גם בישיבות הציונות הדתית חשים את הפגיעה | צילום: Yossi Zamir /Flash90

"דואגים לבוחרים"

בממשלה פועלים להחריג את אברכי הציונות הדתית מגזירת המעונות

בימינה מקדמים יוזמה לפיה אברכי הציונות הדתית יוחרגו מתוכנית הקיצוצים של שר האוצר, וימשיכו לקבל סבסוד למעונות היום, ח”כ גפני תקף: ” יצא המרצע מן השק, לא מדובר ב’דאגה’ אלא בשנאה”. גם סמוטריץ’ גינה את הניסיון להפריד וליצור מחלוקת אין הבדל, בין ילד חרדי לילד דתי

ב’ימינה’ גילו בימים האחרונים קמפיין מסיבי נגד ‘גזירת המעונות’ שיוצא דווקא מהציונות הדתית שם נפגעים כנראה כמה אלפי אברכים חרדלי”ם, במקום לפנות לליברמן ולהורות שיעצור את הפגיעה הקשה במשפחות (כפי שהבטיח בנט כשנכנס לקנדציה שלא יפגע בחרדים) החליטו במפלגתו של רה”מ בנט לקדם יוזמה לפיה אברכי הציונות הדתית יוחרגו מתוכנית הקיצוצים של שר האוצר, וימשיכו לקבל סבסוד למעונות היום, בימינה העלו יוזמה להכניס לתוכנית הקיצוצים סעיף לפיו מי ששירת בצה”ל יהיה זכאי המשך הסבסוד הדברים נחשפו לראשונה בכאן חדשות.

רק הבוקר בכירי רבני הציונות הדתית הודיעו כי הם מכירים בממשלת השינוי, ושיש לשתף פעולה עם כל גורם המרכיב אותה. כיום זאת הממשלה בישראל”, כתבו הרבנים במכתבם. “יש כמובן לקבל את הוראותיה בכל התחומים, אלא אם כן יהיו הוראותיה מנוגדות לתורה. תקוותינו שתעשה דברים טובים לעם ישראל”. “ממשלת ישראל מקבלת את תוקפה ממדינת ישראל ומנהלת בפועל את המדינה. יש לשתף פעולה עם כל ממלא תפקיד בממשלה, כשמדובר בטובת מדינת ישראל ובהתקדמותה בכל תחומיה”, הוסיפו. מדבור ברבנים אשר תמכו קודם הבחירות בבצלאל סמוטריץ’, בתוך רשימת הרבנים שחתמו ניתן למצוא את הרב איתן אייזמן, הרב יעקב אריאל, הרב שמואל אליהו, הרב חיים דרוקמן, הרב צפניה דרורי, הרב אליעזר ולדמן, הרב דוד חי הכהן, הרב אורי כהן והרב דב ליאור, לא יודע יש קשר בין המכתב למאמץ של ימינה להחריג את אברכי הציונות הדתית.

יו”ר יהדות התורה ח”כ משה גפני הגיב לדברים: “יצא המרצע מן השק” אברכים מהציונות הדתית ימשיכו להיות מסובסדים במעונות היום, ואברכים מהציבור החרדי לא יסובסדו. ליברמן, בנט ושותפיהם מתכוונים לשנאת חרדים ולא לשום דבר אחר. זה לא נכון בבסיס, זה לא נכון ציבורית, זה לא נכון מוסרית וזה לא נכון משפטית .

ח״כ יעקב ליצמן הגיב: ”הולך ונשלם מהלך ההחרמה והשיסוי של בנט-ליברמן-לפיד, נגד החרדים בישראל. זוהי ממשלת זדון רפורמית שהחליטה לאמץ את מדיניות איווט האיום במלואם, כדי לדכא ולמוטט את ציבור האברכים לומדי התורה – עילית הציבור החרדי”, אמר ליצמן.

”בגסות רוח וביד פוגענית, מבדלים רודפי הדת והיהדות, את האברכים החרדים לעומת הדתיים, כדי ליצור פילוג ושנאה בישראל. הנציגות החרדית והדתית תמשיך במאבק משותף, כדי להעביר את ממשלת הרשע מארצנו”, הוסיף ח”כ ליצמן.

יו”ר ש”ס אריה דרעי התייחס לדברים בריאיון לכאן רשת ב ביום חמישי האחרון ואמר: “מדובר ב-18 אלף נשים שיצאו לעבודה. האימהות האלה עובדות, מפרנסות את ביתן אחרי שהתחתנו עם אברכים. המלחמה היא לא על מוסדות או תמיכות, אלא על אימהות שצריכות לצאת לעבודה. איך הן יעשו את זה אם לא יהיו מעונות יום?”

