הבית אליו הושלכו בקבוקי התעברה

תוכנן ימים ארוכים

שב”כ פענח פיגוע השלכת בקבוקי תעברה לעבר בתי יהודים

המחבלים קשרו יחד 5 בקבוקי תבערה על מנת להעצים את הבערה ולגרום פגיעה משמעותית יותר ברכוש או בנפש. באורח נס לא נפגעו בני המשפחה שאל חצר ביתה הושלכו בקבוקי התבערה

הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל נעצרו לחקירת שב”כ החשודים בביצוע פיגוע השלכת בקבוקי תעברה לעבר בית משפחה יהודית בלוד , כולם אזרחים ישראלים תושבי לוד.

הפיגוע התרחש בסוף חודש מאי בשעות הלילה, מחבלים השליכו 5 בקבוקי תבערה לעבר בניין מגורים, בו מתגוררים תושבים יהודים, ברחוב בעל התניא 6 בלוד. בפיגוע נגרם נזק לשתי דירות, בלא נפגעים בגוף.

מחקירת הפיגוע עלה כי מבצעי פיגוע הטרור קשרו יחד 5 בקבוקי תבערה על מנת להעצים את הבערה ולגרום פגיעה משמעותית יותר ברכוש או בנפש. באורח נס לא נפגעו בני המשפחה שאל חצר ביתה הושלכו בקבוקי התבערה.

השתלשלות הפיגוע:

בזירת הפיגוע נכחו טילבה אל טורי, אזרח ישראלי בן 19, וכן קטין נוסף, אשר מהחקירה בשב”כ עלה כי השליכו יחד את בקבוקי התבערה. כמו כן בפיגוע השתתף גם ראפאת אל טורי, אזרח ישראלי בן 19, אשר שימש כתצפיתן של החוליה ועמד עימם בקשר באמצעות מכשירי קשר ווידא שאין כוחות משטרה באיזור. מהחקירה עלה גם כי ראפאת היה מעורב ביידוי אבנים במהלך המהומות בלוד בחודש מאי וכי טילבה אל טורי היה מעורב בעבר בסחר והחזקת אמל”ח.

מחקירת השב”כ עלה כי נוספים שימשו כסייענים מרכזיים בפיגוע:

נסאר אבו זאיד, אזרח ישראלי בן 19 – היה שותף פעיל בהכנות לפיגוע. מהחקירה עלה כי נאסר ייצר את בקבוקי התבערה וביצע סיורי שטח יחד עם מבצעי הפיגוע לקראת הוצאתו לפועל. כמו כן עלה כמעורב בהתפרעויות שאירעו במהלך חודש מאי 2021.

מהחקירה התברר עוד כי אחיו של נסאר – גאסר אבו זאיד, אזרח ישראלי בן 22, וגלאל אבו זאיד אזרח ישראלי בן 21, היו מעורבים בהכנות לקראת הפיגוע ובכלל זה כי עסקו בייצור בקבוקי התבערה וכן בסחר והחזקת אמל”ח.

עוד עלה מהחקירה מעורבות של קטין נוסף כמי שסיפק למבצעי הפיגוע את מכשירי הקשר ששימשו בפיגוע ואת האופניים ששימשו להכנות לפיגוע. מהחקירה עלה עוד כי אימסלם אל טורי, אזרח ישראלי בן 20 היה גורם מוביל בתכנון הפיגוע.

גורם בשב”כ מסר כי “מדובר בפיגוע שונה במאפייניו מהפיגועים אחרים שבוצעו במהלך המהומות בחודש מאי 21 – הפיגוע לא בוצע בלהט הרגע ובאופן ספונטני אלא תוכנן במשך ימים ארוכים ומומש כשבוע לאחר ההפוגה באירועי האלימות בכלל ובלוד בפרט וזאת על מנת להצית מחדש את האירועים, על רקע האווירה המתוחה ששררה בעיר באותה התקופה”.

“הפיגוע בוצע לאחר תכנון מקדים ובמאפייני תשתית של התארגנות טרור מקומית תוך ביצוע סיורי שטח לצורך בחירת יעד מתאים ונתיב מילוט מהיר מהזירה, ייצור בקבוקי התבערה, ושימוש במכשירי קשר בזמן ביצוע הפיגוע”.

“שירות הביטחון הכללי רואה בחומרה רבה את מעורבותם של אזרחי ישראל בטרור, וימשיך לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותו בכדי לסכל כל איום ולמצות את הדין בחומרה עם כלל המעורבים באירועי טרור על רקע לאומני”.

בימים אלו הסתיימה חקירתם של המעורבים והבוקר הוגשה לבית המשפט הצהרת תובע על הכוונה להגיד נגדם כתב אישום בימים הקרובים.

הנצפים ביותר
הראשון לציון רבי יצחק יוסף  צילום: דוד כהן/פלאש90

איים על הראשון לציון הגר”י יוסף ונעצר

דרעי בישיבת הסיעה השבוע צילום: יונתן סינדל/פלאש 90

מנדלבליט בדרך ל’דיל מקל’ עם דרעי

אדם רוכב על אופניו צילום: יוסי זמיר/פלאש90

בדרך להביא את הרך הנולד מבית החולים האבא נפצע קשה

1 תגובה
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

גורם ישראלי בכיר: פעולת טרור של איראן נגדינו

סיכומו של שישי: החדשות בקצרה

פרשת עקב עם הרב ישראל דרעי

בת 8 במצב בינוני לאחר שנפגעה מרכב בנתיבות

שריפה ליד קבר רבי מאיר בעל הנס בטבריה

המאוול השבועי עם הפייטן ר’ יחזקאל מזרחי | מקאם חוזאם • צפו

נקבע מותה של בת ה-4 שטבעה בבריכה בתחילת השבוע

הארונות מאסון המטוס יובאו לקבורה לפני שבת

נתניהו התחסן ותקף את שרת החינוך

מה גרם לזוג הזה לאגור כמויות אדירות של אשפה?

בזכות מנהרה נדירה: כפר מבודד הפך ליעד תיירותי שוקק

ח”כ ארבל קורא לבחון את התנהלות מפלגת העבודה