מבזקים

סיכומו של יום ראשון: החדשות בקצרה

חדשות יום ראשון בקצרה במבזקים כפי שדווחו בזמן אמת בחדשות המוקד, קבוצת החדשות המובילה ברשת: משבר חריף עם רע”מ הביא להחלטת ממשלה וביטול צווי הריסה, בשעת לילה מאוחרת: נתניהו עזב את בלפור, מנכ”ל הדסה פורש מתפקידו, התורמים דורשים את כספם כי השליח היה ללא כובע וחליפה, טרגדיה: האברך יענקי לנדאו ז”ל מערד, ערבים תקפו את רבה של צפת

6:09: דובר משפחת נתניהו מסר כי המשפחה עזבה את המעון בבלפור קצת אחרי חצות :

6:46: ‘ידיעות’: בפייזר ובמשרד הבריאות בודקים את הנתון לפיו המחוסנים שחלו לאחרונה בקורונה הם אותם אלו שהתחסנו ראשונים עם הגעת החיסונים ארצה :

7:02: כוחות אמריקניים הותקפו הלילה בירי תלול מסלול באזור שדה הגז “קונוקו” במחוז דיר א-זור שבמזרח סוריה. כך אמר גורם במשרד ההגנה האמריקני. לא דווח על נפגעים או על נזק :

7:02: נשיא טורקיה, רג’פ טאיפ ארדואן, נפגש באיסטנבול עם יו”ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. סוכנות הידיעות אנדולו דיווחה כי ארדואן אמר לאבו מאזן כי לא יהיו שלום ויציבות באזור כל עוד נמשך “הכיבוש הישראלי” וטורקיה לא תשב בצד לנוכח ה”זוועות” שמבצעת ישראל .

7:19: ראש ישיבת חפץ חיים בארגנטינה הרב שמואל אריה לוין בן אלטא חנה רחל אושפז בטיפול נמרץ .

7:24: משה נוסבאום: יהודה גליק שוחרר בתום חקירתו בערבות של 5,000 שקלים. השוהה הבלתי חוקי נעצר והועבר לכלא עופר .

7:26: כנסת: דיוני הועדה המסדרת נדחו לאחה״צ כדי לאפשר הידברות עם האופוזיציה על הקמת הועדות הקבועות (דפנה ליאל) .

7:28: ‘ניוז 1’: מהבוקר ועד שיגיע משלוח חדש של חיסונים נגד נגיף הקורונה מתוצרת פייזר, יקבלו אזרחי ישראל שיבקשו להתחסן מפני הנגיף את החיסון מתוצרת מודרנה. זאת, לאחר שתם המועד האחרון למתן מנת החיסון הראשונה, לקראת פקיעת התוקף של מנות החיסון מתוצרת פייזר שבידי ישראל .

7:29: ‏‎שר הבריאות ניצן הורוביץ לרשת ב’: הקורונה תלווה אותנו לאורך זמן רב ואנחנו צריכים לפתח שגרת קורונה ולהמשיך לקיים את החיים שלנו בצל שלה. מה שמשרד הבריאות מקדם זה צעדים שיאפשרו לנו להמשיך לחיות עם הקורונה בלי מגבלות קשות מדי

‎ .

7:38: 5 חולי קורונה מאושפזים בבית החולים וולפסון – בהם אחד במצב קריטי. כל החמישה מחוסנים ומעל גיל 60 :

8:07: צחי הנגבי: ‏כשבנימין נתניהו דרש לפני חודשים רבים להעלות להצבעה בממשלה אישור תקציבי לרכש מיידי של מיליוני חיסונים נוספים, ״הממשלה בתוך הממשלה״ בראשות גנץ הטילה וטו. גם האופוזיציה ״הממלכתית״ התנגדה בחריפות והנה נשארנו ללא חיסונים .

8:19: שלומי הלר: ‏חוקרי המשטרה החלו הבוקר בחקירת אירוע גרימת נזק בבית כנסת ביישוב גבעת זאב הסמוך לירושלים. גורמי חקירה וזיהוי פלילי גובים עדויות ואוספים ממצאים בזירה במטרה להביא לזיהוי ואיתור החשודים במעשה. בשלב זה מסתמן כי מדובר באירוע על רקע פלילי :

8:26: אבי רבינא: ‏דרמה במועצת העיר חיפה: לעינת קליש רותם קמה מועצה לעומתית בדומה לבית שמש: 12 חברי אופוזיציה, ו-5 חברים מהקואליציה חתמו היום על מכתב לכנס ישיבה שלא מן המניין ולפטר את כל סגני ראש העירייה (מלבד אלפר וצוק שהינם גם מ”מ) לקליש אין מעתה רוב, והיא תתקשה להעביר החלטות במועצה :

