התקיפה בסוריה // צילום: ללא קרדיט

הסלמה בצפון

אזעקות צבע אדום בגבול הצפון

בצה”ל מעריכים שפעילים פלסטינים הם שירו את שתי הרקטות הלילה מלבנון. הסיבה ככל הנראה היאי עניינים פנים-לבנוניים ולרגל חג הקורבן

שני רקטות נורו הלילה משטח לבנון לשטח ישראל, אזעקות נשמעו לפנות בוקר (שלישי) ביישובי הגליל המערבי, סמוך לגבול לבנון. בין היישובים שבהם הופעלה התרעה: ראש הנקרה, יערה, חניתה, נתיב השיירה ושלומי.

תושבים דיווחו על שמיעת כמה פיצוצים. עד כה לא דווח על נפגעים או נזק. במועצת מטה אשר אמרו כי לפי שעה לא ידוע על נפילות, אך מתבצעות סריקות. אין הנחיות מיוחדות לציבור.

מדובר צה”ל נמסר כי זוהו שני שיגורים משטח לבנון לשטח ישראל. לוחמי ההגנה האווירית יירטו שיגור אחד, והשיגור השני נפל בשטח פתוח. מאוחר יותר הגיב צה”ל בירי ארטילרי לעבר שטח לבנון.

אזעקות צבע אדום בגבול הצפון
רסיסי יירוט שנמצאו באחד היישובים

תושבים דיווחו על שמיעת כמה פיצוצים. עד כה לא דווח על נפגעים או נזק. במועצת מטה אשר אמרו כי לפי שעה לא ידוע על נפילות, אך מתבצעות סריקות. אין הנחיות מיוחדות לציבור. ראש המועצה האזורית גליל עליון אמר כי “זוהו כמה נפילות, אין נפגעים ולא נגרם נזק”.

בטלוויזיה הממלכתית הסורית, נטען כי ישראל תקפה במדינה מדרום לעיר חלב. לפי הדיווח, מערכות ההגנה האווירית במדינה הגנו על “מטרות עוינות” בשמי העיר חלב, מטרות שמקורן בישראל. מדובר בתקיפה ראשונה שמתקיימת בסוריה ומיוחסת לישראל, מאז החל נפתלי בנט לכהן כראש הממשלה. 

בסוכנות הידיעיות הסורית דווח כי ההגנה האווירית בחלב הגיבה על “תוקפנות אווירית ישראלית” במרחב האווירי של העיר אלספירה, באזור הכפרי הדרומי של חלב. ברשת אל-מיידין הלבנונית דווח לפי מקורות כי התקיפה באזור הכפרי הדרומי של חלב התמקדה ב”מפעלי הגנה” וב”מרכז למחקרים מדעיים”.

‏אתי כהן, תושבת קיבוץ אדמית שבגליל המערבי, משחזרת הבוקר בגל”צ: “בסביבות ארבע בבוקר שמענו אזעקה קצרה ומבהילה, מיד אחריה היו שני פיצוצים חזקים שהרעידו את כל הקיבוץ. מאוחר יותר, שמענו מסוקים ורעשים רחוקים – כנראה התגובה של צה”ל”.

יצויין כי ראש הממשלה, נפתלי בנט היה צפוי לבקר הבוקר בעיר מעלות תרשיחא הנמצאת קילומטרים ספורים מגבול ישראל-לבנון, בנט צפוי להגיע לעיר יחד עם שר התקשורת יועז הנדל לחנוך את חיבור הסיב האופטי בעיר.

הנצפים ביותר
סגן השר מאיר פרוש // פלאש 90

לאחר שניסו לגזוז את זקנו: אלמונים התיזו חומר חריף בביתו של ח”כ פרוש

בחול המועד: היהודי ביקש לשחוט את האדמו”ר

המחדש בעולם // צילומים: פלאש 90 • עיבוד: אבי וולפסון - המחדש

נמצאה הקסדה של נפוליאון • חדשות ותמונות מהעולם

0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בתגובות
אולי יעניין אותך
מומלץ עבורך
כתבות נוספות

חולה קורונה הפר בידוד – ונתפס

הושענא רבה בחצר חסידות בעלזא בתשמ”ז

בנט באו”ם: “ישראל חייבת להישאר פתוחה, לאיראן תכנית סודית”

ההתפתחות האדירה באחיסמך: בראשות הגרח”א ברוידא – חנוכת בית המדרש ‘חניכי הישיבות’ ושמחת בית השואבה

צפו: שוטר איתר מאומתים, אך לטענתם הם כבר החלימו

שמחת החג של ישיבת ‘משנת שמעון’

פלורידה: המושל אוסר לחייב עטיית מסכות בבתי הספר

טרגדיה: חולת קורונה צעירה מתה ללא מחלות רקע לאחר שנדבקה

בהשתתפות אלפי החסידים: האדמו”ר מגור בהושענות הבוקר

מדוע “הקפות שניות” והאם ניתן לומר תשעים פעם “משיב הרוח”?

עם נרות וחופה: כך הגר”א פילץ היה מתחתן עם התורה

בצל הביקורת: קבינט הקורונה יתכנס ביום ראשון הקרוב