ח”כ בצלאל סמוטריץ’ מסיעת הציונות הדתית תקף: ”ערב תשעה באב, בנט ושקד מנסים לזרוע עוד פירוד ומחלוקת. הפעם בין הציונות הדתית לציבור החרדי. לא תצליחו. דמו של ילד עם כיפה סרוגה אינו סמוק מדמו של ילד עם כיפה שחורה. אנחנו נשאר מאוחדים מול מי שמעדיפים להכנע לתומכי טרור ובמקביל להשפיל את לומדי התורה”.

ח”כ מיכל וולדיגר: “לא יאמן. במקום לתקן את העוול של שר האוצר ליברמן, ב’ימינה’ מחפשים לשסות בין ציבורים. לומד תורה הוא לומד תורה הוא לומד תורה. ההחלטה המבישה של ליברמן צריכה להיות מבוטלת לחלוטין”.

הנצפים ביותר
עיריית בני ברק // צילום: אבי וולפסון

צפו בישיבת המועצה בבני ברק, התושבים יזכו לקבורה חינם?

התשובה של סאטמר לגזירת החד פעמי של ליברמן

צילום מסך 2021-10-21 181435

הרבי מחב”ד, הגר”ח גרינמן, ומרן הגרא”מ שך זצ”ל התבטאויות וסיפורים

27 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
המגיב החכם
3 חודשים לפני

כואב הלב לראות כמה מרן זצוק”ל רבנו עובדיה יוסף אמר בית של גויים הוא צדק במילארד אחוז הציבור של בנט שונא אותנו יותר מכול דבר אחר שקיים הם מחריבי והורסי התורה (והם כביכול באים בשם התורה) נבלים ברשות התורה
אני לא מבין איך פתאום הרבנים שלהם נפלו בפח והסכימו לממשלה הזו פתאום הכול בסדר שזה מגיעה להטבות לבוחרים שלהם יבושו ויכלמו סיעת ימינה הארורה בקרוב ממש דמעות האמאות והילדים החרדים יתנקמו בכם אמן

אדם
עונה ל  המגיב החכם
3 חודשים לפני

אחי, אני מכיר את הרבנים, אין קשר!! הם בחיים לא יתמכו במהלך הנורא הזה, יש מאות אברכים בציונות הדתית שלא עשו צבא או שעדיין לא עשו צבא, והם תלמידים בישיבות של הרבנים האלה…

המגיב החכם
עונה ל  אדם
3 חודשים לפני

אני לא מכליל את כולם מה שאמרתי לגבי הרבנים זה בלי קשר למעונות זה תפיסת עולם שונה לחלוטין שיום אחד נגד ויום אחד משתפים פעולה מלאה כאילו לא קרה כלום

מוריס
3 חודשים לפני

נקווה שבנט הרשע יקבל באנה אחת בראש וישן ולא יקום כדברי מרן הגרע”י זצוק”ל בשעתו על שרון.

אוהב הארץ
עונה ל  מוריס
3 חודשים לפני

תתפלל עליו שיחזור בתשובה
ויזכה מחר לקום כדי לעשות טוב לעם ישראל, לחרדים, ולכוויות המדינה

תינוק בן יומו
3 חודשים לפני

להיכן נעלמה הדמוקרטיה העלובה שלכם מהיכן לכם מי בחר בכם אולי אברך מבני ברק או מכל מקום אחר בחר ימינה מה זה הולך לפי ציבורים אני כבר לא יודע אם להקיא את נשמתי עכשיו או שזה רק ההתחלה ואח”כ אני יצחק על עצמי טיפש מטופש אם על זה הקאתה מה תאמר עכשיו.

עמית סגל
3 חודשים לפני

כולם מבינים שבנט, שקד וסילמן מחפשים מרכיבים לחזק את הדבק שמדביק אותם לכיסא ע’’י הפרד ומשול.

...
3 חודשים לפני

וואווו לא יאומן כי יסופר!

אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

פרשה ושירה עם שימעלה והגיטרה

בן 72 נמצא מוטל בביתו ללא רוח חיים במצב ריקבון

פייזר: החיסון לבני 11-5 יעיל ב-90.7%

המשטרה מבקשת את עזרת הציבור באיתור נעדר חרדי

שר הביטחון הכריז על שישה ארגונים ערבים ביו”ש כארגוני טרור

הפגישה התארכה: ראה”מ בנט ישאר לשבת ברוסיה

המוואל השבועי לפרשת וירא עם פרלמנט הפייטנים הירושלמי

בני ברק: ילד רץ לכביש ונפגע מרכב חולף

בחסדי שמים: הגרב”מ אזרחי שוחרר לביתו

משתתפי ההלוויה פרצו בריקודים בהוראת הנפטר

בן גביר: “נשאר רק להכריז על היום כיום אבל לאומי”

עקדת יצחק – אצל כל אחד מאיתנו • צפו