8:32: אהוד יערי חושף ב’חדשות 12′: הדרישות שיעביר אבו מאזן לחידוש המו”מ עם ישראל, להחזיר אל כנו את הסטטוס קוו הישן בהר הבית במקום ההסדרים הנהוגים עכשיו, הפסקת פינוי של ערבים מבתיהם בירושלים, שחרור “הפעימה הרביעית” של אסירים פלסטיניים, הפסקת חדירות צה”ל לערים הפלסטיניות, שדרוג הרשתות הסלולריות בגדה ל-G4. הגיוני לגמרי ועוד :

8:33: ‏ח”כ לשעבר יהודה גליק מהליכוד חשוד שהבריח שב”ח ואומר לרשת ב’: “בשבת היינו בהר גילה, בסביבות 22:15 נסעתי לירושלים. בשער עמד בחור שביקש טרמפ, הכנסנו אותו. אמר שהוא פלסטיני, שאלתי אם יש לו אישורים – ענה כן. כשהגעתי למחסום עצרתי וקראתי לשוטר שיבדוק אותו”

‎ .

8:40: ‏ח”כ גינזבורג ב’קול ברמה’ על תוכנית ליברמן: דברים היו צריכים להיעשות בהידברות. לא בכפייה

‎ :

9:14: חשש מגזירת המעונות? – מעונות במודיעין עילית פתחו את ההרשמה מחדש למרות שהרישום הסתיים לפני מספר חודשים. .

9:15: ‏ח”כ לשעבר משה פייגלין על חזרתו לליכוד: “אני חלק מן הרוב היהודי שקולו נשדד. עכשיו הזמן לחזור ולחזק את המחנה הלאומי”

‎ .

9:37: דורון קדוש: ‏סערת חוק איחוד משפחות:  עובדי משרד הפנים קיבלו הנחייה גורפת שלא לטפל כרגע בבקשות שהוגשו מצד פלסטינים תושבי עזה והשטחים לקבלת מעמד בישראל. במשרד הפנים ממתינים לראות האם השרה איילת שקד תעלה מחדש את החוק להצבעה בכנסת, ועד אז הורו להשהות כל טיפול בנושא :

9:44: ‘ווינט’: הצוות לטיפול במגפות (צט”מ) של משרד הבריאות ידון הערב (ראשון) בחיסון ילדים מתחת לגיל 12, בהתאם לניסוי של חברת פייזר שעורכת גם כן ניסוי בחיסון בבני חצי שנה עד גיל 12 .

9:49:  שר החוץ יאיר לפיד מסכם חודש בתפקיד .

9:51: 261 מאומתים אובחנו בישראל ביממה האחרונה, 44 במצב קשה :

10:26: ירון אברהם: ממה שאני שומע הולכות לקום בכנסת ועדות שלא היו בה מעולם. ועדות שהיו מטפלות בכמה נושאים – יפוצלו. יש הרבה חברי כנסת שצריכים לתת להם תפקידים וחברות בוועדות ובעיקר ראשי ועדות :

10:54: שר התורה הגר”ח קניבסקי בירך לרפואתו השלמה של תלמיד הישיבה בניה ישראל בן אביבה פרץ שנפצע קשות בפיגוע הירי בצומת תפוח לפני כחודשיים .

10:55: ח”כ מאזן גנאים מרע”ם בתוכניתו של נאדר אבו תאמר ברדיו “מכאן”: “אני אפרק את הקואליציה אם הממשלה תתקוף את עזה ויהיו הרוגים”. עוד אמר: “אין סיפור אהבה בין מנסור עבאס והממשלה החדשה”, “בנט ונתניהו? שניהם גרועים”, “חוק האזרחות גזעני. 20 אלף משפחות סובלות בגללו. אני מתנגד לו. נמנעתי כדי לא להפיל את הממשלה” .

11:01: ‏יו״ר הרשימה המשותפת ‎איימן עודה הודיע שיפנה ליועמ״ש מנדלבליט בעקבות הפרסום שלנו הבוקר כדי לוודא שכל הבקשות ייבדקו ללא עיכובים: ״ההנחיה לעובדי משרד הפנים שלא לבדוק בקשות לאיחוד משפחות אינה חוקית״

‎ .

11:04: פניית עודה למנדלבליט – בהמשך לפרסום בגל”צ לפיו עובדי משרד הפנים קיבלו הנחייה גורפת שלא לטפל כרגע בבקשות שהוגשו מצד פלסטינים תושבי עזה והשטחים לקבלת מעמד בישראל. במשרד הפנים ממתינים לראות האם השרה איילת שקד תעלה מחדש את החוק להצבעה בכנסת, ועד אז הורו להשהות כל טיפול בנושא. :

11:08: מיכאל שמש: מהנעשה בממשלה. הסאונד לא עובד בנט: אפשר להתחיל? לפיד: לא, בזה יש לי נסיון .

