ראשי הקואליציה במליאת הכנסת צילום: יונתן סינדל/ Flash90

מאמר מערכת מפתיע ב’הארץ’: לפיד ובנט מתנהגים כמו נתניהו

המאמר בעיתון השמאל גורס כי “הדרך היחידה לתקן את מה שקלקלו נתניהו ושותפיו היא לנהוג בהגינות ולכבד את כללי המשחק הדמוקרטיים”

מאמר מערכת מפתיע מתפרסם הבוקר בעיתון ‘הארץ’ המאמר מותח ביקורת חריפה על ראש הממשלה נפתלי בנט וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד “קואליציית השינוי הפגינה ביום שני בשבוע שעבר דורסנות וזלזול בכללי המשחק, במידה שלא היתה מביישת את הקואליציות של בנימין נתניהו בימיהן הפרועים ביותר. הקואליציה הטרייה שיבצה את חבריה ברוב הוועדות החשובות יותר ואת חברי האופוזיציה שיבצה בוועדות בעלות חשיבות משנית, בהתעלמות בוטה מהמפתח הקבוע ביחס לגודל הסיעה.”

המאמר מוסיף ותוקף “כאשר היו באופוזיציה, נפתלי בנט, יאיר לפיד ושותפיהם דיברו גבוהה־גבוהה על הצורך בשמירת הדמוקרטיה, בתיקון, באיחוי הקרעים ובמשחק הוגן. לכאורה רעיונות וערכים אלו היו המכנה המשותף בין מתנחלים ימנים תומכי סיפוח ובין היי־טקיסטים תל־אביבים תומכי פתרון שתי המדינות — והם שיצרו את הבסיס לחיבור הפוליטי האקלקטי ויוצא הדופן ולהחלפת השלטון”.

“כעת, כשמושכות השלטון בידם, הערכיים והראויים מימין ומשמאל מחקים את הכוחניות שנגדה יצאו קודם לכן. בוועדת הכנסת, שקובעת את אופן ההתנהלות במשכן, יהיו חברים תשעה נציגי קואליציה ורק שישה חברי אופוזיציה. בוועדת הכספים — מהחשובות והמשפיעות בוועדות הכנסת הקבועות — מתוך 16 חברים יהיו שני נציגים בלבד מהליכוד, אף על פי שחברי הכנסת מטעמה הם רבע מכלל חברי הבית. הקואליציה השאירה בידיה גם את ועדת הכלכלה, שבאופן מסורתי היתה בידי האופוזיציה” נכתב במאמר המפתיע.

הכותב מסכם כי “אפשר להבין את הכעס באופוזיציה ואת החלטתה להחרים את ההצבעה במליאה על הרכב הוועדות. יש כאן כשל שעורר ביקורת גם בקרב אנשי המקצוע בכנסת, לרבות היועצת המשפטית של ועדות הכנסת, עורכת הדין ארבל אסטרחן. ראוי לציון יו”ר הכנסת, ח”כ מיקי לוי, שביקר בפומבי את התנהלות הקואליציה וניסה לפשר בין הצדדים, ולקנות זמן כדי להגיע להסכמות. כך לא מתנהגת ממשלת שינוי. אין כאן מקום לאפליה מתקנת. הדרך היחידה לתקן את מה שקלקלו נתניהו ושותפיו היא לנהוג בהגינות ולכבד את כללי המשחק הדמוקרטיים. על ממשלת השינוי לשמש דוגמה ולא לחקות את הבריונות הפרלמנטרית, שבשם המאבק בה דרשו חבריה להחליף את השלטון”.

מאמר מערכת מפתיע ב'הארץ': לפיד ובנט מתנהגים כמו נתניהו
המאמר המפתיע בעיתוו
הנצפים ביותר
הראשון לציון רבי יצחק יוסף  צילום: דוד כהן/פלאש90

איים על הראשון לציון הגר”י יוסף ונעצר

דרעי בישיבת הסיעה השבוע צילום: יונתן סינדל/פלאש 90

מנדלבליט בדרך ל’דיל מקל’ עם דרעי

אדם רוכב על אופניו צילום: יוסי זמיר/פלאש90

בדרך להביא את הרך הנולד מבית החולים האבא נפצע קשה

14 תגובות
ישן ביותר
חדש ביותר הצבעות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

גורם ישראלי בכיר: פעולת טרור של איראן נגדינו

סיכומו של שישי: החדשות בקצרה

פרשת עקב עם הרב ישראל דרעי

בת 8 במצב בינוני לאחר שנפגעה מרכב בנתיבות

שריפה ליד קבר רבי מאיר בעל הנס בטבריה

המאוול השבועי עם הפייטן ר’ יחזקאל מזרחי | מקאם חוזאם • צפו

נקבע מותה של בת ה-4 שטבעה בבריכה בתחילת השבוע

הארונות מאסון המטוס יובאו לקבורה לפני שבת

נתניהו התחסן ותקף את שרת החינוך

מה גרם לזוג הזה לאגור כמויות אדירות של אשפה?

בזכות מנהרה נדירה: כפר מבודד הפך ליעד תיירותי שוקק

ח”כ ארבל קורא לבחון את התנהלות מפלגת העבודה