבריאות ובית החולים תל השומר מראה כי החיסון של פייזר מספק הגנה טובה מפני וריאנט דלתא, אך יעיל פחות מולו. המעבדה המרכזית לנגיפים במשרד הבריאות ערכה בדיקה ראשונה בישראל, יחד עם הפרופסור גילי רגב-יוחאי מבית החולים שיבא, ובדקה את יעילות החיסון מול זן דלתא. בבדיקה נמצא כי יש ירידה ביעילות של עד עשרה אחוזים. .

 21:37 המוקד: הידרדרות חמורה במצבו של ראש כולל לומז’ה הגאון רבי אליעזר עוזר, רבי אליעזר בן רחל לרפואה שלמה .

 21:38 דיווח: רופא ילדים שנפגש השבוע עם 160 ילדי בני ברק – התגלה כחולה בזן ההודי של הקורונה והכניס את הילדים לבידוד, חשש להתפרצות בעיר .

 21:40 ‏יעקב מלמד: בד”ה – במהלך השבת הלך לעולמו הרה”ח רבי צבי אריה אייזנבך זצ”ל מחשובי חסידי קרלין זאת לאחר שנות יסורים קשים ומרים. התגורר בעיר ביתר עילית .

 21:44 הורים בבני ברק: הגיעו אלינו מתנדבים מארגון חסד להודיע על בידוד מאחר ונפגשנו עם רופא, אלא שלא ביקרנו אצל הרופא המדובר מעולם, מתברר כי ההודעה ניתנה על בסיס שמועה ולא מוסמכת ממשרד הבריאות, ליתר ביטחון יש לוודאות עם הגורמים המוסמכים :

 21:53 אזרח ערבי-ישראלי, מחמד נאדר בדרנה, גורש מטורקיה לאחר שתועד מקנח את אפו בשטר של 20 לירות טורקיות, לפני ששילם את החשבון באחת המסעדות בבירה הטורקית .

 21:55 יעקב מלמד: שריפה פרצה בליל השבת במעונו של הדיין הגאון רבי נפתלי נוסבוים שליט”א ברחוב בר אילן בירושלים כתוצאה מנרות השבת. ארון ספרים שכלל בתוכו חידושי תורה רבים שהעלה על הכתב עלו באש. בחסדי שמים הושגה שליטה ללא נפגעים. :

 22:11 עופר חדד: במהלך השבת יידו פורעים ערבים אבנים לעבר תושבים וחיילים, סמוך ליישוב אש קודש בבנימין. אחד המחבלים נורה למוות, בצבא בודקים אם הוא השליך לפני כן מטען מאולתר לעבר החיילים .

 22:21 ‏משרד הבריאות: 100 אלף בני 12-16 התחסנו נגד קורונה .

 22:26 ‏דיווחים פלסטיניים: צה”ל תוקף בשעה זו ברצועת עזה בתגובה על שיגור בלוני התבערה היום ואתמול לשטח ישראל

‎ .

 22:27 ישראל תשלח מחר לקפריסין שני מטוסים לכיבוי שרפות וחומר מעכב בעירה :

 22:27 רבינא: ‏הגאון רבי מאיר מאזוז במתקפה נגד הממשלה בשיעורו כעת: “המדינה הזאת אין טעם לקיום שלה. רוצים כותל רפורמי ותח”צ בשבת. ישראל מרדה באלוקי’ה.  הרפורמים הם אויבי ה’ – כל הממשלה הזאת ככה. יש בה קצת דתיים אבל זה בטל בשישים. ערבי אחד מעמיד את כל המדינה על הרגליים” :

 23:00 צה”ל: תקפנו יעדים של חמאס בתגובה על שיגור בלוני התבערה; דיווח פלסטיני: פצוע קשה בתקיפה :

 23:07 המוקד: הלוויתו של הרה”ח רבי צבי אריה אייזנבך זצ”ל תצא הערב בשעה 23:30 מביהמ”ד קרלין בגבעת זאב ובביתר עילית מביהמ”ד קרלין בשעה 00:25 לבית ההלוויות שמגר בי-ם בשעה 1:20. .

 23:24 ‏פורום השבת הציבורית נגד יו”ר הכנסת מיקי לוי: “פרסם רשומה בפייסבוק תוך חילול היום, למרות שהוא סמל שלטון” .

הנצפים ביותר
סגן השר מאיר פרוש // פלאש 90

לאחר שניסו לגזוז את זקנו: אלמונים התיזו חומר חריף בביתו של ח”כ פרוש

בחול המועד: היהודי ביקש לשחוט את האדמו”ר

המחדש בעולם // צילומים: פלאש 90 • עיבוד: אבי וולפסון - המחדש

נמצאה הקסדה של נפוליאון • חדשות ותמונות מהעולם

0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

חולה קורונה הפר בידוד – ונתפס

הושענא רבה בחצר חסידות בעלזא בתשמ”ז

בנט באו”ם: “ישראל חייבת להישאר פתוחה, לאיראן תכנית סודית”

ההתפתחות האדירה באחיסמך: בראשות הגרח”א ברוידא – חנוכת בית המדרש ‘חניכי הישיבות’ ושמחת בית השואבה

צפו: שוטר איתר מאומתים, אך לטענתם הם כבר החלימו

שמחת החג של ישיבת ‘משנת שמעון’

פלורידה: המושל אוסר לחייב עטיית מסכות בבתי הספר

טרגדיה: חולת קורונה צעירה מתה ללא מחלות רקע לאחר שנדבקה

בהשתתפות אלפי החסידים: האדמו”ר מגור בהושענות הבוקר

מדוע “הקפות שניות” והאם ניתן לומר תשעים פעם “משיב הרוח”?

עם נרות וחופה: כך הגר”א פילץ היה מתחתן עם התורה

בצל הביקורת: קבינט הקורונה יתכנס ביום ראשון הקרוב