11:10: ראה”מ בנט: בוחנים הגבלת אירועים רבי משתתפים, החיסונים החדשים יגיעו ב1 באוגוסט :

11:17: בנט:  “אני מבקש להדגיש: יש חיסונים לכולם. גם מנה ראשונה יש לנו כרגע במלאי וגם מנה שנייה שתגיע בתחילת אוגוסט”. הוא קרא למי שעוד לא התחסן – “צאו היום להתחסן” :

11:28: יו”ר יהדות התורה ח”כ משה גפני: ועכשיו לעובדות: הממשלה הקודמת בראשות נתניהו הביאה את החיסונים בזמן וסילקה את הקורונה. הממשלה הנוכחית בראשות בנט מסכנת את אזרחי המדינה ומביאה עלינו את התפרצות הקורונה .

11:29: אבי רבינא: ‏אפס התייחסות של בנט בישיבת הממשלה לגזירת ליברמן על ילדי האברכים. מה כן? שוב התבטאות סתמית מהשפה ולחוץ: “אנחנו ממשלה של כל עם ישראל, ללא קשר למפלגות המיוצגות בה”.

11:34: פרופ’ זאב רוטשטיין התפטר מתפקידו כמנכ”ל בית החולים הדסה :

11:35: מתקפת הסייבר על איראן. על הלוחות שמציגים את זמני הנסיעות של הרכבות ברחבי המדינה הופיע מספרו הפרטי של הנשיא הנבחר, איברהים ראיסי  :

11:44: סקר המכון הישראלי לדמוקרטיה: מי האיש המשפיע ביותר בממשלה? מקום ראשון יאיר לפיד, מקום שני נפתלי בנט, מקום שלישי מנסור עבאס :

11:45: ‏הממשלה אישרה את מינויו של פרופ’ נחמן אש למנכ”ל משרד הבריאות

11:49: מוריה אסרף: ‏באוגוסט יגיעו נכון לעכשיו 200 אלף חיסוני פייזר בלבד עבור מאה אלף מתחסנים :

11:51: הליכוד : הישג לאופוזיציה: נדחתה ההצבעה על תקנות הקורונה בהיעדר רוב לקואליציה. חה”כ אוחנה, רוטמן ומקלב הביעו את התנגדותם לאפשר את המשך האיסור על יציאה מהארץ, בהינתן שעל פי הצהרת משרד הבריאות בדיון ישראל היא המדינה היחידה בעולם שמבקשת להטיל מגבלות כאלה על אזרחיה, קל וחומר הדבר לא סביר כשישראל היא המדינה המחוסנת ביותר בעולם :

11:52: בג”ץ פותר לממשלה בעיות. החליטו לאפשר פונדקאות בישראל :

12:00: ח”כ ווליד טאהא: ‏הודעתי לקואליציה שחברי הכנסת של רע״מ לא ישתתפו בדיוני הועדות ולא יצביעו על חוקים במליאה עד להודעה חדשה .

12:04: עמית סגל: גורמים ברע”מ: בינתיים רע”ם מקדמת את הממשלה והממשלה לא מקדמת את רע”ם .

12:31: גורם ברע״מ למיכאל שמש:  לא נאפשר לממשלה לנהל מו״מ עם המשותפת שיחליש את כוחנו בכנסת .

12:39: יניר קוזין: ‏אגב הודעות נחרצות של ח”כ ווליד טאהא, כדאי להיזכר שבפעם הקודמת כשח”כ טאהא העלה ציוץ כ”כ נוקב (על חוק האזרחות), הסיעה שלו התקפלה והוא הצביע בעד. .

12:52: דפנה ליאל: שר הבריאות ניצן הורביץ יכנס מסיבת עיתונאים בדקות הקרובות ובה יכריז איך יתנהל לנוכח הצהרת בגצ שיש לאפשר פונדקאות. בוא נודה על האמת גם זה לא מוסיף לבריאות של חברי רע״ם .

12:55: סמוטריץ’ בתגובה לפסיקת בג”ץ שמחייבת את המדינה לאפשר פונדקאות: הממשלה הזו, יחד עם בג”ץ סימנה לעצמה מטרה – כרסום ביהדותה של מדינת ישראל. אלפי שנים שרדנו את מי שביקש לפגוע ביהדות, נשרוד גם את לפיד, ליברמן ובנט. אין לי ספק שארגוני הנשים ילחמו נגד החלטת בג”ץ שמתירה סחר בנשים למטרת פונדקאות :

12:59: שר הבריאות ניצן הורוביץ בירך על החלטת בג”ץ: “סוף סוף, שוויון! בג”ץ קובע שזוגות יוכלו להביא ילדים בפונדקאות – בישראל. כשנכנסתי למשרד היה לי ברור שצריך לשים סוף לגרירת הרגליים והודעתי לבג”ץ שהעתירה צודקת ושאנו ערוכים לפסק דין מחייב” :

13:03: המוקד: השופטת שרון בבלי החליטה לבטל כתב אישום נגד ירון ללוש שהורחק מהרחבה על ידי רב הכותל הגר”ש רבינוביץ מרחבת הכותל בגין הרמת קולו באופן שלא מכבד את המקום. הסיבה לביטול: חוסר סמכות .

13:04: במסגרת חלוקת הוועדות בכנסת מציעים בקואליציה להקים וועדה חדשה שתעסוק בנושאי דת בראשה תעמוד נציגת ישראל ביתנו יוליה מלינובסקי .

13:05: יו”ר ש”ס ח”כ אריה דרעי בתגובה להחלטת בג”צ על הרחבת חוק הפונדקאות: “החלטת בג”צ הינה פגיעה חמורה ונוספת בזהותה היהודית של מדינת ישראל. רוב העם חפץ בשמירת מסורת ישראל, שמירת ערכי המשפחה היהודית. בג”צ בהחלטותיו חפץ למחוק את מסורת ישראל” .

13:28: ‏קבינט הקורונה יתכנס ביום שלישי הקרוב, בשעה 19:00, במשרד רה”מ בירושלים .

13:40: אטילה שומפלבי: ‏מזכיר הממשלה, שלום שלמה, החל לטפל במשבר (החדש) מול רע”ם. גורם בכיר בממשלה על ההתנהלות של חברי הכנסת של רע”ם: “סיוט” .

13:51: יקי אדמקר: גורמים ברשימה המשותפת על ההחלטה של רע”מ: החלטה מביכה של רע”מ שנמצאת במצוקה בגלל הצבעתה בעד חוק האזרחות. הפרסום כי הם בלחץ בגלל המגעים של המשותפת עם הקואליציה מעורר רחמים. ובכן, שיהיו רגועים כי לא נכנס לקואליציה. נשאיר להם את המבוכה ונמשיך לשרת את הציבור שלנו בדרכנו .

13:57: ‘חדשות 13’: אנשי רע”מ דורשים מראש הממשלה נפתלי בנט להעביר עוד היום את סמכויות מנהלת הבדואים ממשרד רה״מ – “או שנשתחרר לגמרי ממשמעת קואליציונית” :

14:00:   אנשי משמר הכנסת הורידו את הדגלים שהניפו אנשי הורוביץ במסיבת העיתונאים שלו .

14:04: שירית אביטן: ‏ועדת שרים לחקיקה החליטה להתנגד לחוק של ח”כ זוהר להקפאת קצבאות לפעיל טרור ובני משפחתו ולדחות בארבעה חודשים את החוקים של דיכטר וסטרוק לביטול אזרחות לטרוריסט. חוק יסוד ההגירה נדחה בחצי שנה.בגדול – עלו חוקים פרטיים, כולם נדחו/נפלו למעט חוק הקנאביס של שרן השכל וחוק של מרב בן ארי .

14:06: ח”כ מקלב על כוונת הקואליציה להקמת ועדה לשירותי הדת בכנסת: במקום לעסוק בהבאת מליוני חיסונים לארץ עצירת מחדל נתב”ג ובלימת הגל הרבעי של הקרונה הם עסוקים ביצירת עוד ועדות ועוד ג’ובים למקורבים תוך נסיון לעורר קיטוב בעם .

14:19: עמית סגל: רע”ם דורשת שמנהלת הבדואים תעבור למשרד הרווחה עוד היום. לפי ההסכם היא אמורה לעבור בעוד שבועיים. בנוסף: דורשים לו”ז לקידום הנושאים שנסגרו במו”מ הקואליציוני .

14:34: בעקבות מקרה אריה שיף: הצעת חוק חדשה של ח”כ עמיחי שיקלי לתיקון חוק העונשין (חוק דרומי), לפיה יורחבו המרחבים בהם לאדם הזכות להגנה עצמית. החוק גובש בעזרת בני משפחת שיף והוועד להצלת הנגב המלווה ע”י תנועת “אם תרצו” .

14:36: מוחמד מג’אדלה: ‏ח”כ אחמד טיבי הובהל שוב לבית חולים לאחר שחש ברע. יעבור ניתוח חירום להסרת אבנים בכליות .

14:54: מיכאל שמש: בוועדת שרים לחקיקה דנו היום בחוק שאמור לאפשר לבתי החולים לבדוק תיקים בכל הקשור להכנסת חמץ בפסח לבית חולים. שקד: מדובר בחוק חשוב ומאוזן וצריך שיוגש כהצעת חוק ממשלתית, מי השר האחראי? נשמע ברקע: שר הבריאות! שקד: טוב, אז פחות :

14:55: בעקבות פסיקת בג”ץ בתחילת השנה, החל ממחר יבוטל הנוהל המחייב הזדהות בפני שוטר ללא סיבה, ויש אפשרות לסרב להזדהות בפני שוטר מלבד במקרים בהם יש לשוטר סיבה .

15:00: יו”ר יהדות התורה ח”כ משה גפני בתגובה לדחיית חוק פסקת ההתגברות ע”י ועדת השרים לעניני חקיקה: זו ממשלה שיודעת לעשות רק דברים רעים, כשיש דברים טובים היא פתאום לא בעניין. אעלה את הצעת החוק החשובה הזו ביום רביעי במליאת הכנסת לקריאה טרומית ומצפה מכל חברי הכנסת שתמכו והגישו הצעות חוק דומות בעבר לתמוך בה .

15:01: ועדת החוקה אישרה: קנס של 5,000 שקל גם על ניסיון יציאה מישראל למדינות שהיציאה אליהן נאסרה :

15:01: גורמים ביהדות התורה מגיבים בערוץ 7 על החלטת בג”ץ בעניין חוק הפונדקאות: “העובדה שממשלת השינוי צריכה להסתמך על בג”ץ בחוקי תועבה, מלמדת כמה הממשלה הזאת רעועה ומסוכנת לעם ישראל. ומעידה שוב שהמדינה נשלטת על ידי רע”ם ובג”ץ” :

15:05: שירית אביטן ב’גלובס’: ‏בנוסף לשליטה במשרד האוצר ובוועדת כספים, הקואליציה נותנת לישראל ביתנו גם 6 ממלאי מקום בוועדה על חשבונה.

גיבוש רוב מעולם לא נראה קל יותר :

15:41: ‏שיא בשוק הנדל”ן: בחודש יוני נלקחו משכנתאות בהיקף של 11.6 מיליארד ש”ח – עלייה של 94% לעומת יוני אשתקד :

15:53: אטילה שומפלבי בטוויטר: ‏רע”ם 2021 היא הש”ס של הניינטיז: סחטנית, מעצבנת, כפויית טובה, ילדותית, אינה יודעת שובע וחסרת הכרת הטוב :

15:56: יאיר קראוס: בנט קרא לציבור ללכת להתחסן, אבל בקופות החולים שאמונות על מבצע החיסונים בישראל לא עודכנו,  התורים למנת חיסון ראשונה נותרו נעולים וההנחיות לא השתנו .

16:14: ‘ווינט’: מבצע החיסונים מוקפא לחודש עבור מתחסנים חדשים, על אף הצהרת רה”מ על “חיסונים לכולם” .

16:16: יקי אדמקר: ‏הקואליציה לא רק שלא מצליחה להגיע עם האופוזיציה להסכמות על אופן חלוקת הוועדות בכנסת, אפילו עם עצמה זה כבר צעד אחד יותר מידי .

16:33: יובל אראל: שאול אלוביץ’ תובע סכום של 14 מיליון שקל מכמה חברות ביטוח בטענה שפוליסת הביטוח שלו אמורה לכלול את הוצאותיו המשפטיות :

16:35: ‏ניתוחו של ח”כ אחמד טיבי להסרת אבן מהכליה עבר בהצלחה. הוא מטופל כעת בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים

16:36: כנסת: מחר יתקיים במליאה דיון 40 חתימות בהשתתפות ראש הממשלה בנושא “מחדל נתב”ג” .

16:40: נשיא המדינה יצחק הרצוג יקיים מחר, יום שני, ג׳ באב, 12 ביולי, בשעה 9:00, את פגישתו הרשמית הראשונה בלשכת נשיא המדינה, עם ראש הממשלה נפתלי בנט .

16:43: יניר קוזין: ‏הודעה שקיבלו ח”כים מהאופוזיציה כעת, אפשרות לביטול הדיון הערב בוועדה המסדרת על הרכב הוועדות בכנסת. קושי בגיוס רוב. .

16:46: ‏בכיר איראני מודה: רוב הפעולות נגדנו הגיעו מהמוסד – לא עשינו הרבה נגד זה :

16:50: לאחר שלא הושג רוב. בקואליציה מודיעים כי “לאור בקשת יו״ר הכנסת ובניסיון אחרון להגיע להבנות עם האופ׳ בנוגע להרכב הוועדות- ישיבת הוועדה המסדרת נדחית למחר בבוקר”

מיכאל שמש: מאחורי הקלעים גם זעם מצד רע”מ על החלוקה המסתמנת של הוועדות .

16:53: הממשלה אישרה את הצעת שר האוצר ליברמן להאריך את המתווה למימון היעדרות עובד בשל דרישה לבידוד. ליברמן הדגיש כי “המתווה החדש נותן וודאות לא רק להורים מחסונים שנאלצו להשאר עם ילדיהם המבודדים, אלא גם לעסקים כך שמבטיח שלא יפגעו מכניסת עובדיהם לבידוד” :

16:58: ‘כלכליסט’: שר הביטחון בני גנץ, צפוי למנות את שר הביטחון ויו”ר מפלגת עבודה לשעבר עמיר פרץ ליו”ר התעשייה האוירית .

17:01: ‏דו”ח אמ”ן מזהיר: עלייה חדה במספר חולי הקורונה החדשים במצב קשה בארץ בשבוע האחרון. מקדם ההדבקה משקף הכפלה של מספר המאומתים החדשים בכל שבוע :

17:03: ארי קלמן: ‏מאות אמהות דתיות וחרדיות צפויות להפגין למשך שבוע יחד עם ילדיהם מול ביתו של ראש הממשלה נפתלי בנט ברעננה כמחאה על גזירת המעונות, למרות הבטחותיו לייצג את החרדים .

17:20: ‏יו”ר ע”מ ח”כ מנסור עבאס פרסם הצהרה בערבית: “רע”מ דוחפת את הממשלה והמשרדים לקבל החלטות מעשיות לטובת החברה הערבית שלנו, ולמה שקורה בין המאוחדת לקואליציה הממשלתית אין שום קשר לרשימה המשותפת, לא מקרוב ולא מרחוק”. .

17:22: הקבינט המדיני-ביטחוני אישר הקפאת כספי טרור לרשות הפלסטינית :

17:24: יובל שגב: ‏בעניין התנאים של רע”מ: מאז שעות הצהריים אין מגעים בין ראשי הקואליציה לבין חברי הכנסת של הרשימה האסלאמית. ניסו להתקשר להזמין נציג של רע”מ לפגישת הגישור אצל יו”ר הכנסת ונתקלו בסינונים :

17:31: ‏יו”ר יהדות התורה, משה גפני, מגיב אצל ירון וילנסקי ויעקב ברדוגו‎: “הכנסת קיבלה החלטה ובג”ץ שינה את זה לפי השקפת עולמו – בשביל מה צריך את הכנסת? תארו לעצמכם בבג”ץ היו יושבים 3 אברכים, הם היו מקבלים אותה החלטה?” .

17:35: אסון קריסת הבניין במיאמי: 4 קורבנות נוספים נמצאו, כעת מספר המתים עומד על 90 בני אדם .

17:37: ‏יו”ר יהדות התורה, משה גפני בגל”צ על גזירת המעונות של ליברמן: “דווקא מרוצה ממפלגות חברתיות בקואליציה כמו מרצ, ששואלות – ‘למה אתם מתערבים בעניין הזה?'” .

17:44: גפני בגל”צ: “אם בזמן כהונת נתניהו היה מתברר שאין מספיק חיסונים, אם אפילו עשירית מזה היה קורה, התקשורת הישראלית הייתה קורעת אותו. עכשיו רואים אדישות ושקט מוחלט” .

17:47:  הטיסה האזרחית הראשונה לחלל יצאה לדרך: המליארדר ריצ’רד ברנסון המריא ברגעים אלה :

18:08: טרגדיה בגור: נפטר האברך הצעיר יעקב דוד לנדאו ז”ל מערד :

18:10: ‏נשיא ארה”ב ביידן בירך את הנשיא הרצוג לרגל כניסתו לתפקיד: “יודע שאתה מחויב מאוד לעתידה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, מקדיש את עצמי לחיזוק השותפות המתמשכת בין מדינותינו”

18:11: מיכאל שמש: יום מעניין מחר בכנסת: בנט יגיע מחר לנאום במסגרת דיון 40 חתימות על “מחדל נתב”ג”. גם נתניהו צפוי לנאום לאחריו :

18:18: מיכאל שמש: בהמשך לדרישת רע״מ: הממשלה מצביעה טלפונית בשעה זו על העברת סמכויות מנהלת הבדואים למשרד הרווחה :

18:21: עוד משמש: בתוך מספר שעות רע״מ כעסו על חלוקת הוועדות בכנסת – הוקפא. דרשו לקבל את מנהלת הבדואים – בוצע :

18:27: ח”כ מיקי זוהר מהליכוד בתגובה לכניעת בנט לדרישות רע”מ: לא מפתיע שבנט מסכים להכל, ככה זה כשאין ציבור מאחוריך.כל עוד הוא ראש הממשלה, המדינה שלנו תחזור אחורה בכל הפרמטרים: הבטחוניים, הכלכליים והחברתיים .

18:45: רפי פרלשטיין: ‏ראש מינהל חינוך בעיריית ירושלים, אביב קינן, מתפטר מתפקידו.  ימונה למנכ”ל מכון ברנקו וייס :

18:48: הליכוד: כדי לשרוד כראש ממשלה עם 6 מנדטים בנט נכנע שוב לדרישת מנסור עבאס ומכר את הנגב לידיו. מעניין מה עוד הוא יסכים שיסחטו ממנו כדי שיוכל להישאר בשלטון. נפיל את ממשלת עבאס-בנט בהקדם. .

18:53: ראש הממשלה בנט מינה את ד”ר אייל חולתא, בכיר המוסד לשעבר, לראש המל”ל והיועץ לביטחון לאומי :

19:14: ‘ווינט’: מומחי משרד הבריאות הכריעו בתום דיון – לחסן ילדים מתחת לגיל 12 במקרים חריגים .

19:21: יולן כהן: ההמלצות המסתמנות: אין צורך בחיסון שלישי בקרוב לכלל האוכלוסיה – אלא למדוכאי חיסון וקשישים בבתי אבות, המלצה לחסן מתחת לגיל 12 במקרים חריגים :

19:22: יובל אראל: שביתת הפרקליטים הסתיימה: הצדדים הגיעו להסכמה שהחלטת הנציב תוקפא וכך גם המכרזים עד יום שני הבא, וכך גם המכרזים :

19:24: ח”כ אשר לגלסנר ב’קול ברמה’ על חןק הפיצויים שיזם לנפגעי אסון מירון: “ועדת השרים לחקיקה ביקשו לדחות את העלאת החוק בשבוע לצורך חו”ד והסכמתי, אבל אז באו ודחו בחודש. זה צעד של אטימות מול המשפחות ואני לא מקהל את זה. ביום רביעי זה יעלה במליאה”. :

19:27: יהונתן גוטליב: ‏ערבים זרקו אבן על רכבו של הרב שמואל אליהו שנמצא כעת בשכונת א-טור בירושלים :

19:30: ‏פרופ׳ ערן סגל ממכון ויצמן למימרן ב’קול חי’ – ״העלייה במאומתים יציבה, העלייה בחולים קשה יותר איטית, וזה בזכות החיסונים. הקבינט החליט שמספר החולים קשה גם קובע את המדד. המספרים יעלו עוד – אבל הצפי שזה יהיה מתון״. .

19:31: ‏ברקע הביקורת על מחירי החופשות באילת, מנכ”ל ישרוטל, ליאור רביב, מגיב בגל”צ: “מי שהזמין לפני חודשיים שילם הרבה פחות, למי שמזמין ברגע האחרון המחירים גבוהים יותר – זה כוחו של ביקוש והיצע. במהלך הקורונה הפסדנו הכי הרבה, הורדנו מחירים דרסטית, ולכן עכשיו המחירים עולים” :

19:34: ‏ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן בירך את נשיא המדינה הרצוג לרגל כניסתו לתפקיד. בשיחה טלפונית בין השניים, ציין הרצוג כי בכוונתו להמשיך לשמור עמו על קשר שוטף ולסייע לקידום התקווה לשלום

‎ .

19:34: אנה ברסקי: ‏אירוע פתיחת שגרירות איחוד האמירויות הערביות בישראל יתקיים ביום רביעי, 14 ביולי, בשעה 8:45 בבורסה לניירות ערך, אחוזת בית 2, תל אביב.

הטקס ייערך במעמד נשיא המדינה יצחק הרצוג ומכובדים נוספים :

19:36: גזירת המעונות של ליברמן – יום טוב כלפון למשה גלסנר בקול ברמה: “מה שליברמן עשה עם המעונות היה חלק מההסכמים הקואליציוניים, אולי זה לא היה נראה כל כך בוטה כפי שזה הוצג, אבל זה סוכם”. .

19:49: 248 אובחנו היום עם קורונה, 6 נפטרו מתחילת החודש .

19:56: יואב אבן: לפני דקות ספורות קופות החולים קיבלו אישור – החל ממחר מותר שוב לקבוע תור למנה ראשונה .

19:56: קובי בורנשטיין בערוץ 20: סגרה”ע המפוטר בב”ש יוסי גולדהירש פנה לממונה המחוזי לאחר שחלפו שבעה ימים מאז חתמו רוב חברי המועצה על דרישה לכינוס מועצה שלא מן המניין, וראש העיר עדיין לא הוציאה זימון – בניגוד לחוק .

20:01: קרן מרציאנו: בכירי משרד הבריאות ימליצו הלילה בדיון כי באירועים גדולים וצפופים – אלו שלא מחוסנים יצטרכו להציג תו ירוק .

20:07: מיכאל שמש בכאן 11: חילופי האשמות בקואליציה בנוגע למשבר מול רעמ. בגוש בנט מאשימים: לפיד, ליברמן וגנץ אשמים במשבר וזאת בשל המגעים שניהלו ליברמן ולפיד עם המשותפת שגררו זעם של רעמ. והתנגדות של גנץ להעברת מנהלת הבדואים. בגוש לפיד טוענים: בנט וימינה זלזלו במשבר מרחו את רע״מ והובילו לפיצוץ במגעים :

20:07: עוד משמש: עבאס יכנס מחר את מפלגתו לישיבה מכרעת שבה יודיע על כוונותיו בנוגע להצבעות

גורם ברע”מ: ״אם בנט לא יראה נכונות לשנות כיוון, לא תהיה קואליציה״ .

20:15: מנכ”ל משרד הבריאות הנכנס נחמן אש במהדורה המרכזית של 12: חתונה בספטמבר? זה על כרעי תרנגולת – לא יודע אם הייתי ממליץ .

20:26: ‏הנשיא הרצוג עבר היום בדיקת קורונה ויצא שלילי לאחר שעובדת בלשכת הנשיא היוצא, שנכחה בחלק מטקס חילופי הנשיאים בשבוע שעבר, אובחנה היום כמאומתת. עוד עובדים בלשכה נשלחו לבדיקות ועד כה כולם יצאו שליליים. :

20:32: בכירים ברע”מ לעמית סגל; שני דברים הקואליציה צריכה לדעת: אין לנו אלטרנטיבה בדמות פורשים מהליכוד. מי שמנסה להראות לנו שהמשותפת היא אופציה , אין לנו בעיה לעשות לו פיילוט של שבועיים שיחליט אם כדאי לו. .

20:37: משה נוסבאום: כתב אישום יוגש ככל הנראה נגד חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק שניסה להבריח שב”ח לשטח ישראל :

20:42: יניר קוזין: ‏הערת ביניים, העובדה שהקואליציות השונות לאורך השנים בראשות נתניהו ניסו בכל כוחן להחליש את האופוזיציה בדרכים שונות לא נותנת לקואליציה הנוכחית לתת 3 ועדות בלבד לאופוזיציה, בעוד שהקואליציה תחזיק ביותר מ-20 ועדות! .

21:04: אטילה שומפלבי: ‏גורם כלכלי בכיר בקואליציה רומז היום בשיחות סגורות כי לקראת ההצבעה על תקציב המדינה, “יתכן כי ימצאו כמה תומכים שלא נמצאים כרגע בקואליציה”. אותו גורם הוסיף: “נראה לך שהעברנו את חוק הפיצול סתם כך?” :

21:08: מוחמד מג’אדלה: רע”מ כעסו ובקואליציה הפנימו – רשות הבדואים ביטלה צו הריסה נגד 6 בתים בנגב ותכריז על תהליך הסדרה לאזור :

21:10: משה נוסבאום: לאחר מעצרו של ח”כ לשעבר יהודה גליק: במשטרה מגבים את השוטרים בשטח וטוענים כי גליק ביקש לבדוק את הנוסע רק לאחר שרכבו נעצר :

21:15: כנסת: הוועדה המסדרת תתכנס מחר ב-8:30 בבוקר. על סדר היום: הרכבי הוועדות, ומינוי סגנים ליו”ר הכנסת :

21:24:   יקי אדמקר: מנהלי סיעות האופוזיציה זועמים על כך שהדיון מחר יתחיל בשעה כה מוקדמת בבוקר. כך זה נראה בקבוצת הוואטספ של הוועדה: .

.

21:59: ‘חדשות 12’: בעלי אולמות האירועים זעמו הערב על אמירתו של מנכ”ל משרד הבריאות הנכנס שלפיה קיום חתונה בספטמבר היא “על כרעי תרנגולת”, ואומרים “זה חמור, אולם אירועים זה לא מסעדה. עוד לא חזרנו לעבוד, זה הזיה. זה יוצר לנו כאוס, כולם יחתנו בין אם ירצה ובין אם לא” .

23:18: ח”כ איתמר בן גביר הגיב על ביטול 6 צווי הריסה על ידי מנהלת הבדואים “בנט ייזכר לדראון עולם, מכר את מדינתו לתנועה האיסלאמית ונכנע לסחיטה והאיומים של רע”ם. מכירת החיסול של הנגב התחילה” :

באדיבות חדשות המוקד

הנצפים ביותר
עיריית בני ברק // צילום: אבי וולפסון

צפו בישיבת המועצה בבני ברק, התושבים יזכו לקבורה חינם?

התשובה של סאטמר לגזירת החד פעמי של ליברמן

צילום מסך 2021-10-21 181435

הרבי מחב”ד, הגר”ח גרינמן, ומרן הגרא”מ שך זצ”ל התבטאויות וסיפורים

1 תגובה
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
מושיקו המשיח
3 חודשים לפני

הריסת ביתו של הבנטיט הגדול בהיסטוריה, תהיה מחר יום ב’ בשעה 12:00 תחת שמירה כבידה של רה”ל. ואחריו הרוצח הארור איווט האיום בשעה 14:00. נא לדייק.

אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

פרשה ושירה עם שימעלה והגיטרה

בן 72 נמצא מוטל בביתו ללא רוח חיים במצב ריקבון

פייזר: החיסון לבני 11-5 יעיל ב-90.7%

המשטרה מבקשת את עזרת הציבור באיתור נעדר חרדי

שר הביטחון הכריז על שישה ארגונים ערבים ביו”ש כארגוני טרור

הפגישה התארכה: ראה”מ בנט ישאר לשבת ברוסיה

המוואל השבועי לפרשת וירא עם פרלמנט הפייטנים הירושלמי

בני ברק: ילד רץ לכביש ונפגע מרכב חולף

בחסדי שמים: הגרב”מ אזרחי שוחרר לביתו

משתתפי ההלוויה פרצו בריקודים בהוראת הנפטר

בן גביר: “נשאר רק להכריז על היום כיום אבל לאומי”

עקדת יצחק – אצל כל אחד מאיתנו • צפו